Vestuvių metinės – ką simbolizuoja metinių pavadinimai

Vestuvių metinės – ką simbolizuoja metinių pavadinimai

Laiko juostos ir laiko skirtumai (Zone time)
Kaip Žaidimai Telefone Pakeitė Mūsų Gyvenimą
Minimali alga Lietuvoje 2023 ir 2024 metais

Vestuvių metinės yra ypatinga šventė, skirta šeimos gyvenimo pradžios atšventimui. Lietuvoje šiai šventei priskiriami įvairūs pavadinimai, kiekvienas su savo tautiniais bruožais ir tradicijomis. Šiame straipsnyje panagrinėsime vestuvių metinių pavadinimus, jų simboliką ir siūlysime įvairias dovanų idėjas šioms ypatingoms progoms.

1 Metai – Popierinės Vestuvės

Pirmieji metai yra lyg popieriaus trapumas – tarpusavio santykiai dar neįgijo tvirto pagrindo. Norint išsaugoti meilę ir įveikti iššūkius, būtina atsargiai ir rūpestingai elgtis. Galima pasirinkti dovanas, kurios simbolizuoja popieriaus galimybes – knygas, paveikslus ar dovanų kuponą į teatrą ar koncertą.

Gėlės: Našlaitės ar apelsinų žiedai, simbolizuojantys prisiminimus ir amžiną meilę.

2 Metai – Medvilninės Vestuvės

Medvilninės vestuvės atspindi perėjimą prie įprastų kasdienių santykių. Šiuo metu pora įgyja bendro gyvenimo patirtį, o santykiai tampa kaip medvilnė – šiek tiek suvaržyti, bet kartu šildantys. Dovanos iš medvilnės, tokios kaip rankšluosčiai ar patalynė, puikiai atspindi šį etapą.

Gėlės: Baltieji gvazdikai, simbolizuojantys grožį ir gyvenimą meile.

3 Metai – Odinės Vestuvės

Šios vestuvės žymi sutuoktinių ryšio tvirtumą. Oda, kaip ir santykiai, tampa tvirtesnė ir lanksti. Dovanos iš odos, tokiu kaip rankinės ar diržai, puikiai atspindi šį brandos etapą.

Gėlės: Strelicija, simbolizuojanti didingumą, ir saulėgrąža, liudijanti besižavintį gerbėją.

4 Metai – Vaisinės Vestuvės

Ketveri metai kartu leidžia kalbėti apie sutuoktinių brandą. Dovanos gali būti vaisių krepšelis ar vaisinė arbata, simbolizuojantys gyvybingumą ir vaisingo gyvenimo pradžią.

Gėlės: Alstromerija, simbolizuojanti pasišventimą ir draugystę, bei hortenzija, simbolizuojanti pasididžiavimą ir dėkingumą.

5 Metai – Medinės Vestuvės

Šios vestuvės siejamos su medžiu, gyvenimo ir vaisingumo simboliu. Penkeri metai kartu leidžia kalbėti apie šeimos įsikūrimą ir stiprėjimą. Dovanos gali būti medžio dirbiniai ar netgi savaitgalio nakvynė medinėje sodyboje.

6 metai – Geležinės Vestuvės

Geležinės vestuvės simbolizuoja tvirtumą. Kaip geležis yra tvirta ir atspari, taip ir šiuo metu jūsų santykiai turėtų būti stiprūs ir atlaikantys iššūkius. Dovanos gali būti susijusios su geležimi arba jos simboliais.

Dovana: Geležinė dekoratyvinė skulptūra arba detales su geležimi, kaip papuošalai arba širdies formos elementai.

7 metai – Varinės Vestuvės

Varinės vestuvės atspindi tvirtą jungtį ir gebėjimą pritaikyti santykius. Varas yra lankstus, todėl jūs turėtumėte prisitaikyti ir augti kartu. Dovanos gali būti susijusios su variu arba šios medžiagos simboliais.

Dovana: Varo papuošalai, varinės indų rinkinys arba netgi pasirinkimas šokolado su varių dalelėmis.

8 metai – Bronzinės Vestuvės

Bronzinės vestuvės simbolizuoja tvirtumą ir pasitikėjimą. Ši medžiaga seniai laikoma patvaria ir vertinga, kaip ir jūsų santykiai šiuo metu. Dovanos gali būti pagamintos iš bronzo arba turėti šios medžiagos elementų.

Dovana: Bronzinė skulptūra, dekoratyviniai elementai, ar netgi bronziniai šaukštai ir šakutės.

9 metai – molinės  vestuvės

Molis simbolizuoja ilgaamžiškumą. Jūsų santykiai turėtų būti kaip molis – tvirti ir nepažeidžiami laikui. Dovanos gali būti pagamintos iš molio arba turėti šios medžiagos elementų.

Dovana: Moliniai dirbiniai: vazos, puodeliai.

10 metai – Sidabrinės Vestuvės

Sidabrinės vestuvės yra didelis jubiliejus, simbolizuojantis švarią ir vertingą meilę. Sidabras yra brangus ir ilgaamžis, kaip ir jūsų santykiai šiuo metu. Dovanos gali būti pagamintos iš sidabro arba turėti šios medžiagos elementų.

Dovana: Sidabrinės juostelės arba grandinė, sidabro papuošalai arba netgi sidabro indai.

11 metai – Stiklinės Vestuvės

Stiklinės vestuvės simbolizuoja švarumą ir trapią grožį, kaip ir jūsų santykiai šiuo metu. Stiklas yra trapus, bet gražus, kaip ir meilė, kuri pergyvena per įvairius išbandymus. Dovanos gali būti susijusios su stiklu arba turėti subtilų stiklo elementą.

Dovana: Stiklinė puodelio rinkinys, stikliniai žvakidės arba netgi elegantiškas stiklinis menas.

12 metai – Porceliano Vestuvės

Porceliano vestuvės reiškia trapią, bet vertingą meilę. Porcelianas yra švelnus, kaip ir jūsų santykiai, kuriuos saugoite ir vertinate. Dovanos gali būti susijusios su porcelianu arba turėti elegantiškų porceliano elementų.

Dovana: Porcelianinės puodelio rinkinys, dekoratyvinės porceliano figūrėlės ar netgi porceliano indų rinkinys.

13 metai – Nėrinių (nertos) arba pakalnučių vestuvės

Šios vestuvės pažymimos kaip nėriniais ar pakalnėmis vestuvėmis, o pavadinimas pabrėžia, kad šeimą reikia vertinti ir elgtis su ja labai atsargiai, lyg su plonyčiais nėriniais.

Šią dieną žmona dažnai kepina plonus nėriniuotus blynus. Šventę paprastai švenčia šeimos rate, su vaikais, sutuoktinių tėvais ir kitais artimais giminaičiais. Vyrai gali padovanoti savo žmonoms nėriniuotus apatinius drabužius ar chalatą, o svečiai dažnai dovanoja sutuoktiniams nėriniuotą patalinę.

Dovanoa:  tinka viskas, kas puošta nėriniais arba pasiūta iš jų: apatiniai ir viršutiniai drabužiai, elegantiškos staltiesės ar patalynė, puošnios skrynelės ir daug kitų dekoratyvinių daiktų.

14 metai – Dramblio kaulo arba agato vestuvės

Šios vestuvės yra pažymimos dramblio kaulu ir agatu. Agatas yra pusbrangis akmuo, kuris senovėje buvo laikomas magišku akmeniu, saugančiu sutuoktinių laimę ir ištikimybę nuo pavojų. Vestuvių pavadinimas reiškia, kad šeimyninis gyvenimas jau yra stiprus ir pasiryžęs atsispirti iššūkiams. Šią dieną sutuoktiniai paprastai dar kartą išreiškia savo meilę ir ištikimybę vienas kitam, nesvarstant jokių paslapties.

Dovana: turi būti susijusios su dramblio kaulu. Tinka įvairūs dramblio kaulo gaminiai, tokių kaip papuošalai, diržai, lenktiniai peiliai su kaulinėmis briaunomis, marškinių sąsagos, rašikliai ir papuošalų dėžutės. Be to, galite apsvarstyti dovanas iš dramblio kaulo pakeitę kelionėmis į šalis, kuriose gyvena ar auginami drambliai, radę knygas ar filmus apie dramblį arba tiesiog padovanoję kokį nors širdžiai mielą dramblio kaulo spalvos daiktą.

15 metai – Krištolinės Vestuvės

Krištolas yra skaidri, švari ir stebėtinai skambanti medžiaga, kuri yra stipresnė už stiklą. Todėl 15 metų sutuoktinių šeimyninis gyvenimas yra stiprus ir atlaiko iššūkius. Tačiau būtina prisiminti, kad krištolas gali daužytis, todėl sutuoktiniai turi toliau rūpintis ir palaikyti savo santykius švelniai ir rūpestingai.

Dovana:  daiktai iš krištolo, lyg ir pabrėžiantys, jog santykiai tarp sutuoktinių turi būti skaidrūs, kaip krištolas.

Tinkamiausi stiklo arba kalnų krištolo gaminiai – papuošalai, sąsagos, indai.

Gėlės: stefanotis, simbolizuojantis džiaugsmą santuokoje ir rožės – Meilės simbolis.

20 metai – Porcelianinės vestuvės

Porcelianas – brangi ir labai graži medžiaga, bet neatsargiai besielgiant jis dūžta.

Taip ir sutuoktiniai, pragyvenę kartu dvidešimt metų, turi džiaugtis tokia ilga, nuostabia sąjunga, nepamirštant, kad šeimyninė laimė – trapus daiktas, ir kad ji jų rankose.

Dovanoti: papuošalus, dekoratyvines namų puošybos detales.

25 metai – Sidabro Vestuvės

Sidabro vestuvės yra didelis jubiliejus, simbolizuojantis ilgaamžišką meilę. Sidabras yra brangus ir ilgaamžis, kaip ir jūsų santykiai. Dovanos gali būti pagamintos iš sidabro arba turėti šios medžiagos elementų.

Dovana: Sidabriniai papuošalai, indai ar netgi šeimos herbas su sidabriniu apdaila.

30 metai – Perlų Vestuvės

Perlai yra laikomi ilgaamžiškos meilės simboliu. Jūsų santykiai yra kaip perlai – vertingi, reti ir laikui atsparūs. Dovanos gali būti susijusios su perlais arba turėti perlų elementų.

Dovana: Perlų auskarai, vėriniai ar netgi perlų dekoruota rankinė arba kaklaraištis.

40 metai – Rubino Vestuvės

Rubinas simbolizuoja aistrą ir stiprų ryšį. Jūsų meilė yra kaip rubinas – spalvinga ir nepakartojama. Dovanos gali būti susijusios su rubinais arba turėti šios brangios akmenų elementų.

Dovana: Rubininiai papuošalai, ranka darbinis rubino dekoras ar netgi rubinų įrėminti šeimos portretai.

Aukso Vestuvės

Aukso Vestuvės

50 metai – Aukso Vestuvės

Aukso vestuvės yra didžiulis jubiliejus, simbolizuojantis ištikimą ir ilgaamžišką meilę. Aukso spalva reprezentuoja jūsų santykių vertę ir brangumą. Dovanos gali būti susijusios su auksu arba turėti aukso elementų.

Dovana: Aukso papuošalai, indai ar netgi aukso rėmeliu įrėmintas šeimos albumas.

Išvados

Vestuvių metinės yra ypatinga šventė, kurią verta švęsti su džiaugsmu ir meile. Kiekvienas metai atneša naujus iššūkius ir džiaugsmus, o dovanos tampa simboliniais prisiminimais šių nuostabių akimirkų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: