Kaip užregistruoti domeną?

Kaip užregistruoti domeną?

Kaip instaliuoti Joomla
Kaip sukurti sėkmingą tinklaraščio strategiją?
Kaip atsikratyti brukalų WordPress sistemoje
Kaip susirasti programuotojų komandą elektroninei parduotuvei sukurti
Kaip įnstaliuoti LAMP į serverį

Nori turėti savo asmeninę ar verslo svetainę internete? Bet nežinai kaip tai padaryti? Mes tau padėsime. Pirmiausiai tau reikės domeno.  Domenas, yra internetinis adresas, kurį matote savo naršyklės adreso laukelyje. Pav. šiuo metu jūs skaitote zinaukaip.lt straipsnį apie domenus. Domenas (angl. domain name) – tai unikalus internetinis adresas. Norėdami turėti svetainę ar el. paštą su savo pavadinimu, turite iš pradžių užregistruoti atitinkamą domeną.

Domenai, kaip ir daug kas šiame pasaulyje yra riboti, todėl jeigu ateityje planuojate kurti savo svetainę arba tiesiog turėti domeną su savo vardu ir pavarde reikėtų nedelsti ir užregistruoti savo domeną. Anksčiau domenų registracija kainavo brangiai (daugiau nei 200Lt), bet šiuo metu jų kaina nukrito ir dabar kainuoja apie 35 litus per metus.

Pirmiausiai reikia patikrinti ar domenas laisvas, tai galite padaryti www.iv.lt puslapyje. (žemiau pateikta nuotrauka)

kaip_uzregistruoti_domena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeigu domeno su vardu nebėra laisvo, būkite išradingi ir pabandykite pridėti pavardę ar brūkšnelį tarp žodžių.

Dar galite rinktis domeną nebūtinai su .lt galūne, yra domenų su .com, .net , .org, .eu galūnėmis. Didelio skirtumo tarp jų nėra, tik labiau įprasta, kad .lt domenai naudojami lietuviškiems puslapiams. Be to .lt ir .com galūnes lengviau randa paieškos sistemos, bet tai labiau aktualu įmonių puslapiams. Jei tau yra svarbu, kad svetainė būtų randama pagrindiniuose paieškos sistemose (Google, Yahoo, ir kt.), tada rekomenduočiau registruoti domeną, kuris būtų sudarytas iš pagrindinių raktažodžių, o ne svetainės pavadinimo žodžių, jeigu jie nesutampa. Apie tai verta pagalvoti, nes dauguma žmonių naršydami internete, ieško informacijos pagal įvairias kategorijas, o ne pagal pavadinimą.

Aišku pavadinimas taip pat yra svarbus paieškai, ir idealiausias variantas būtų, jei pavadinimą sudarytų pagrindiniai raktažodžiai, bet jei taip nėra, svarbiau, domeno registracijai panaudoti paieškos sistemoms „draugiškus“ raktažodžius. Taip bus lengviau pritraukti  bendrą didesnį lankytojų srautą.

Taigi, radę sau patinkantį domeną ilgai nedelskite ir užsisakykite, nes per dieną jų užregistruojama keli šimtai, todėl kas nors kitas gali nusipirkti jūsų domeną.

Registruojant domeną svarbu pasirinkti patikimą registravimo partnerį. Internete galima rasti begalę tinklapių kurie siūlo domenų registravimo paslaugas. Lietuvoje domenų registravimo kainos yra konkurencingos, palyginus su pasauliniais tinklapiais, todėl rekomenduoju iv.lt . Puiki aptarnavimo kokybė, bei geros kainos padėjo jiems rinkos lyderiais. Taip pat jie siūlo ir svetainių talpinimo paslaugas.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 5
DISQUS: 0