Kaip pakeisti Audi A4 akumuliatorių

Kaip pakeisti Audi A4 akumuliatorių

Kaip nuvalyti apšalusį priekinį stiklą
Kaip naudotis valomuoju moliu (Clay bar)
Kaip išsirinkti kabrioletą?
Kaip sužinoti automobilio spalvos kodą
Kaip išsirinkti tinkamą starterį savo transporto priemonei?

Visi vyrai mėgsta pasikrapštyti prie savo plieninių žirgų garaže. Šiandien parašysime kaip pasikeisti automobilio akumuliatorių pačiam. Tai tikrai nėra sudėtingas darbas ir užtruks daugiausia 20-30min, ir sutaupysite keliasdešimt litų kuriuos už šį paprastą darbą paimtų iš jūsų servise.  Kaip pvz. naudosime 2003 metų laidos automobilį audi a4.

Taigi įrankiai kurių mums reikės:

 • Replės
 • Atsuktuvas
 • 10-12 raktelis
 • 6mm šešiakampis raktelis
 • 20-30 min. laisvo laiko

 

14

Pirmiausiai nuimame automobilio akumuliatoriaus skyriaus apdailą:

9

Nuėmus apdailą, reikia atsukti akumuliatorių laikanti kronšteiną, tai padaryti galima su 6mm šešiakampiu rakteliu.

3

Atjungti akumuliatoriaus skysčio pertekliaus žarnelę, dažniausiai būna akumuliatoriaus šone.

6

Atjungti akumuliatoriaus laidus, pirmą pliusą, paskui minusą.

8

Štai ir viskas, belieką išimti seną akumuliatorių ir įdėti naują ir viską atlikti atbuline tvarka. Būtina rinktis akumuliatorių pagal automobilio gamintojų nurodytus techninius duomenis. Arba rinktis akumuliatorių pagal jau buvusi jūsų automobilyje , jei dar yra išlikus visa jo techninė informacija, jei ne žemiau pateikiami linkai į populiariausių automobilių gamintojų rekomenduojamus akumuliatorius, pagal automobilio modelį.

Akumuliatorių parinkimas pagal gamintojus:

 

Parenkant akumuliatorių, reikia teisingai perskaityti markiruotę.
Gamintojas, Įtampa V, Talpumas Ah, Srovė A EN, Ilgis mm, Plotis mm, Aukštis mm
Pavyzdžiui: Hankook 12V 55Ah 450En
Įtampa tarp gnybtų pilnai paruošto akumuliatoriaus turi buti ~12,7 V esant +25oC.
Talpumas: matuojamas ampervalandomis (Ah). Akumuliatoriaus talpumas – tai elektros kiekis, kurį gali atiduoti pilnai pakrautas akumuliatoris, išsikraunant iki minimaliai leistinos reikšmes.
Startinė srovė: Srovė paleidimo metu matuojama amperais A. Startinė srovė (kaip ir talpumas) negali būti mažesnis nei gamintojas rekomenduoja konkrečiam automobiliui konkrečiomis klimato sąlygomis.
Matmenys (Ilgis mm, Plotis mm, Aukštis mm): Taigi, pasirenkant akumuliatorių, reikia atsižvelgti į matmenis (dažniausiai į ilgį), akumuliatoriaus fiksavimo būdą, gnybtų vietą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 6
 • komentaras-avataras
  Audistas Prieš 11 metų

  Taikliai viskas aprasyta

 • komentaras-avataras

  Viskas būtų gerai, bet pirma reikia atjungti minusą, o paskui pliusą.

 • komentaras-avataras
  ladybug Prieš 8 metai

  Akumuliatoriaus keitimas labai tiksliai aprašytas. Naudinga informacija tiems vairuotojams, kuriems nei karto to neteko daryti.

 • komentaras-avataras

  Iš kur žinoti, kas kiek laiko reikėtų keisti akumuliatorių? Ar įmanoma galbūt kažkokiais būdais atgaivinti ir seną, kuris jau vėsesnį rytą nusėda? Ir plius, kurį gamintoją rinktis? Iki šiol buvo Varta. Iš anksto ačiū.

 • komentaras-avataras
  miroslav Prieš 6 metai

  Atšalus orams mano Audi irgi pradėjo vos vos kurtis, tai nusprendžiau kad metas keisti akumuliatorių, nes senam jau buvo kokie penki metai. Nuvažiavau į Toptis servisą Vilniuje, tai jie man viską pakeitė per dešimt minučių. Šiaip pakeitimas dabar nepamenu tiksliai bet turėjo kainuot apie kelis eurus, bet kai palieki seną akumuliatorių, tai pakeitimas būna nemokamai. Pats stebėjau keitimo procesą, tai net nusistebėjau kaip lengva, sunkiau gal nebent pasirinkti kokį akumuliatorių pirkti. Daug info apie akumuliatorių gedimus ir keitimą radau čia.
  Pagal automobilio duomenis ten yra skaičiuoklė, kur parodo koks yra geriausias akumuliatorius, nors aš dėl visa ko pasitariau su specialistu, kokį man geriausia dėt.

 • komentaras-avataras
  grarita Prieš 5 metai

  Reiks ir man jau keisti pries sia ziema veikiausiai, nes 4 metai. Man taip pat visuomet pasiulo keleta variantu. dazniausiai renkuosi vidutini pinigine israiska. Jei zinociau kuris garantuotai ir zenkliai geresnis, ilgiau tarnaujantis uz kitus, pirkciau ta