Kaip vykdoma personalo paieška ir atranka?

Kaip vykdoma personalo paieška ir atranka?

Graikų abėcėlė
Viskas, ką naujokas turėtų žinoti apie internetinius kazino
Kaip valyti juvelyrinius dirbinius
Keturios taisyklės kaip suplanuoti savo veiklą
Kaip prižiūrėti sidabrinius papuošalus?

Dalis įmonių ir įstaigų kartais mėgina ieškotis naujų darbuotojų ir atsirinkti juos savo jėgomis, tik ar verta tai daryti, juk yra praktiškiau šį darbą patikėti agentūroms, kurios profesionaliai užsiima šia veikla. Toks sprendimas joms sutaupytų daug laiko ir nepareikalautų jokių papildomų pastangų.

Kada įmonėms prireikia naujų darbuotojų?

Naujų darbuotojų paieška prasideda ne be priežasties. Jų prireikia tada, jei įmonė plečia savo veiklos apimtis, jei dalį savo darbuotojų išleidžia į pensiją arba, jei kurie nors iš jų persikelia gyventi kitur ar nusprendžia kopti karjeros laiptais kitoje darbovietėje. Kai prireikia ieškotis naujų darbuotojų, paieška užsiimantiems profesionalams būtina pranešti, kokiomis būdo ir darbinėmis savybėmis turi pasižymėti būsimieji darbuotojai. Tada personalo paieška ir atranka bus akivaizdžiai tikslesnė.

Koks yra pirminis personalo paieškų etapas?

Pirmiausiai šia veikla užsiimantys profesionalai parengia išsamų darbuotojų paieškos skelbimą, atkreipiantį galimų kandidatų dėmesį. Paskui jį paskelbia visuose tam tikslui skirtuose informaciniuose šaltiniuose. Sekantis etapas – gautų gyvenimo aprašymų analizė, galimų kandidatų į siūlomas darbo vietas atranka. Po to susitinkama su jais ir vykdomi kiti personalo atrankos etapai.

Kokie yra sekantys personalo atrankos žingsniai?

Prieš būsimą susitikimą su kandidatu į darbo vietą pirmiausiai su juo trumpai pakalbama telefonu, kurio metu pasidomima, kokie yra jo lūkesčiai. Jeigu jie viršija galimybes, tada šiuo pokalbiu ir apsiribojama. Kai akis į akį pasikalbama su kandidatu ir jis vis labiau kelia pasitikėjimą, tada pereinama prie testavimo, kuris ne tik patikrina jo nusiteikimą darbui. Testų dėka taip pat galima palyginti kelių kandidatų tinkamumą siūlomoms pareigoms.

Koks yra baigiamasis personalo atrankos etapas?

Jei kandidatas į siūlomą darbo vietą pateisino visus iki tol atliktus išbandymo etapus, tada jam galima pasiūlyti galimybę iš arčiau pamatyti įmonėje vykdomą veiklą, susipažinti su galimais bendradarbiais ir pačiu būsimu darbdaviu. Tai leidžia darbo ieškančiam žmogui pačiam susipažinti su esama darbo kolektyvo aplinka ir galutinai apsispręsti, ar būsima darbovietė jam tinka. Jei jūsų įmonei reikia surasti ir atrinkti būsimus naujus darbuotojus, jums padės įmonė Indigroup.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: