Esminė Garo Izoliacijos Reikšmė ir Montavimo Konstrukcijose Ypatumai

Esminė Garo Izoliacijos Reikšmė ir Montavimo Konstrukcijose Ypatumai

Kaip išsirinkti vonią Jūsų namams?
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos
Kaip sumontuoti duris
Kaip sode išnaikinti sraiges ir šliužus
Kaip kovoti prieš langų rasojimą
Mineralinė vata, žinoma dėl savo išskirtinių šilumos, garso ir priešgaisrinių izoliacinių savybių, yra itin vertinama rinkoje ir mėgstama dėl universalumo, paprasto montavimo ir elastingumo. Ši medžiaga yra plačiai naudojama įvairiose karkasinio tipo atitvarose, kur izoliacija neveikiama apkrovų pavyzdžiui, išorės sienose, pertvarose, šlaitiniuose stoguose, palėpėse ir pan., šiltinimo procesuose nepriklausomai nuo pastato paskirties. Statybinės fizikos prasme svarbu, kad išorinės atitvaros būtų suprojektuotos atsižvelgiant į tai, jog kiekvienas jos vidinis sluoksnis turėtų didesnę garinę varžą lyginant su į išore esančiais sluoksniais. Jeigu ši sąlyga nėra įvykdoma, atitvaros vidinėje dalyje įrengiamas tam skirtas sluoksnis (barjeras), kuris neleidžia garams iš patalpos patekti į atitvaros vidų. Šis barjeras, vadinamas garų izoliaciniu sluoksniu ir yra svarbus elementas, siekiant kontroliuoti drėgmės patekimą į sienas ar stogą, ypač šaltuoju metų laiku, kuomet šiluma ir drėgmė keliauja iš patalpų vidaus į išorę. Siūlau susipažinti su straipsniu, kuriame detaliau nagrinėjama garų izoliacijos plėvelės tema.

Šiltinimo mineraline vata iššūkiai: Drėgmės Poveikis

Šilumos izoliacinės medžiagos, patirdamos vandens poveikį, gali dalinai prarasti savo termoizoliacines savybes. Tai ypač pasakytina apie mineralinę vatą, kuri yra itin laidi vandens garams. Ši savybė nusakoma garų varžos faktoriumi, kuris parodo atitikimą nejudančio oro sluoksnio storiui. Kadangi mineralinės vatos garų varžos faktorius yra 1, tai reiškia, jog ji praleidžia vandens garus ir leidžia jiems laisvai skverbtis pro medžiagą. Todėl šaltuoju metu laiku praėję vandens garai gali kondensuotis ant šaltų konstrukcijų paviršių. Toks kondensato kaupimasis gali turėti neigiamą poveikį ne tik šilumos izoliacijai, bet ir pačiai konstrukcijai, mažindamas jos šiluminę varžą ir taip didindamas šildymo sąnaudas. Apsaugoti mineralinę vatą nuo įdrėkimo ir išlaikyti jos šilumos izoliacines savybes galima sumontavus tinkamą garo izoliaciją atitvarinėje konstrukcijoje. Garo izoliacija, visada įrengiama išorinėse atitvarose bei tarp besiribojančių šildomų ir nešildomų patalpų.

Toks garus izoliuojantis sluoksnis yra svarbus karkasinio tipo konstrukcijose su šiltinimo medžiaga, pavyzdžiui, šlaitinių stogų ar karkasinių sienų, grindų ar perdangų. Plokščių stogų atveju reikia ypatingo dėmesio: šilumos izoliacija nuo drėgmės turi būti apsaugota iš abiejų pusių – iš vidaus garo izoliacine plėvele, o iš išorės – hidroizoliacija, užtikrinant visapusišką apsaugą nuo vandens ir drėgmės patekimo į stogo konstrukciją. Dėl savo akytos struktūros mineralinė vata lengvai išgariną drėgmę, todėl net ir statybos metu į vatą patekę krituliai gali išgaruoti pakankamai greitai, nepridarę papildomos žalos ir išsaugant izoliacijos efektyvumą.

Garo Izoliacijos Plėvelių Svarba ir Parametrų Reikšmė

Rinkoje siūlomų garo izoliacinių plėvelių asortimentas yra platus, tačiau vienas iš lemiamų jų vertinimo kriterijų – pralaidumas vandens garams, nurodomas kaip Sd vertė. Šis rodiklis vadinamas garinei varžai lygiavertis oro sluoksnio storis ir parodo medžiagos gebėjimą priešintis vandens garų prasiskverbimui, išreikštas kaip ekvivalentiško oro sluoksnio, kurio storis matuojamas metrais. Kuo Sd reikšmė yra didesnė, tuo mažiau sluoksnis garų praleidžia taip sukurdamas didesnį barjerą garų judėjimui. Pavyzdžiui, Sd vertė 60 m rodo, kad plėvelė sudaro barjerą, lyginamą su 60 metrų storio nejudančio oro sluoksniu, žymiai sulėtinantį vandens garų judėjimą. Svarbu pabrėžti, kad Sd vertė priklauso nuo sluoksnio storio ir vandens garų varžos faktoriaus, bet nepriklauso nuo aplinkos veiksnių.

Viena dažniausiai naudojamų medžiagų garo izoliacijai yra polietileno plėvelė. Todėl ją renkantis reikia prisiminti, kad ji būtų 0,2 mm storio, tuomet jos Sd vertė yra apie 80. Tačiau norint turėti patikimesnę garo izoliacija reiktų rinktis iš plėvelių su aliuminio folijos sluoksniu ir tada tokio sluoksnio Sd vertė išauga iki 1500 m, sudarant stiprų garų judėjimo barjerą, prilygstantį 1500 metrų storio oro sluoksniui. Be to, aliuminizuotos plėvelės, sustiprintos armuotais siūlais, ne tik gerai izoliuoja, bet ir atspindi šilumą, dėl ko padidėja šilumos izoliacijos efektyvumas ir sumažėja šildymo sąnaudos. Ši savybė yra itin vertinga, nes šilumos atspindys prisideda prie energijos taupymo, užtikrindamas efektyvesnę pastato šilumos izoliaciją.

Garų Izoliacijos Svarba Karkasiniuose Pastatuose

Garų izoliacinio sluoksnio įrengimas karkasiniuose pastatuose, tiek sienų, tiek stogų ir perdangų atitvarose, yra būtinas norint užtikrinti aukštą pastato šilumos efektyvumą ir komfortą patalpų viduje. Visais atvejais garų izoliacija yra montuojama iš vidinės („šiltosios“) šilumos izoliacijos sluoksnio pusės, siekiant išvengti kondensato susidarymo atitvaroje ir užtikrinti optimalų patalpų mikroklimatą. Montuojant garų izoliaciją, ypač svarbu užtikrinti jos vientisumą ir sandarumą, kadangi bet koks pažeidimas gali lemti efektyvumo mažėjimą ir šilumos nuostolius. Reikia prisiminti, kad visos plėvelės sandūros, siūlės ir sujungimai turi būti perdengti bei suklijuoti lipniosiomis juostomis. Taipogi visos skylutės, įplėšimai ir įtrūkimai perklijuojami ir užsandarinami. Kruopštus ir tikslus garų barjero montavimas yra labai svarbus energiškai efektyvių pastatų, kurie atitinka aukščiausius šiluminius ir sandarumo standartus, veiksnys užtikrinantis gyventojams ne tik šilumos efektyvumą, bet ir aukštą komforto lygį, pašalinant drėgmės ir pelėsio problemas ir rizikas.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite svetainėje: https://gerasbustas.lt/irengiame/garo-izoliacija-kam-reikalinga-garo-izoliacine-plevele/.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: