Kaip marinuoti grybus

Kaip marinuoti grybus

Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
Greitesnis ir saugesnis internetas – DNS keitimas – 1.1.1.1
Kaip nustatyti odos tipą
Kaip atitolinti mėnesines
Kaip sumažinti randą

Artėja vasaro pabaiga ir lietingasis ruduo – tai puikus metas rinkti ir mėgautis grybais. Aišku skaniausia grybus valgyti šviežius – pakepintus ant sviestuko su svogūnais, tačiau norisi šio skonio pasilikti ir kitiems metų laikams. Grybai taip pa tinka ir visos šventėms, Kalėdos yra neatsiejamos nuo marinuotų baravykų bei pyragėlių įdarytų grybais. Tai patys papraščiausi ir puikiausi receptai, kur galite pritaikyti savo pačių marinuotus grybus. O jei niekada grybų nemarinavote, tai pateiksime jums keletą receptų kaip tai atlikti.

Marinavimo būdų yra įvairių būdų. Svarbiausia paruošti marinatą, kuriame negalėtų daugintis botulino bakterijos. Šios bakterijos (Clostridium botulinum) gyvena trąšioje dirvoje, kur auga daržovės, grybai. Todėl surinktus grybus reikia labai švariai nuvalyti, gerai išvirti, konservuoti labai steriliai.

Grybų marinatas su actu:

Mums reikės:
1 litro vandens
2 dideli šaukštai cukraus
3-4 arbatiniai šaukšteliai druskos
pora gvazdikėlių
pora lauro lapelių
pora juodųjų pipirų
4 kvapnieji pipirai.
Visą šį marinatą, verdame kartu su grybais apie 20 min.  Prieš pat baigiant virti įberti truputi cinamono ir keletą minučių dar pavirti. Išjungti ugnį, įpilti 200 ml acto, sudėti grybus į stiklainius. Štai ir paruošti grybai žiemai.

Grybų marinatas be acto:

Gerai nuvalytus ir sutvarkytus grybus išverdame, nusunkiame , tada suverčiam į puodą ir pilame ant jų šaltą vandenį – tiek, kad apsemtų. Pilant vandenį jį reikia matuoti. Aš pilu litriniu stiklainiu ir skaičiuoju.

1 LITRUI vandens reikia :
2 valg. šaukšto druskos

1 valg. šaukštą cukraus

1 arb. šaukštelį citrinos rūgšties

pipirų

lauro lapelių

Šviežių krapų

Marinatą užviriname ir paverdame  vis pamaišant ~10-15 min. Tada – į iškaitintus stiklainius- uždarom, apverčiam aukštyn kojom, palaikom  taip, kol atvės.  Grybai paruošti žiemai, grybus nebūtina laikyti šaldytuve, bet geriau tamsioje, vėsioje vietoje.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: