...

Kaip pašalinti senus dažus nuo medienos

Kaip pašalinti senus dažus nuo medienos

Kaip nuvalyti lygintuvą
Kaip išsirinkti sniego kastuvą
Kaip išsirinkti virtuvės stalviršį
Ką būtina žinoti perkant butą
Kaip papuošti Kūčių stalą

Medinės terasos ar sodo namo grindys, kokybiški mediniai langai dar atrodo puikios būklės, bet jau sutrūkinėjo senas dažų sluoksnis, juk lango ar visų grindų nekeisite, užtenka tik perdažyti, bet kaip tą padaryti kokybiškai? Svarbiausias darbas prasideda nuo senų besilupančių dažų sluoksnio pašalinimo. Juk jeigu paprasčiausiai uždažysite naują dažų sluoksnį virš seno, tai bus Sizifo darbas: jis irgi greitai sutrupės, veikiamas nepašalinto seno sluoksnio. Net jeigu nusilupa nedidelės atskiros rėmo vietos, tai kenksminga visam paviršiui. Kokybiški dažai reikalingi medienos apsaugai nuo neigiamo aplinkos poveikio ir drėgmės. Deja, su laiku bet kokie dažai pradeda trūkinėti. Juos reikia pašalinti. Tam yra keli būdai, vieni sunkesni, kiti lengvesni.

 

Kaip galima pašalinti senus dažus:

 

1. Gramdymas. Nereikalauja brangių įrankių ir medžiagų. Jam tinka ir rankinis gremžtukas, ir glaistytuvas, ir stambiagrūdis švitrinis popierius. Procesas ganėtinai ilgas ir varginantis.

 

2. Ėsdinimas arba tirpinimas. Šio metodo esmė – seno dažų sluoksnio pašalinimas senus dažus ėsdinančio ir tirpinančio preparato pagalba. Lyginant su pirmu metodu, preparatas gan greitai ištirpina ir pašalina seną sluoksnį . (Dirbdami su agresyviomis šarminėmis dažų šalinimo priemonėmis mūvėkite guminėmis arba sintetinėmis pirštinėmis ir užsidėkite apsauginius akinius. Jei medžiagų užtiško ant odos – gerai nuplaukite vandeniu. Pakliuvus į akis gausiai skalaukite vandeniu ir kreipkitės į gydytoją.)

 

3. Deginimas + gramdymas. Terminis struktūros pakeitimas tam tikrais prietaisais (pvz., statybiniais fenais). Naudojantis karšto oro pūstuvu galima gana lengvai pašalinti dažus nuo medinių apdailos detalių ir pan. Kaitinkite dažus tol, kol jie pradės burbuliuoti arba atšoks. Nugrandykite juos mentele arba grandykle, kol jie vis dar šilti ir minkšti. Jei reikia – vėl pašildykite. Būkite atsargūs, nesusižeiskite ir nepamirškite apie gaisro pavojų! Pūstuvo pučiamas oras labai karštas. Šis įrankis nelabai tinka naudoti pašalinti dažams nuo langų, nes dėl atsiradusių temperatūros gradientų gali suskilinėti stiklas.

 

4. Smėliavimas. Bene lengviausias pasirinkimas, jei mediena yra kokybiška ir tvirta. Tačiau to patys dažniausiai padaryti nesugebėsite, nes reikalinga tam tikra smėliavimo aparatūra.

 

5. Valymas Sausu ledu. Bene efektyviausias būdas, po jo nelieka jokių atliekų kaip nuo smėliavimo ( smėlis). Be to jis daug švelnesnis nei kitos priemonės, todėl jūsų medinis paviršius tikrai nesusibraižys.

 

 

Būtina atminti, kad jei jau nusprendėte patys atnaujinti medienos paviršių, tai darykite atidžiai. Pradžioje pabandykite nedideli plota ir pasirinkite jums patogiausią valymo būdą. Nes pradžioje visi neišmanantys kaip teisingai atlikti šalinimą, dažniausiai subraižo dailylentes ar vietomis palieka nenuvalytų dažų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0