Kas yra lietaus kanalizacija?
Esant lietingam metų sezonui, bei tirpstant sniegui, per metus nuo gyvenamojo namo stogo susidaro apie 50-90 kubinių metrų vandens. Toks kiekis vandens gali pakenkti namo konstrukcijoms ir visai kiemo infrastruktūrai. Todėl buvo sukurtas kompleksas leidžiantis išvengti namo konstrukcijų bei kiemo gerbūvio pažeidimų, – lietaus kanalizacija. Nors ji vadinama lietaus kanalizacija, joje taip pat renkasi ištirpęs sniegas nuo gyvenamųjų namų stogų.
Kam ji reikalinga?
Lietaus kanalizacija reikalinga sudaryti kompleksinę perteklinio vandens kaupimo sistemą. Priešingai nei taškinė ar linijinė vandens nuvedimo sistema, lietaus kanalizacija yra žymiai patikimesnis sprendimas, teikiantis garantiją, jog jūsų kieme neatsiras smegduobių ar nebus pažeisti namo pamatai. Lietaus kanalizacija taip pat apsaugo betoninių trinkelių bei vejos lygumą – tai sudaro tvarkingo kiemo vaizdą. Bei leidžia saugiai jaustis būnant namuose lietinguoju metų sezonų.
Lietaus kanalizacijos privalumai ir trūkumai?
Vyrauja keletas nuomonių rinkoje: lietaus kanalizacija – pinigų švaistymas, kitu atveju žmonės mano, jog tai neišvengiamas statinys kiemo įrengimo procese.
Reikėtų lyginti išleidžiamą pinigų sumą norint įsirengti tokią kanalizaciją ir galimus padarinius, jeigu kanalizacijos gyvenamojo namo kieme nėra. Susibangavusios betoninės trinkelės ir veja – ne pats geriausias vaizdas kieme, o jis, susidaro ypač greit, naujakurių kiemuose, kur nėra įrengta lietaus kanalizacija. Dėl to ir vyksta nuolatinė darbų grandinė statant namą, nespėjus jo pastatyti, žmonės imasi vėl remontuoti kiemus.
Norint tokių darbų išvengti arba jų nebekartoti nuolat, būtina įsirengti lietaus kanalizaciją. Kurioje susirinks visas perteklinis kiemo vanduo nuo namo stogo. Į šią kanalizaciją vanduo taip pat gali patekti per kieme įrengtus vandens nuleidimo drenažus, tokiu atveju, lyjant lietui, kieme beveik nesikaups vandens perteklius, kuris nespėja susigerti į gruntą.
Kokia lietaus kanalizacijos kaina?
Lietaus kanalizacijos kaina priklauso nuo tokių veiksnių: gruntas, kuriame bus įrenginėjama kanalizacija, atstumas nuo namo, kur bus kasama kanalizacija ir jos dydis, kurį įtakoja namo stogo paviršiaus plotas ir drenažinių vandens nuleidimo sistemų apimamas kiemo plotas.
Taip pat lietaus kanalizaciją įtakoja ir kliento poreikiai, jeigu yra poreikis, galima įrengti lietaus vandens filtravimo sistemą, kuri paruošia lietaus vandenį tolimesniam naudojimui: automobilio plovimui, daržo laistymui, vejos laistymui, gėlynų laistymui bei betoninių trinkelių plovimui.
Bendra lietaus kanalizacijos įrengimo kaina yra šiek tiek mažesnė, nei paprastos nuotekų kaupimo kanalizacijos įrengimas, nes pastarajai nereikia lieti dugno ir naudojamas atviro tipo kanalizacijos dangtis. Sumą, kurios reikės įrengti tokio tipo kanalizaciją tiksliai pasakys mūsų vadybininkai, o esant poreikiui atvyks į reikiamą vietą ir tiksliai pasakys būsimo objekto kainą.
Kodėl turėčiau pasirūpinti lietaus kanalizacija?
Lietaus kanalizacija daugeliui atrodo nereikalingas įrenginys kiemo infrastruktūroje, tačiau tiesa yra anaiptol ne tokia paprasta. Lietaus kanalizacija ne tik apsaugo pastato pamatus, tačiau apsaugo ir pačią aplinką. Žmonės kurdami kiemo gerbūvį dažnai taupo neįrenginėdami lietaus kanalizacijos, o tiesiog įrengdami taškinę ar linijinę vandens nuleidimo sistemą. Šios sistemos taip pat reikalauja išlaidų, tačiau tai nėra efektyvus perteklinio vandens pašalinimas iš kiemo. Bet kokiu atveju pasirūpinti lietaus kanalizacija prieš įrengiant visą kiemo infrastruktūrą yra pigiau, nei daryti tai po to, kai jūsų kieme auga veja ar yra išklotini betoninių trinkelių takai.
Lietaus kanalizacija taip pat padės jums sutaupyti gėlo vandens laistant daržus, gėlynus ar veją. Nes lietaus kanalizacijos vanduo gali būti naudojamas būtent šiems procesams.
Ar lietaus kanalizacija reikalauja daug priežiūros?
Lietaus kanalizacija priešingai nei buitinių nuotekų kaupimo kanalizacija beveik nereikalauja priežiūros. Jeigu lietaus vandens įvadas į kanalizaciją esantis prie namo (lietvamzdžių galai) yra įrengti su apsauginiais tinkleliais, tokiu atveju, lietaus kanalizacija nereikalauja jokios priežiūros. Kartais gali nutikti taip, jog reikia išvalyti lietvamzdžius nuo lapų ir šakų, tačiau tai priklauso taip pat, nuo lietvamzdžių tipo.
Kadangi lietaus kanalizacija neturi dugno (dugnas yra gruntas), joje susikaupęs vanduo per tam tikrą laiką išgaruoja per kanalizacijos atvirą dangtį ir dalis susigeria į kanalizacijoje esantį dugną.
Jeigu jūsų lietaus kanalizacija turi filtravimo sistemą, vieną kartą per sezoną reikia valyti lietaus kanalizacijos vandens filtravimo sistemoje esantį filtrą. Daugiau priežiūros lietaus kanalizacija nereikalauja.
Lietaus Kanalizacijos įrengimas:
Elementų reikšmės:
1. Lietvamzdžiai pritvirtinti prie namo sienų
2. Lietaus vandens įvadas į kanalizaciją
3. Lietaus kanalizacijos šulinys
4. Šulinio dangtis
5. Šulinio atviras dugnas
Specifikacijos:
Šulinio žiedų dydis: gali būti naudojami įvairaus dydžio
Lietaus kanalizacijos talpa: 1-20 m³
Užimamas plotas: kiemo ploto neužima
Įvadas į talpą: jungiami 1-8 lietvamdžiai
KOMENTARAI