Kaip išvalyti vašką

Kaip išvalyti vašką

Kaip greitai išlyginti vyriškus marškinius
Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą
Kaip išsirinkti šaldytuvą
Kaip pašalinti senus dažus nuo medienos
Kaip teisingai kloti trinkeles

Pažįstama situacija, kai valgant vakarienę žvakės vaškas išsilieja ant pačios gražiausios staltiesės? O galbūt jo pateko ant jūsų džinsų ar palaidinės? Nesijaudinkite ir neišmeskite šio daikto, yra puikus būdas be vargo atsikratyti šių dėmių. Žinoma, galite rinktis prabangius cheminius valymus, kur paliksite ne vieną dešimtį litų, tačiau kam patinka permokėti, jei viską galite pasidaryti patys, tiesiog namuose?

 

 

Jums prireiks:[list_style_star]

 • Popierinių rankšluosčių (arba tualetinio popieriaus, paprasto balto spauzdinimo popieriaus, jei tamsus audinys – laikraščio);
 • Lygintuvo;
 • Lyginimo lentos;
 • Ledo;
 • Peilio (ar kito aštraus įrankio, tinkamo gramdymui);

[/list_style_star]

 

Ištirpusi medžiaga ant jūsų drabužių ar audinio – ne būtinai bičių vaškas, tai gali būti ir parafinas ar stearinas. Visgi, šias medžiagas pašalinti iš audinio yra lygiai taip pat sunku. Tai ne mums gerai pažįstamos uogos, padažai, kurių dėmes galima pašalinti su įvairiomis skalbimo priemonėmis, tiesiog plaunant skalbimo mašinoje. Žinoma, jums nėra būtina naudotis cheminio valymo paslaugomis, mat yra laiko patikrintas liaudiškas metodas, kuris gali lygiai taip pat puikiai pašalinti šias  dėmes.

Pradėkite nuo ledo, sudėkite jį į plastikinį maišelį. Jei neturite ledo kubelių, galite nesunkiai pritaikyti ir kitas priemones: šaldytų daržovių pakelį, koldūnų maišelį ar kita. Taigi, pasiruošę šaltą medžiagą, pridėkite ją prie vaško dėmės ir palaikykite. Tai yra daroma tam, kad vaškas sušaltų ir sutrupėtų. Pajutę, jog vaškas ima trupėti, griebkitės peilio ir itin atsargiai gremžkite vašką nuo audinio. Atminkite, jog taip turite pašalinti tik pačius didžiausius vaško gabalėlius, na o jei jaučiate, jog vaškas nenusigremžia – geriau palikite jo daugiau ant medžiagos, negu sugadinkite audinį. Atlikus šį pirmąjį žingsnį, veiksmą perkelkite ant lyginimo lentos. Įjunkite lygintuvą, jis turi būti šiltas, bet ne karštas (galite nustatyti ant II ar III padalos). Tuo tarpu, padenkite dėmės paviršių popieriniais rankšluosčiais. Jei jaučiate, jog dėmė itin gili, persigėrė per abi audinio puses, galite patiesti popierinių rankšluosčių ir po audinio apačia. Šie popieriniai rankšluosčiai yra skirti tam, jog lyginant sugertų ištirpusį vašką. Taigi, lyginkite audinį, nutiestą rankšluosčiais tol, kol pastebėsite, jog dėmė išnyko. Jauskitės laisvai ir leiskite rankšluosčius naujais, jei juos susikaupė nemažai vaško.

Tai puikus būdas atsikratyti taip sunkiai išvalomų vaško dėmių, kurio neretai mus priverčia išmesti mėgiamus daiktus.

Sėkmės!

 

 

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 8
 • comment-avatar
  povilas 7 m. ago

  ačiū

 • comment-avatar
  pamirsau 7 m. ago

  aciu

 • comment-avatar
  lilija 6 m. ago

  aciu einu bandyt!

 • comment-avatar
  Jurgita 6 m. ago

  Labai aciu, tikrai padejo, pabandykit visi…

 • comment-avatar
  Tomas 6 m. ago

  Ant dzinsu taip dariau tai vaska isima, demiu lieka, bet su plovikliu bsk pratryniau tai beveik nesimato.

 • comment-avatar
  Goda 6 m. ago

  Su lygintuvu išėmiau vaško dėmes net iš sintetinio audinio. Rezultatas stulbinantis, ačiū! 🙂

 • comment-avatar
  Ugnė 6 m. ago

  Kaip manote trikotažiniui audiniui šis būdas tinkamas? Labai reikia atsakimų 🙂

 • comment-avatar
  Janina 5 m. ago

  išbandžiau, tikrai padėjo. Ačiū 🙂