Kaip išvalyti vašką

Kaip išvalyti vašką

Kaip apšiltinti pamatus
Kaip papuošti Kūčių stalą
Kaip teisingai kloti trinkeles
Kaip išsirinkti sniego kastuvą
Kaip išnaikinti nemalonius kvapus

Pažįstama situacija, kai valgant vakarienę žvakės vaškas išsilieja ant pačios gražiausios staltiesės? O galbūt jo pateko ant jūsų džinsų ar palaidinės? Nesijaudinkite ir neišmeskite šio daikto, yra puikus būdas be vargo atsikratyti šių dėmių. Žinoma, galite rinktis prabangius cheminius valymus, kur paliksite ne vieną dešimtį litų, tačiau kam patinka permokėti, jei viską galite pasidaryti patys, tiesiog namuose?

 

 

Jums prireiks:[list_style_star]

  • Popierinių rankšluosčių (arba tualetinio popieriaus, paprasto balto spauzdinimo popieriaus, jei tamsus audinys – laikraščio);
  • Lygintuvo;
  • Lyginimo lentos;
  • Ledo;
  • Peilio (ar kito aštraus įrankio, tinkamo gramdymui);

[/list_style_star]

 

Ištirpusi medžiaga ant jūsų drabužių ar audinio – ne būtinai bičių vaškas, tai gali būti ir parafinas ar stearinas. Visgi, šias medžiagas pašalinti iš audinio yra lygiai taip pat sunku. Tai ne mums gerai pažįstamos uogos, padažai, kurių dėmes galima pašalinti su įvairiomis skalbimo priemonėmis, tiesiog plaunant skalbimo mašinoje. Žinoma, jums nėra būtina naudotis cheminio valymo paslaugomis, mat yra laiko patikrintas liaudiškas metodas, kuris gali lygiai taip pat puikiai pašalinti šias  dėmes.

Pradėkite nuo ledo, sudėkite jį į plastikinį maišelį. Jei neturite ledo kubelių, galite nesunkiai pritaikyti ir kitas priemones: šaldytų daržovių pakelį, koldūnų maišelį ar kita. Taigi, pasiruošę šaltą medžiagą, pridėkite ją prie vaško dėmės ir palaikykite. Tai yra daroma tam, kad vaškas sušaltų ir sutrupėtų. Pajutę, jog vaškas ima trupėti, griebkitės peilio ir itin atsargiai gremžkite vašką nuo audinio. Atminkite, jog taip turite pašalinti tik pačius didžiausius vaško gabalėlius, na o jei jaučiate, jog vaškas nenusigremžia – geriau palikite jo daugiau ant medžiagos, negu sugadinkite audinį. Atlikus šį pirmąjį žingsnį, veiksmą perkelkite ant lyginimo lentos. Įjunkite lygintuvą, jis turi būti šiltas, bet ne karštas (galite nustatyti ant II ar III padalos). Tuo tarpu, padenkite dėmės paviršių popieriniais rankšluosčiais. Jei jaučiate, jog dėmė itin gili, persigėrė per abi audinio puses, galite patiesti popierinių rankšluosčių ir po audinio apačia. Šie popieriniai rankšluosčiai yra skirti tam, jog lyginant sugertų ištirpusį vašką. Taigi, lyginkite audinį, nutiestą rankšluosčiais tol, kol pastebėsite, jog dėmė išnyko. Jauskitės laisvai ir leiskite rankšluosčius naujais, jei juos susikaupė nemažai vaško.

Tai puikus būdas atsikratyti taip sunkiai išvalomų vaško dėmių, kurio neretai mus priverčia išmesti mėgiamus daiktus.

Sėkmės!

 

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 8
DISQUS: 0