Kaip išsirinkti dūmų detektorių

Kaip išsirinkti dūmų detektorių

Kaip išsirinkti kokybišką elektroninę cigaretę
Kaip išsirinkti naują butą
Kaip išsirinkti šaldytuvą didelei šeimai
Kaip išsirinkti tinkamus minkštus svetainės baldus
Kokiais kriterijais vadovaujantis rinktis apatinį trikotažą

Norint saugiai gyventi reikia imtis visų atsargumo priemonių. Jei toks daiktas kaip dūmų detektorius padės jaustis saugiau būtiną jį turėti. Renkantis dūmų daviklį svarbu atsižvelgti į tai, kur jis bus naudojamas. Priklausomai nuo būste naudojamos įrangos, galima pasirinkti tokį modelį, kuris užtikrins optimalų priešgaisrinės apsaugos lygį ir turėtų visas reikalingas funkcijas:

  • Daugiabučių namų butams pakanka pačių paprasčiausių dūmų detektoriaus, kurio viduje esantis jutiklis reaguoja į padidėjusį dūmų kiekį. Suveikus jutikliui įsijungia 80–90 dB garsu veikianti signalizacija ir mirksinti šviesa, kuri apie pavojų informuoja klausos sutrikimų turinčius asmenis.
  • Patalpoms, kur veikia dujiniai katilai ar stovi dujinės viryklės skirti detektoriai, fiksuojantys suskystintų ir gamtinių dujų bei jų mišinių nuotėkius. Tokio tipo įrangą rekomenduojama statyti namuose, kuriuose yra vaikų ir pagyvenusio amžiaus asmenų.
  • Jei namuose yra židinys, krosnis ar kieto kuro katilas, verta rinktis mišrų dūmų detektorius su smalkių atpažinimo funkcija. Jie turi papildomus elektrocheminius jutiklius, kurie suveikia, kai ore užfiksuojamas pavojingas smalkių (anglies monoksido) kiekis.
  • Sodo namelyje galima įrengti autonominius išmaniuosius dūmų detektorius, kurie valdomi per nuotolį, naudojant „Wi-Fi“ ar mobilųjį ryšį.

Smalkių jutikliai gali būti atskiri arba integruoti į dūmų detektorius.

dumu detektorius kaip - ZinauKaip.lt

 Dūmų detektorių tipai

Nors visi dūmų davikliai atlieka tą pačią funkciją, jų viduje montuojami skirtingi jutikliai – optiniai ir joniniai.

  • Joniniai jutikliai turi elektrodus, kuriais keliauja neigiamą krūvį nešantys jonai. Dūmai trukdo jiems laisvai judėti, jutiklis fiksuoja jonų srauto sulėtėjimą ar visišką pertrūkį. Joniniai jutikliai jautriai reaguoja į smulkias ore sklandančias daleles, kurios atsiranda atviros liepsnos degimo metu.
  • Optinius jutiklius naudoja dauguma dūmų detektorių. Juos sudaro du elementai: ultravioletinius arba infraraudonuosius spindulius skleidžiantis daviklis bei šviesos srautą fiksuojantis jutiklis. Detektoriaus signalizacija pradeda veikti tada, kai tarp šių elementų patekę dūmai ima užstoti šviesą ir sumažina spindulių pralaidumą. Optiniai jutikliai ypač gerai fiksuoja stambesnes daleles, pavyzdžiui, dūmus.

Abiejų tipų detektoriai turi savų privalumų ir trūkumų. Todėl brangesni modeliai dažnai turi mišrius skirtingų tipų jutiklius. Pagal jautrumą optiniai jutikliai yra skirstomi į klases (nuo A1 iki G). A1 yra pati jautriausia, todėl detektorių su tokio tipo jutikliais neverta statyti virtuvėje ar vonioje, kur ore dažnai būna daug dūmų ar garų.

Kaip įsirengti dūmų detektorių

Detektoriai isplanavmas - ZinauKaip.lt

Bute arba vienaukščiame gyvenamajame name iš esmės pakanka vieno autonominio dūmų detektoriaus. Geriausia pakabinti jį ant lubų bendroje erdvėje, pavyzdžiui, koridoriuje, ir dar kuo arčiau miegamųjų kambarių.
Vidutinė vieno dūmų detektoriaus kontrolės zona yra apie 60 kvadratinių metrų. Teritorija priklauso ir nuo patalpų išdėstymo bei to, ar tarpinės durys yra atidarytos, ar uždarytos. Dūmų detektorių būtinai reikia sumontuoti miegamuosiuose, nes nelaimingi atsitikimai dažnai įvyksta naktį, kai šeima miega. Taip pat išėjimuose – koridoriuose, prieškambariuose ir laiptinėse.
Jutiklis turi būti įrengtas ne mažiau kaip 50 cm nuo artimiausios sienos. Ant sienos daviklio montuoti negalima, nes tai mažina įrenginio darbo funkciją. Nepraktiška dūmų detektorių montuoti ir vonios kambaryje, virtuvėje arba prie židinio, kur garai gali sukelti netikrus pavojaus signalus.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: