Kaip išsirinkti tinkamus minkštus svetainės baldus

Kaip išsirinkti tinkamus minkštus svetainės baldus

Kaip pasidaryti baldus iš euro palečių
Kaip išsirinkti prieškambario baldus?
Kaip pasirinkti biuro kėdę
Kaip pirkti internetu iš IKEA.LT | IKEA – pirkimas internetu
Kokius klausimus užduoti sau prieš perkant naujus baldus?

Svetainė – bene svarbiausia patalpa namuose, kadangi joje dažniausiai priimame svečius, švenčiame įvairiausias šventes. Todėl šio kambario interjerui ir komfortui privalome skirti itin daug dėmesio. Minkšti baldai – vienas svarbiausių skoningo svečių kambario aspektų. Šiame straipsnyje rasite visa reikalingą informaciją apie tai, kaip tinkamai išsirinkti minkštus svetainės baldus tam, kad jūsų kambaryje vyrautų komforto ir jaukumo aura.

 

Visi įmanomi minkštų baldų variantai – krėslai, sofos, minkštasuoliai – tai svetainės kambario branduolys, pagal kurį turi būti kuriamas visas svetainės gerbuvis. Todėl interjero dizaineriai siūlo skirti ypatingą dėmesį tinkamam minkštų baldų svetainės kambariui pasirinkimui. Baldų parduotuvės šiais laikais siūlo platų baldų svetainei asortimentą, todėl išsirinkti sau tinkamiausią variantą iš aibės kitų – labai sudėtinga. Nereiktų skubėti įsigyti pirmo jums patikusio varianto – svarbu ne tik estetinė prekės išvaizda, bet ir daug kitų ne ką mažiau svarbių kriterijų: paprastas baldų valymas, ilgaamžiškumas, o svarbiausia – komfortas. Žemiau pateikiame praktinius patarimus tiems, kas planuoja greitai ir paprastai įsigyti kokybiškus svetainės baldus.

Renkamės tinkamą rėmą

Renkantis svetainės baldus, labai svarbu išsirinkti tinkamą rėmą. Pagrindinė rėmo funkcija – užtikrinti pasirinkto baldo tvirtumą. Bene dažniausiai minkštų baldų rėmai su DSP plokščių rėmu yra pigus. Deja, tačiau DSP plokštės nepasižymi patvarumu, o ilgos eksploatacijos metu ši medžiaga gali išskirti toksines medžiagas. Todėl baldus su drožlių plokščių rėmu siūlome rinktis tik tada, kai neturite pinigų kokybiškesnėm alternatyvom.

Jeigu trokštate ekologiškų ir tvirtų baldų, siūlome rinktis variantus, kurių rėmas pagamintas iš vientisos medienos masyvo. Žinoma, tokie baldai kainuoja daug daugiau, tačiau jų tarnavimo laikotarpis daug ilgesnis, todėl tai puiki ilgalaikė investicija.

Taip pat parduotuvėse gausu baldų, kurie neturi rėmo – tai įvairaus tipo sėdmaišiai ir pufai. Šie baldai labai žaismingi ir patogūs, juos lengva prižiūrėti, tačiau esant konservatyviam interjero dizainui tokio tipo baldai netiks.

Renkamės tinkamą apmušalą

Svarbiausi parametrai, renkantis apmušalą minkštiems baltams – tai apmušalo spalva, faktūra ir medžiaga. Dažniausiai baldų parduotuvėse siūlomas variantas – tekstilė. Tekstilinio audinio apmušalai dažniausiai būna daug pigesni už odinius, tačiau jie yra sunkiau valomi. Turintiems augintinių tekstiliniai baldai nerekomenduojami, kadangi prie šio tipo baldų labai limpa plaukai. Norintiems aukštos baldų kokybės, siūlome rinktis odinius baldus. Renkantis odinius baldus, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš kelių odos gabalų apmušalas pagamintas – kuo vientisesnis audinys, tuo apmušalas bus tvirtesnis ir tarnaus Jums ilgiau.

 

Renkamės užpildą

Nuo užpildo kokybės priklauso baldų eksploatavimo trukmė. Tarp įvairių užpildų tipų pagrindinio dėmesio nusipelno natūralaus latekso užpildai. Ši medžiaga laikoma itin patvaria, tarnauja ilgai, tačiau baldai su natūralaus latekso užpildu kainuoja ganėtinai brangiai dėl didelės šios medžiagos savikainos. Taip pat natūralus lateksas pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, jame nesiveisia dulkių ekrutės, todėl baldai su natūralaus latekso užpildais puikiai tiks alergiškiems asmenims. Taip pat baldų gamyboje naudojami šie užpildai: poliuretano putplastis, holofajeras, lateksas, periteksas, polistirenas.

 

Kokį modelį išsirinkti?

Dabar pereikime prie labiausiai intriguojančio baldų pasirinkimo proceso – modelio išsirinkimo. Baldų parduotuvių statistika rodo, jog dažniausiai perkami baldai – minkšti kampai. Jie praktiški, neužima daug vietos, o esant reikalui, puikiai pavirsta miegojimo vieta svečiams. Ne ką mažiau populiarios sofos-lovos. Šiuos baldus dažniausiai renkasi asmenys, neturintys daug laisvos vietos ir norintys greitai savo svetaine paversti miegamuoju.

 

Rinkdamiesi svetainės baldus, būtinai juos išbandykite: palieskite juos, atsisėskite – taip suprasite, ar baldas Jums patogus ir įvertinsite apmušalo ir užpildo kokybę. Sofą-lovą būtinai išrinkite ir surinkite keletą kartų – tik taip sužinosite ar naudojami mechanizmai yra kokybiški. Jeigu perkate parduotuvėje, įdėmiai patikrinkite komplektaciją, stenkitės pastebėti visus galimus defektus. Geriausia naudoti pardavėjo pristatymo paslaugas, tada atsakomybė už saugumą tenka pardavėjui. Jeigu pasirenkate pristatyti prekę savarankiškai, pardavėjo atsakomybė pasibaigia Jums atsiskaičius už prekę.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0