Depiliacijos istorija: kada visuomenė ėmė šalinti nepageidaujamus plaukelius?

Depiliacijos istorija: kada visuomenė ėmė šalinti nepageidaujamus plaukelius?

Odos sukietėjimo priežastys
Kaip pasigaminti rudojo cukraus kūno šveitiklį
Kaip pasirinkti depiliacijos būdą
Kaip prižiūrėti rankų odą
Kaip atsikratyti „apelsino žievelės“: 5 veiksmingiausi kovos su celiulitu būdai

Nors šiais laikais nelengva rasti moterį, kurios kojas ar pažastis dengtų plaukeliai, o plaukų šalinimas lazeriu – prieinamas daugeliui, vis daugiau feminisčių kalba apie depiliacijos beprasmybę ir moterims primetamą grožio standartą. Tad šiandien – pažintis su plaukelių šalinimo istorija.

Depiliacija – saugumui

Plaukeliai šalinami jau nuo neatmenamų laikų, todėl tai – tikrai nėra naujiena. Manoma, kad procesas prasidėjo dar akmens amžiuje. Tiesa, tuomet tokiu būdu depiliavosi tik vyrai, tačiau ne estetiniais, o saugumo sumetimais: barzdą bei ilgus galvos plaukus buvo lengva sugriebti priešininkui, be to, juose galėjo veistis parazitai.

Nors depiliacija moterys užsiėmė jau Senovės Egipte bei Romos imperijoje, į Europą ir JAV ši mada atėjo tik viduramžiais. Tiesa, tų laikų damos pūkelius šalindavo ne nuo pažastų, kojų ar intymių zonų, bet nusirėždavo antakius bei plaukus nuo kaktos. Tokia procedūra optiškai prailgindavo veidą ir vienu metu taip išpopuliarėjo, jog tam, kad plaukai neaugtų, moterys vaikų kaktas trindavo graikinių riešutų aliejumi arba dėdavo kompresus su actu bei kačių išmatomis.

Nailono trūkumas

Bene didžiausia revoliucija plaukelių šalinimo srityje įvyko 1915-aisiais. Viena žymiausių skustuvų gamintojų „Gillette“ pristatė pirmąjį daugkartinio naudojimo peiliuką moterims. Tada prasidėjo aktyvi reklaminė kampanija, bandanti moteris įtikinti, jog joms reikia atsikratyti „nepageidaujamų“ pažastų plaukelių ir, kad šios kūno vietos turėtų būti tokios pat švelnios kaip veidas.

Pasibaigęs Antrasis pasaulinis karas Europai atnešė ne tik pagaliau sulauktą taiką, bet ir nailono stygių, kuris taip pat ženkliai prisidėjo prie plaukelių šalinimo bumo. Kadangi trūko medžiagų, drabužiai darėsi vis trumpesni, todėl moterys dažniau demonstravo nuogas kojas. Ir, kaip diktavo mados, jos turėjo būti beplaukės.

Bikini depiliacija

1946-aisiais JAV buvo pristatytas pirmasis bikinis. Kadangi nedidelis rūbelis atidengė dar daugiau, damos pradėjo šalinti plaukelius aplink lytinius organus.

1987-aisiais septynios seserys iš Brazilijos, Niujorke atidarė grožio saloną, kuriame išpopuliarino depiliacijos karštu vašku metodą. Anot įkūrėjų, tokia procedūra – labai svarbi, kadangi bikiniai atidengia vis daugiau. Jos įtikino mases, kad rūpinimasis asmenine higiena jau nebe prabanga, o būtinybė.

Galima pastebėti, jog plaukelių šalinimo madas dažnai propagavo tie, kuriems tai buvo paranku: skustuvų gamintojai bei rūbų kūrėjai. Taigi, jei Druskininkų vandens parkas, Baltijos jūra ar užsienis – jūsų atostogų planuose – nepamirškite pasirūpinti lygia, dailia oda. O norinčioms natūralumo, linkime drąsos bei džiaugiamės jų pasitikėjimu savimi!

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: