Odos sukietėjimo priežastys

Odos sukietėjimo priežastys

Depiliacijos istorija: kada visuomenė ėmė šalinti nepageidaujamus plaukelius?
Kaip pasigaminti rudojo cukraus kūno šveitiklį
Ką reikia žinoti apie pilvo sienos plastiką?
Kaip atsikratyti „apelsino žievelės“: 5 veiksmingiausi kovos su celiulitu būdai
Kaip pasidaryti pilingą namuose

Odos kietumas skiriasi kiekviename žmoguje. Turbūt ir patys žinote arba pastebėjote, kad jūsų padų ar delnų oda gali būti gerokai kietesnė nei ant šlaunų, pilvo ar pvz., veido esanti oda. Tai yra natūrali organizmo reakcija į odos patiriamą apkrovą. Tačiau, jeigu pastebėjote, kad jūsų oda ėmė kietėti, pasidarė gerokai kietesnė nei įprastai arba jaučiate diskomfortą dėl to – verta kreiptis į dermatologus. Sukietėjusi oda gali signalizuoti apie labai rimtas sveikatos problemas (apie vieną iš jų galite paskaityti čia – https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/piktybiniai-odos-navikai-odos-vezys). Šiame straipsnyje išskirsime vieną – ganėtinai dažnai pasitaikančią, kuri yra vadinama skleroderma arba sklerodermija.

Sklerodermija – kietos odos priežastis

Tai yra lėtinė, autoimuninė liga, kuri sukelia lokalizuotus uždegimus. Po to, kai organizmas įveikia šiuos uždegimus, jų vietose lieka sukietėjusi oda, o blogiausiu atveju ir pažeidžiami toje vietoje esantys organai. Itin pavojinga, jeigu sklerodermija paveikia regionus aplink plaučius ir širdį. Sisteminė sklerodermija yra idiopatinė jungiamojo audinio fibrozė – išaugusi kolageno gamyba. Ką apie tai reikia žinoti paprastam žmogui, kad ši reta liga gali pažeisti plaučius ar kitus vidaus organus.

Ribota sklerodermija dažniau serga vaikai (lokalizuoti simptomai), o sistemine – suaugę.

Deja, bet dermatologijos mokslas kol kas nėra vieningai sutaręs dėl to, kas šią ligą sukelia. Įtariama, kad tai yra išaugusi kolageno gamyba (fibrozė), dėl ko pagaminama per daug jungiamojo (odos) audinio ir tai sukietina, ištampo ar pastorina odą, sukeliant neigiamą poveikį sveikatai.

Pagrindiniai šios ligos simptomai, neskaitant sukietėjusios odos yra: atsirandantis skausmas, nykstantys plaukų folikulai, smarkiai išryškėję veido bruožai ir raukšlės, plonėjančios lūpos ir akių bei burnos plyšiai, paburkusios galūnės.

Sklerodermijos gydymas

Tinkamai nustačius sklerodermiją, įmanomas gydymas lengvinant simptomus. Dažniausiai šios lėtinės ligos gydymui naudojamas įvairių priemonių kompleksas.

Fizinė kūno stimuliacija masažais, voniomis ir tepalais gali šiek tiek padėti, tačiau tai yra derinama su per burną vartojamų vaistinių preparatų gėrimu. Dermatologai taip pat gali skirti imunomoduliatorius, rekomenduoti pakeisti mitybą, specialius preparatus ir papildus.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: