...

Kaip išvengti sukčių apgaulės?

Kaip išvengti sukčių apgaulės?

Kaip išsaugoti Viber susirašinėjimo istoriją
Kaip microSD atminties kortelės pagalba atnaujinti telefoną
4 būdai kaip apsaugoti išmanųjį telefoną nuo sugadinimo
Kaip Apsaugoti Savo Telefoną Nuo Įsilaužėlių
Kaip rasti iPhone / iPad serijinį numerį ir IMEI

Visai neseniai Lietuvoje nuskambėjo dar viena istorija apie nukentėjusius nuo sumanios apgavikės. Moteris pardavinėjo jai nereikalingus daiktus skelbimų portale ir sulaukė skambučio iš potencialios pirkėjos. Susitarė dėl pardavimo, pinigus pervedė į sąskaitą, išsiųsti sutarė į paštomatą. Atrodytų viskas normalu, tačiau į banko sąskaitą įplaukė gerokai didesnė suma pinigų. Pirkėja netrukus susisiekė, informavo, jog per išsiblaškymą padarė daugiau pinigų nei reikėjo ir, kad nereikėtų daryti pavedimo atgal, paprašė  pinigus įdėti grynais prie siuntinio. Viskas išsisprendė ir istorija apie išsiblaškiusią pirkėją pasimiršo, kol pardavėja negavo kvietimo į teismą.

 

Pasirodo, pakliūta į apsukrios apgavikės pinkles. Paklaususi kokia pardavėjos sąskaita, ši perdavė ją kitam žmogui, kad pervestų pinigus už bilietą į renginį. Suma gerokai didesnė. Bilietų pirkėja, pervedė pinigus, galvodama, jog perveda pinigus už renginio bilietus. Rezultate, apgavikė nepardavė renginio bilietų, pati niekur nepervedė jokių pinigų ir jų negavo į sąskaitą. Tuo tarpu gavo išgrynintus pinigus į paštomatą ir prekes iš apgautos pardavėjos. Blogiausia, jog niekur nėra užfiksuoto tikrojo apgavikės vardo ir pavardės, sąskaitos numerio ar adreso(nes pristatyta į paštomatą). Taigi, kaip sakoma, gaudyk vėją laukuose…

 

Tokių ir panašių istorijų Lietuvoje ne viena. Blogiausia, jog proceso eigoje, nekyla mintis, jog čia kažkur slypi apgaulė. Tad kaip iš tikro apsisaugoti nuo tokių nemalonių istorijų? Pateikiame kelis patarimus.

 

Patikrink turimus duomenis. Net jei turi tik telefono numerį, patikrink jį. Galima tesiog įvesti į Google paieškos sistemą ar pasinaudoti specializuotais telefonų paieškos portalais, tokiais kaip https://lt.digcaller.com/ Kartais apgavikai yra tokie įžūlūs, jog nepasivargina pakeisti telefono numerio prieš imantis naujos aferos. Taigi apie tą telefono numerį jau gali būti tuntai atsiliepimų internete ir įspėjimų, jog šiuo telefonu skambina apgavikai.

 

Pakalbink žmogų kitu kanalu. Nebijok pasirodyti įžūlus ir susirask žmogų socialiniuose tinkluose bei pakalbink. Jei pradėjote bendrauti telefonu, pagal pavardę radus žmogų, pavyzdžiui, socialiniame tinkle Facebook, pasiteirauk žinutėmis ar tikrai bendraujate su tuo žmogumi, kuriuo ir prisistatoma telefonu. Tai geriausias būdas išaiškinti apgaviką.

 

Negryninkite pinigų. Jei žmogus, su kuriuo sudarote sandėrį yra toks išsiblaškęs kaip paminėtoje istorijoje bei kažkokiu būdu susidaro situacija, kuomet turite atiduoti pinigus grynais, nors gavote į sąskaitą, nesutikite. Verčiau prisiimkite pinigų grąžinimo išlaidas, bet gražinkite pinigus į tą pačią sąskaitą. Jei žmogus nėra apgavikas, grąžinimas jam atrodys natūralus. Tuo tarpu apgavikui, pinigų grąžinimas į sąskaitą reikštų prarastą uždarbį ir įtarimų sukėlimą.

 

Neištrinkite susirašinėjimų ar įrašytų pokalbių. Šiuo metu išmanieji telefonai turi pokalbių įrašymo funkciją, kuri labai pravarti paaiškėjus, jog patekote į sukčių pinkles. Po sandorio žinučių, el.laiškų ar tokių įrašytų pokalbių neištrinkite. Jei vėliau kiltų neaiškumų ar reikėtų dėl ko nors pasiaiškinti, turėtumėte svarų įrodymą kaip viskas vyko iš tikro.

 

Ir galiausiai, jei jaučiate, kad kažkas ne taip, nevykdykite sandorio arba jį atidėkite. Tikimės, neteks patekti į sukčių pinkles arba šie patarimai padės tokių išvengti.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0