Kaip Apsaugoti Savo Telefoną Nuo Įsilaužėlių

Kaip Apsaugoti Savo Telefoną Nuo Įsilaužėlių

Braškės – sodinimas, auginimas ir nauda organizmui
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
Kaip atpažinti kokybiškus kiaušinius?
Analiniai lubrikantai: kokie yra geriausi?
Kaip auginti Vynuoges

Laikais, kai mūsų asmeniniai duomenys tampa vis labiau vertingi, verta susimastyti apie jų apsaugojimą. Dažniausiai mūsų duomenys būna “pavogiami” iš mūsų išmaniųjų telefonų, todėl būtina susirūpinti jų saugumu ir susipažinti su būdais, kaip veikia įsilaužėliai į telefonus.

Žemiau išvardinti keli esminiai veiksmai, kurių turėtumėte imtis norėdami apsaugoti savo telefonus.

Nuolat Atnaujinkite Telefono Operacinę Sistemą Bei Naudojamas Aplikacijas

Telefonų gamintojai nuolat atnaujina savo operacines sistemas taip pašalindami galimas klaidas ir tobulindami sistemą pagal vartotojų poreikį. Tuo metu gamintojai taip pat tobulina telefonų saugumą ir atsparumą galimiems duomenų nutekėjimams ar įsilaužėlių atakoms. Visuomet, kai gaunate pranešimą apie galimą sistemos atnaujinimą, būtinai tai padarykite neatidėliodami. Tai taip pat galioja ir jūsų naudojamoms telefono programėlėms. Dažniausiai turite galimybę savo telefono nustatymuose pasirinkti automatinį atnaujinimą, ką ir rekomenduojama padaryti, kad atnaujinimai neliktų užmiršti.

Venkite Viešo Wi-Fi Ryšio

Privalu žinoti, kad atviri arba vieši Wi-Fi prisijungimai gali būti pavojingi jūsų duomenų ir telefono saugumui. Nemokamas Wi-Fi ryšys prekybos centruose, kavinėse, oro uostuose ar kitose viešose vietose palengvina sąlygas įsilaužti į jūsų telefoną. Stenkitės naudotis savo privačiu mobiliuoju internetu, jei tik tai įmanoma, ir išjunkite automatinį prisijungimą prie Wi-Fi tinklo, kai esate viešose vietose.

Jeigu tai neįmanoma, junkitės prie Wi-Fi naudodami VPN programėlę, kuri nukreips jūsų tinklo komunikacijas per užšifruotą ir apsaugotą tinklo prisijungimą.

Nenaudokite Bluetooth ryšio viešoje vietoje, nebent jis reikalingas kitiems jūsų turimiems prietaisams, pavyzdžiui, išmaniajam laikrodžiui.

Rakinkite Savo Išmanųjį Telefoną

Visuomet rinkitės kuo ilgesnį telefono atrakinimo slaptažodį. Nors slaptažodžiai dažnai sukelia nepatogumų pačiam telefono savininkui, bet jei sukels dar daugiau nepatogumų galimam įsilaužėliui jei jūsų telefonas yra pamestas arba pavogtas. Jei įmanoma, rinkitės slaptažodžio kombinaciją su radėmis, skaičiais ir simboliais, kad ją būtų kuo sunkiau atspėti. Nemėgstate slaptažodžių? Tuomet rinkitės šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose integruotas piršto antspaudo atpažinimo ar veido atpažinimo funkcijas vietoj slaptažodžio. Taip pat neužmirškite slaptažodžiais apsaugoti programėles ar dokumentus su svarbia asmenine informacija.

 

Jailbreak

“Nenulaužinėkite” (angl. Jailbreak) Savo Išmaniojo Telefono

Priežasčių norėti tą daryti gali atsirasti begalė. Pavyzdžiui, norite atrakinti savo telefoną nuo savo ryšio tiekėjo arba perkate telefoną ne oficialioje parduotuvėje, kurioje parduodami pigesni naudoti ir galimai nulaužti telefonai, arba netgi vogti telefonų aparatai. Pagalvokite apie savo duomenų saugumą prieš bandydami sutaupyti ir geriau apsvarstykite alternatyvias finansines galimybes, leisiančias jums įsigyti naują telefoną tiesiai iš gamintojo parduotuvės. Gerų pasiūlymų apstu tiek ryšio tiekėjų, tiek elektronikos prekių parduotuvėse. Tačiau jei jums nepatinka jų siūlomi įsipareigojimai, apsvarstykite nedideles paskolas siūlomas Prekredit Lietuva, kurios pagelbės įsigyti saugų ryšio aparatą.

 

Kartais vartotojams kyla pagunda nulaužti savo telefonų operacinę sistemą, kad galėtų gauti prieigą prie programėlių, kurios nėra prieinamos jų telefone. Nedarykite to. Telefono nulaužimas padarys jį ypatingai pažeidžiamą įvairiems virusams bei neteksite gamintojo garantijos!

Saugokite Savo Duomenis

Daug kam gali atrodyti, kad telefonų gamintojai telefonuose integruoja pakankamai apsaugos priemonių, tačiau net saugumo specialistai pataria būtinai imtis papildomų duomenų saugojimo priemonių patiems. Tai ne tik padės jums jaustis ramiau dėl savo duomenų saugumo, bet ir gerokai apsunkins bet kokią potencialaus įsilaužimo galimybę. Taip sumažinsite tikimybę, kad įsilaužėliai gali pavogti jūsų tapatybę, sužinoti jūsų privataus gyvenimo detales, pasisavinti jūsų pinigus ar kitaip apsunkinti jūsų gyvenimą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 3
DISQUS: