Kokių papildų reikia sportuojant?

Kokių papildų reikia sportuojant?

Kaip padaryti špagatą
Kaip išrinkti dovaną sportuojančiam vyrui?
Kaip pasigaminti sveiką ir skanų kokteilį
Kaip padaryti daugiau prisitraukimų
Kaip teisingai atlikti raumenų tempimo pratimus

Sportas ir fizinis aktyvumas yra būtini stipriai imuninei sistemai ir gerai bendrai savijautai. Kiekvienas sportuojantis žino teigiamą treniruočių poveikį fizinei ir psichologinei sveikatai. Todėl vis daugiau žmonių sportą paverčia kasdieniu įpročiu. Tačiau pradėjus sportuoti, kūnui reikia daugiau energijos, maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Tam į pagalbą ateina maisto papildai sportui.

papildai sportui - ZinauKaip.lt

Kodėl Sportuojant Reikia Papildų?

Sportuodamas žmogus sudegina daugiau kalorijų, prakaituoja ir dėl to greičiau sunaudoja naudingąsias medžiagas, mineralus, vitaminus ir elektrolitus. Taip pat sportuojant pagreitėja medžiagų apykaita, didėja raumenų masė, kuriai būtinos papildomos medžiagos.

„Sėkmė sporte priklauso ne tik nuo treniruočių, bet ir nuo tinkamos mitybos bei papildų pasirinkimo.”

Svarbiausi Sportuojančiojo Papildai

Nors sportuojantiems, kaip ir nesportuojantiems, būtini tie patys mineralai ir vitaminai, sunkia fizine veikla užsiimantys asmenys turėtų jų gauti daugiau. Vien su maistu visų vertingųjų medžiagų gauti yra sudėtinga, todėl daugelis sportininkų renkasi stiprinti kūną maisto papildais ir vitaminais. Šiame straipsnyje aptarsime kokie maisto papildai sportuojantiems yra svarbiausi, kaip pasirinkti papildus moterims ir vyrams bei kaip rasti jums tinkančius preparatus.

Baltymai: Raumenų Atstatymui ir Augimui

Baltymai yra vienas iš pagrindinių makroelementų, kurie yra būtini norint palaikyti raumenų masę ir atlikti įvairias funkcijas organizme. Sportuojant, raumenys patiria didelį stresą ir gali susilaužyti. Baltymai padeda atstatyti pažeistas raumens ląsteles ir skatina jų augimą. Dėl to sportininkams ypač svarbu užtikrinti pakankamą baltymų suvartojimą.

Kreatinas: Jėgos Ir Intensyvumo Didinimui

Kreatinas yra natūraliai esanti medžiaga, kuri randama raumenyse. Jis padeda tiek raumenų susitraukimo jėgai, tiek ir gebėjimui atlikti intensyvias treniruotes. Sportininkai, ypač tie, kurie dėl savo disciplinos turi išlaikyti didelį intensyvumą, dažnai pasirenka kreatino papildus. Jie gali padėti treniruotis efektyviau ir pasiekti geresnių rezultatų.

BCAA: Aminorūgščių Rinkinys Raumenų Atstatymui

BCAA (raumenų aminorūgštys) yra aminorūgščių rinkinys, kuris apima leuciną, izoleuciną ir valiną. Šios aminorūgštys yra būtinos raumenų atstatymui po intensyvių treniruočių. Jos padeda sumažinti raumenų skausmą, kurį dažnai lydi treniruotes, ir skatina greitesnį raumenų atsistatymą. BCAA papildai yra populiarūs tarp sportininkų, siekiančių maksimalaus naudos iš treniruočių.

Reikia gydytojo patarimo?

Kreipkitės į gydytoją, jei esate neįsitikinę dėl tinkamų papildų.

Kokios maisto medžiagos yra svarbiausios sportuojantiems?

Sportininkams rekomenduojama suvartoti apie 1.2 gramus baltymų kiekvienam kūno kilogramui (jei sveriate 70 kilogramų, rekomenduojama suvartoti 84 g baltymų). Tuo tarpu tokio pačio svorio žmogus turėtų suvartoti apie 300 g angliavandenių, kad būtų pagaminama užtektinai energijos sportui.

Be viso to svarbu nepamiršti gerųjų riebalų, kurie padeda apsaugoti ląsteles, paskirstyti cholesterolį ir palaikyti sveiką organizmo būseną. Pradėjus daugiau judėti, nepamirškite vitaminų ir mineralų. Sveikam raumenų augimui yra būtinas magnis, kalis, kalcis, natris, cinkas, vitaminai A, B, D, E.

Populiariausi maisto papildai - ZinauKaip.lt

Papildai Raumenų Augimui

Pagrindinė medžiaga, būtina raumenų augimui yra baltymai. Baltymai yra lyg statybinė medžiaga, atsakinga už audinių regeneraciją ir vystymąsi. Tačiau tam, kad baltymai būtų geriau pasisavinami taip pat svarbu nepamiršti angliavandenių.

  • Vitaminas D yra atsakingas už raumenų atsparumą traumoms, be to, padeda audiniams atsigauti po sunkios treniruotės;
  • Vitaminas A padeda geriau perdirbti baltymus ir greičiau užauginti raumenis, užtikrina tinkamą kepenų veiklą;
  • Vitaminas E palaiko ląstelių sveikatą ir atsinaujinimą;
  • Kalcis, magnis, kalis, natris suteikia daugiau energijos, apsaugo raumenis nuo traumų ir perneša naudingąsias medžiagas į raumenis;
  • Gliukozaminas ir chondroitinas užtikrina sąnarių sveikatą.

Maisto Papildai Vyrų ir Moterų Sportui

Vyrams būtini visi aukščiau išvardinti vitaminai ir mineralai, o jų kiekis priklauso nuo amžiaus, sudėjimo ir aktyvumo. Vyrams dažniausiai rekomenduojama suvartoti daugiau maisto ar papildų, turinčių magnio, kalio ir kalcio, būtino tvirtiems kaulams ir raumenims. Vitaminas D ir cinkas gerina testosterono gamybą, tad šių medžiagų svarbu gauti kiekvienam vyrui.

Moterims taip pat yra būtini visi aukščiau išvardinti vitaminai ir mineralai. Tačiau moterų kūnas turi palaikyti sveiką menstruacijų ciklą ir hormonų gamybą. Todėl apart visų būtinų maistinių medžiagų, moterys turėtų suvartoti daugiau B grupės vitaminų. B grupės vitaminai yra atsakingi už nervų sistemos darbą, raudonųjų kraujo ląstelių gamybą, raumenų funkciją ir odos sveikatą. Taip pat moterims būtina gauti užtektinai kalcio, geležies, seleno, vitamino D, A, E.

baltymai - ZinauKaip.lt

Ką reikia žinoti apie maisto papildų sudėtį?

Maisto papildai yra parduodami be recepto ir be gydytojo rekomendacijos, todėl būtina būti atidiems. Rekomenduojame pirmiausiai išsiaiškinti kokių medžiagų trūksta jūsų organizmui. Jūsų gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus, kurie parodys medžiagų trūkumą, taip specialistas galės rekomenduoti būtinus papildus. Net ir radę jums pritaikytus preparatus, atkreipkite dėmesį į gamintoją, papildų kilmę ir sudėtines medžiagas.

Maisto Papildų Kilmė

Maisto papildai yra skirstomi į gyvūninės ir augalinės kilmės produktus. Kilmė yra svarbi, jei nevartojate gyvūninės kilmės produktų. Vegetarai ir veganai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į pagrindinės medžiagos kilmę, bet ir kitas sudedamąsias dalis, kurios gali būti išgaunamos iš gyvūninių produktų. Dažniausiai vegetarams ir veganams pritaikyti vitaminai turi tą nurodantį žymėjimą.

Maisto Papildų Gamintojas

Prieš išbandydami naujus papildus pasidomėkite gamintoju ir atsiliepimais apie jį. Nors kiekvieno žmogaus patirtis yra skirtinga, geri atsiliepimai reiškia, jog produktas yra kokybiškas. Taip pat pasidomėkite ar gamintojas yra gerai žinomas ir patikimas. Niekuomet nepirkite papildų iš nepatvirtintų pardavėjų ar nepatikimai atrodančių internetinių svetainių.

Sudedamosios Medžiagos

Kuomet perkate papildus, net jei jums ir reikia tik vienos medžiagos, preparato sudėtyje yra daugiau ingredientų. Dažnai vitaminai ir mineralai yra parduodami grupėmis arba su kitomis medžiagomis, taip užtikrinant geresnį jų pasisavinimą ir veikimą. Taip pat atkreipkite dėmesį ar neturite alergijų, ar jautrumo kitoms sudedamosioms dalims.

Kada tinkamiausia vartoti maisto papildus sportui?

Laikas, kada rekomenduojama vartoti maisto papildus sportui, priklauso nuo papildų. Pavyzdžiui, baltymus, skirtus paruošti kūną sportui, geriausiai vartoti 40 minučių prieš treniruotę. Tačiau mineralus ir vitaminus geriau gerti pirmoje dienos pusėje, kuomet virškinimas yra aktyvus. Daugelį vitaminų papildų rekomenduojama gerti kartu su valgiu, taip pagerinant jų pasisavinimą.

Ar Lieknėjimo Papildai Veikia?

Lieknėjimo papildai yra kontroversiška tema. Dažniausiai papildai lieknėjimui nedegina riebalų, o veikia kaip apetito slopinimo priemonės arba pagerina medžiagų apykaitą. Jų poveikis yra individualus ir priklauso nuo organizmo. Tie, kurie siekia sumažinti riebalų kiekį ir apibrėžti kūną, dažnai renkasi riebalų deginimo papildus. Šie papildai gali padėti padidinti riebalų deginimą ir energijos sunaudojimą organizme. Populiariausi riebalų deginimo ingredientai yra kofeinas, zhiuguaninas ir L-karnitinas.

Papildų dozavimas ir gydytojo patarimai

Papildų dozavimas priklauso nuo sudėties ir jų paskirties. Būtina laikytis nurodymų ant preparato etiketės ir neskubėti didinti dozių. Prieš pradėdami vartoti naujus papildus, pasitarkite su gydytoju. Jis gali atlikti kraujo tyrimus ir pasakyti, kokių medžiagų jums tikrai trūksta.

 

Sportuoti sveikatai labai naudinga, tačiau norint pasiekti gerų rezultatų ir užtikrinti organizmo sveikatą, svarbu tinkamai maitintis ir pasirinkti tinkamus papildus. Pirmiausiai nepamirškite konsultuotis su gydytoju, kuris pateiks individualias rekomendacijas. Pirkdami papildus, atkreipkite dėmesį į gamintoją, sudėtį ir gamintojo patikimumą. Pasirinkite papildus pagal savo poreikius ir treniruotes, o rezultatus pamatysite ilgame laikotarpyje.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: