Išsamiai apie fiksuotų dantų protezų priežiūrą

Išsamiai apie fiksuotų dantų protezų priežiūrą

Kaip maitintis karštą vasaros dieną
Kaip pasigaminti GHEE (GHI) sviestą
Kaip užsiauginti nagus
Kaip gydyti nudegimus
Kaip tinkamai prižiūrėti dantis?

Nepriklausomai nuo amžiaus, kasdienė burnos ertmės higiena yra itin svarbi. Gydytojai odontologai atkreipia dėmesį – natūralios šypsenos priežiūra šiek tiek skiriasi nuo protezuotų dantų priežiūros. Akivaizdu, protezuoto danties mikroflora ir periodontologinė būklė skiriasi nuo natūralaus audinio. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime pagrindines higienos priemones ir gydytojų rekomendacijas turintiems fiksuotus protezus.

Dantų šepetėliai

Kaip ir negydytus, protezuotus dantis būtina valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Dantų protezai lygiai taip pat reikalauja kruopščios priežiūros, todėl patariama įsigyti minkštą vieno danties šepetėlį. Jis naudojamas dantų kakleliams ir sunkiai pasiekiamoms vietoms prižiūrėti. Išsivalius sunkiai prieinamas vietas su vieno danties šepetėliu, galima pradėti valyti įprastu. Šis taip pat turėtų būti minkštas su kiek ilgesniais kraštiniais šereliais. Ilgi šereliai geriau pasiekia vainikėlių kraštų ir dantenų susikirtimo zonas.

Tarpdančių siūlai ir šepetėliai

Šios higienos priemonės naudojamos tarpdančių priežiūrai. Gydytojai atkreipia dėmesį, kad efektyvus apnašų pašalinimas iš tarpdančių užtikrina protezų ilgaamžiškumą, sumažina infekcijų tikimybę. Tarpdančių siūlu reikia naudotis labai atsargiai, nepažeidžiant dantenų spenelių. Tam, kad sumažėtų siūlo plyšimo ar įtrūkimo tikimybė, rekomenduojama naudoti vaškuotą, protezuotiems dantims skirtą siūlą.

Siekiant efektyvesnės priežiūros, siūloma naudoti tarpdančių šepetėlį. Žinoma, jais valyti dantis reikia itin atsargiai ir kruopščiai, nepažeidžiant dantenų. Profesionalus odontologas konsultacijos metu parinks tinkamiausią šepetėlio dydį. Galiausiai, parodys kaip teisingai juo naudotis.

Irigatorius

Tai papildoma priemonė, itin praversianti turintiems tiltinius protezus – irigatorius pasiekia ypač sunkiai prieinamas vietas. Tiesa, irigatorius tik padeda sumažinti apnašų kiekį sunkiai prieinamose vietose, bet jokiu būdu neatstoja mechaninio valymo šepetėliu. Šis prietaisas veikia it stipri vandens srovė. Profesionalai rekomenduoja jį naudoti vieną kartą per dieną.

Dantų pasta

Rekomenduojama naudoti higieninę ar gydomąją pastą su mažu abrazyvumo lygiu. Abrazyvios dalelės nuvalo apnašas nuo dantų paviršiaus. Tiek sveikiems, tiek protezuotiems dantims geriausia rinktis mažo arba vidutinio abrazyvumo pastas. Specialistai rekomenduoja rinktis priemones, kurių dentino abrazyvumas (dažnai žymimas RDA trumpiniu) būtų 50–70 ribose.

Jeigu burnos ertmėje yra lietų metalinių, metalo keramikos ar plastiko restauracijų, patariama nenaudoti pastų, kurių sudėtyje yra daug fluoridų, nes medžiagos perteklius gali sukelti koroziją. Tinkamiausią pastą dantims gali padėti išsirinkti patyręs odontologas ar higienistas. Profesionalai, individualiai įvertinę situaciją, atsižvelgs į burnos būklę ir išrinks geriausią variantą, kuris leis džiaugtis sveika šypsena bei ilgiau trunkančia gaiva burnoje.

Liežuvio grandiklis

Specialistai teigia, jog išvalius tarpdančius ir dantis, būtina nuvalyti ir liežuvio paviršių. Tą padaryti galima šepetėliu arba tam skirtu specializuotu liežuvio grandikliu. Ant liežuvio paviršiaus kaupiasi daugybė mikroorganizmų. Būtent dėl jų ryte kartais juntamas nemalonus kvapas. Naujas įprotis maloniai nustebins rezultatais, nesvarbu, šypsena dailinta protezais ar ne.

Reguliarūs vizitai

Specialistų teigimu, pas higienistą lankytis reikėtų reguliariai, kas pusę metų. Profilaktinio apsilankymo metu higienistas nuvalo minkštas ir kietas dantų apnašas. Beje, kalbant apie reguliarią burnos ertmės sveikatos priežiūrą, gleivinė ir natūralūs dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie pat ilgus metus, todėl reikia juos nuolat stebėti. Atsižvelgiant į tai, patariama kartą per metus atlikti protezų apžiūrą ir, jei reikia, pakitimus parodysiančius tyrimus.

Svarbu suprasti, jog tinkama burnos ertmės priežiūra turi įtakos ne tik protezų ilgaamžiškumui, bet ir bendrai organizmo sveikatai. Protezuoti dantys reikalauja kruopščios ir atsakingos priežiūros. Taip pat svarbūs reguliarūs vizitai odontologijos klinikoje. Domina aukštos kokybės fiksuojami protezai? Daugiau apie procedūrą sužinoti galite čia: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-protezai/.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0