Kaip montuoti gipso kartono pertvaras

Kaip montuoti gipso kartono pertvaras

Kaip greičiau parduoti butą?
Kaip kokybiškai įsirengti būstą?
Kaip išsirinkti butą Vilniuje ir kurį rajoną pasirinkti
Kaip išsirinkti naują butą
Ką būtina žinoti perkant butą

Gipso kartonas – bene populiariausia ir lengviausiai apdirba medžiaga sutinkama ir naudojama statybose, tinkanti tiek sienoms, tiek luboms apdirbti. Gipso kartonu padengtas sienas galima dažyti, klijuoti tapetus, plyteles. Tai ekologiškas ir lengvai montuojamas produktas.

 

 

 

Įrankiai, kurių reikia montuojant gipso kartono sienas ir pertvaras

Pertvarą montuojant prireiks gulsčiuko (2-2,5 m), elektrinio grąžto, elektrinio suktuko, plaktuko, keltuvo, kampinio šlifuoklio profilių pjovimui, metalo žirklių, peilio plokštėms pjauti. Medžiagos: metaliniai profiliai, gipso kartono plokštės, mūrvinės, savisriegiai, švitrinis popierius, glaistas, gruntas.

Gipso kartono sienų montavimas

Karkasinis montavimas – montuojamos GK plokštės ant metalinių profilių, medinių tašų ar gipso kartono juostų.  Tai labiausiai paplitęs montavimo būdas. Jis naudojamas išlyginant sienas, trupančių sienų apdailai, pravedant komunikacijas, siekiant pagerinti garso ar šilumos izoliaciją. Karkasas montuojamas iš UW perimetro profilių ir CW vertikalių profilių. Plotis gali būti 50, 75, 100 mm. Tarpas tarp CW profilių – 600 mm. Po UW profiliu dedama amortizacinė juosta, kuri užsandarina nedidelius pagrindo nelygumus (iki 2 mm, jei didesni – naudojama sandarinimo mastika) ir neleidžia garsui sklisti perimetru ir pereiti iš konstrukcijos į konstrukciją. Plokštės tvirtinamos 25 mm ilgio savisriegiais į metalą. Didinant šilumos ir garso izoliaciją, ertmė užpildoma mineraline vata.

Pertvaros montavimas

Pertvara iš gipso kartono – tai sumontuojama konstrukcija, skirianti bendrą patalpos plotą į dalis (kambarius, koridorius, sanitarinius mazgus). Sieninę pertvarą iš gipso kartono sudaro metaliniai profiliai (arba mediniai tašeliai 60×60) su iš abiejų pusių pritvirtintomis gipso kartono plokštėmis, o vidinė pertvaros ertmė užpildoma mineraline vata. Sieninė pertvara nėra laikančioji siena. Darbo eiga Žymėjimas. Virve ir kreidele ant grindų pažymime pertvaros ašį, durų angų vietas. Su svambalu ir virve pažymime pertvaros ašį ant sienos ir lubų. GKP-sienos_1 Laikančiojo UW profilio nugarinę dalį apklijuojame garsą izoliuojančia juosta. Pagal nubrėžtą ašį profiliai tvirtinami prie grindų ir lubų, darant tarpus durų ar kitokių angų vietose. Tvirtinama kas 800 mm, tačiau ne mažiau kaip trys vienetai vienai atraižai. Naudojamos mūrvinės su plastikiniais kaiščiais 6×40, 6×60, 8×60. Galimas ir kitas montavimo būdas: pirmiausiai atmatuojame ir prisukame profilį ant grindų, vėliau gulsčiuku atmatuojame vertikaliojo profilio vietą ir jį pritvirtiname ir atsižvelgdami į sieninio profilio poziciją atmatuojame ir pritvirtiname lubų profilį. Klijuojame amortizacinę juostą. Tvirtiname perimetro profilį Montavimo profiliai CW įstatomi vertikaliai į perimetro profilius. Pirmiausia įstatoma į apatinį, vėliau į viršutinį laikantįjį profilį. GKP-sienos_3

Pirmos pusės apsiuvimas. Apsiuvimą pradedame nuo viso pločio lapo (1200mm). Tvirtinimui naudojami 25 mm ilgio metalo savisriegiai, įsukama kas 250 mm. Galvutė įsukama 1 mm giliau negu plokštės paviršius. Jei daromas dviejų sluoksnių apsiuvimas, tai daroma kas 750 mm. Taip pat tokiu atveju daromas plokščių persidengimas per žingsnį (600 mm). Antras sluoksnis tvirtinamas 35 mm ilgio metalo savisriegiais kas 250 mm.

GKP-sienos_4

Komunikacijų ir izoliacijos sudėjimas. Pertvaroje pratiesiamos reikiamos komunikacijos ir ant jų sudedamas reikiamo storio izoliacijos sluoksnis. Izoliacija turi laikytis standžiai ir būtinai užpildykite profilių ertmes.

GKP-sienos_45

Antrosios pusės montavimas Vertikaliąsias siūles darome per žingsnį (600 mm), t. y. pradedame montuoti nuo pusės lapo. Antras sluoksnis bus pradėtas nuo viso GK lapo.

GKP-sienos_46

Užtepame tarpus glaistu, spaudžiame mišinį per visą plokštės storį. Prieš glaistant, siūles rekomenduojama gruntuoti giluminiu gruntu, taip galima užtikrinti gerą glaisto ir plokštės sukibimą.

GKP-sienos_47

Nuimame mentele mišinio perteklių. Užtepame savisriegių galvas.

 

Gipso kartono siūlių užtaisymas

 

Prieš užtaisant gipso kartono siūles, reikia visus lapus ir siūles nuvalyti – turi nelikti purvo, dulkių, reikia patikrinti, kad visi varžtai būtų įsukti.

 

Montuojant reikėtų palikti minimalų tarpą tarp lapų glaistui įsiskverbti.

 

Skersinės ir pjautinės briaunos nusklembiamos 45 laipsnių kampu, gruntuojamos giluminiu gruntu ir glaistomos stiklo pluošto armavimo juosta.

 

Naudojamas specialus oblius. Griovelis daromas 45 laipsnių kampu ir 5 mm pločio.

 

Paruošiamas siūlių užtaisymo mišinys.

 

Mišinys tepamas skersai siūlės, kruopščiai įtrinant į siūlę per visą gylį.

 

Paviršiuje paliekamas papildoma mišinio kiekis kitiems darbams ir dėl to, kad mišinys nespėtų išdžiūti Ant mišinio uždedama armuojanti juostelė.

 

Mentele stipriu įtrinančiu judesiu paskandiname juostelę mišinyje Plačia laistykle pašalinami mišinio likučiai, jei buvo pjautinės siūlės, mišinys paskleidžiamas į abi puses po 30 cm, siekiant sulyginti atsiradusį sustorėjimą. Po džiovinimo, šlifavimo, galima dėti papildomus glaisto sluoksnius ir dar išlyginti paviršių.

 

Sienos ir lubų jungime rekomenduojama įrengti šešėlinę siūlę, atskiriant sienos ir lubų plokštumas, kad esant konstrukcijos poslinkiams jos viena kitos negniuždytų ar netemptų.

 

Siūlė paliekama tuščia – tai suteikia papildomą dekoracinį vaizdą.

Visi paviršiai turi būti lygūs, be gūbrių.

Po džiovinimo ir šlifavimo galima papildomai glaistyti, paplatinti jungimo vietą.

 

Rekomenduojama montuoti dvigubą GK plokštės sluoksnį, perdengiant jų siūles. Tokiu būdu montuojama konstrukcija tampa kelis kartus tvirtesnė, išvengsite trūkių per siūles, dvigubai pagerėja garso izoliacija ir priešgaisrinė sauga.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0