Kaip pačiam pastatyti medinį vaikų žaidimų namelį

Kaip pačiam pastatyti medinį vaikų žaidimų namelį

Namo pridavimas – kokie dokumentai reikalingi
Kaip atskirti poliarizuotus akinius
Kaip geriau: siūti užuolaidas ar pirkti jau pasiūtas?
Kaip auginti ir prižiūrėti graikinius riešutus
Kaip uždirbti iš svetainės

Tikriausiai nebus nei vieno vaiko, kuris nesvajotų apie medinį namelį kieme. Kuriame galėtų pasinerti į savo svajonių pasaulį, turėti atskirą erdvę nuo tėvų ir žaisti, dekoruoti, svajoti savo namuose 🙂   Išsirinkti geriausią namelį Jūsų vaikams, nėra toks jau lengvas procesas, tik jūs žinote koks namelis tinka prie jūsų sklypo ar namo eksterjero, tad nusipirkti ne visada pavyks, bet pasistatyti pačiam galima visada. Tad šiandien ir straipsnis iš serijos Pasidaryk Pats ir šiandien statome medinį vaikų žaidimų namelį. Statyti patys nusprendėme, nes kainos tų kurie patiko pasirodė per didelės, o statant pačiam galima pasidaryti ir tvirtesnį ir didesnį, aktualu tiems, pas ką auga vienas vaikas ir jis norės, kad kas nors ateitų su juo pažaisti 🙂

 

Pirmas dalykas, tai reikia išsirinkti namelio vietą ir dizainą. Tuomet reikia nuspręsti kokio dydžio namelio norėsite, o tada jau prasidės kelionė, po gražiausio Jūsų vaikui namelio statybas 🙂

Kai jau žinome namelio dydį, galima pradėti galvoti apie namelio pamatukus, tam galima panaudoti plytas, norintiems daugiau stabilumo išbetonuoti keturis ar šešis polius, arba mūsų atveju panaudoti įkalamus arba įsukamus polius ant kurių ir laikosi visas medinis namelis.

sraigtiniai poliai

sraigtiniai poliai

Mes tiesa panaudojome įkalamus, pirkome Ermitaže ~6 eur. vienetas, viso sunaudojome keturis.

Tad turėdami polius puolame prie darbo ir kalame ar sukame juos į žemę, ten kur jau numatyta namuko vieta, reikia tik tiksliai pagauti aukščius, tai galima padaryti ilgo gulsčiuko pagalba. O toliau jau prasideda karkaso montavimo darbai, kurie yra tikrai lengvi ir vyksta greitai.

Karkasui panaudojome 5x5cm medienos brūselius, tokie yra patys pigiausi ir pilnai užtenka išlaikyti ir kelis suaugusius žmones.

Sukame pačiais pigiausiais savi-sriegiais kurie skirti lauko darbams, pirkome DEPO parduotuvėje, kaina ~3-4 eur. dėžute priklauso nuo ilgio, nes ilgesniais sukome balkius, trumpesnius naudojome dailylentėms.

Poliai - karkaso montavimas

Poliai – karkaso montavimas

Karkaso_montavimas

Karkaso_montavimas

Kai jau yra susukti visi grindų balkiai, galima patikrinti ar atlaikys apkrovas, mes dar sutvirtinome juos skersai, bei padėjome tris kalades 10x10cm po viduriniais balkiais dėl stabilumo ir tvirtumo (balkio liko nuo statybų, galima panaudoti plytas, jei jos reikiamo aukščio). 10x10cm sutvirtinimo kaladė matosi nuotraukoje apačioje.

Namelio grindų sutvirtinimas

Namelio grindų sutvirtinimas

Medinio namelio grindų montavimas

Medinio namelio grindų montavimas

Namelio grindims naudojome pačias paprasčiausias užapvalintas Sibiro pušies lentas 9cm pločio, kuris skirtos daugiausia pakalimams, tvoroms ir t.t.

Grindys baigtos statome sienų karkaksa

Grindys baigtos statome sienų karkaksą

Kai baigiamos sukti visos grindų lentos, tuomet pradedame kelti sienų karkasą, tam naudojame tokius pačius balkius 5x5cm kaip ir grindims. Jei perkate juos neobliuotus, galite prieš sukdami nušlifuoti, taip paskui bus lengviau.

Pagal numatytą planą, sukame sienų balkius.

Sienų karkasas - primatuojame stogo kampą

Sienų karkasas – primatuojame stogo kampą

Kadangi Lietuvoje daug lyja, tai reikia iškarto daryti ir stogą, nes paskui prilis/sušlaps visa mediena, o kai yra stogas jau ramiau 🙂 Stogo kampą pasirinkome 30 laipsnių, tiksliau balkis pjautas 30 laipsnių kampu su leistas su kitu nupjautu 30 laipsniu kampu.

stogas_30_30_kampas

stogas_30_30_kampas

Kai jau turime stogo balkius, galime dengti stogą, jei turime pakankamai medžiagų, mes neturėjome, tai pradėjome nuo sienų, stogui dengti panaudojome tas pačias lentas kaip ir grindims.

Sienoms naudojame pačias pigiausias Sibiro pušies dailylentes, kurios skirtos lauko darbams ir jungiasi su puse špunto.

Jei nusimato saulėtos kelios dienos, tai pirma būtų lengviau pasidaryti visas sienas, o tik paskui sukti stogo lentas, taip bus daug lengviau išsimatuoti ir išsipjauti lentas, bet jei jau turite stogą, tada išsimatuojate kampus, lentos ilgį ir žinote kokios lentos reikės:

Montuojame dailylentes - kampai

Montuojame dailylentes – kampai

Namelis po truputi jau įgauna vaizdą. Sienų dailylentės montuojasi labai greitai ir labai greitai matosi rezultatas, tuo džiugindamas suaugusiuosius, bet labiausiai mažiausius šios atrakcijos dalyvius.

Dailylenčių montavimas - vaikiškas medinis namelis

Dailylenčių montavimas – vaikiškas medinis namelis

Namelis įvertintas ir praėjo kontrolę iš mažųjų jo gyventojų, galima dirbti toliau 🙂

Toliau seka stogo dangos montavimas, pasirinkome paprasčiausią bituminių čerpių dangą kuri labiausiai mums patiko ir kainavo nedaug apie 3 eur kv/m pirkome DEPO parduotuvėje. ( viso stogui sunaudota apie 8 kv/m).

stogo dangos montavimas

stogo dangos montavimas

vaikiškas medinis namelis stogo danga

vaikiškas medinis namelis stogo danga

Ankstesnėje nuotraukoje matomos ir durys, kurias padarėme iš tų pačių dailylenčių tik dėjome jas kita kryptimi ir dviejų balkių, kurių tikrai pakako durų tvirtumui. Tuomet baigiamieji darbai: sijono juostos uždengimai, stogo uždengimai, langų uždengimai. Sijonui naudojome tas pačias dailylentes, stogui tos pačios lentos kurios buvo naudojamos grindims ir stogui; langams pirkau pigiausius durų apvadus kurie parsidavinėja po vieną vienetą ir yra plonesni apie 7cm, jei turite “ kreizą“ namie galite naudoti ir grindų lentas pjaudami jas pusiau, tačiau tokių įrankių neturiu 🙂 O tada prasideda linksmieji dažymo darbai, galite naudoti pulverizatorių jei tokį turite, bet už jį tikrai daug geriau dirba žmona su teptuku 🙂

Vaikiškas medinis namelis - dažai

Vaikiškas medinis namelis – dažai

Dažus pirkome SUPER NOVA firmos, tokius rekomendavo parduotuvėje, o ir kaina pasirodė gera. PU-Acryl Glanzlack – blizgi akrilinė emalė, sustiprinta poliuretanu. Vandeniu skiedžiama sustiprinta poliuretanu akrilinė emalė. Sukuria nusidėvėjimui ir trynimui atsparią dangą, atlaikančią didelę eksploatacinę apkrovą. Puikiai dengia. Tinka vaikiškiems žaislams, bent jau taip rašo gamintojas, o kadangi žais vaikai, tai reikia rinktis tinkamus vaikams. Vienas niuansas šis gamintojas turi tik kokias aštuonias spalvas jau sumaišytų dažų, tad jei norite dažyti kokias nors smulkias dalis viduje, reikės prašyti kad sumaišytų bent jau litrą ir neturi mažesnio kiekio pvz. rausvų dažų 🙂

Tuomet vyksta dažymo ir dailinimo darbai.

dažymo darbai-medinis namelis vaikams

dažymo darbai-medinis namelis vaikams

Namelio dažymas_ apvadai

Namelio dažymas_ apvadai

Kažko trūkta… ogi pamiršome turėklus, tai juos padarėme iš tokio paties balkio 5x5cm – o tiksliau obliuoto turėjome, kuris 5x4cm buvo naudotas kai kur ir sienoms kiek jo turėjome likusio. Tai turėklus tiesiog pagaminome iš jo dvi viršutinės kraštinės ir keturios vidinės vienodo aukščio, prisuktos tiesiai prie  dugno ir prie balkių iš vidaus, kad nebūtų jokių kampainių matyti.

Baigiamieji darbai - vaikiškas medinis namelis

Baigiamieji darbai – vaikiškas medinis namelis

vaikiškas medinis namelis vaikams

vaikiškas medinis namelis vaikams

Visko padaryti nespėjome iki vaikų gimtadienio, nes planuose dar yra langai su organiniu stiklu kurie atsidaro, kad vasara nebūtų karšta, bei „vidaus įranga“ kad būtų patogiau žaisti, tačiau tai jau ateities projektas ir visi tai skirtingai supranta, šiam kartui viduje yra tik lemputės, spalvota kabykla, pufas ir keletas žaislų:)

Projektas truko gerą savaitę dirbant vakarais, kai mažieji jau miega ir ištaikant orą kai nelyja, nors ši Liepa mūsų orais ir nelabai lepino. Projekto kaina labai priklauso nuo namelio dydžio ir medžiagų kurias naudosite, t.y.  daugiausia kainuoja mediena, medinės pakalimų lentos ir dailylentės jos būna įvairių dydžių todėl svarbu žinoti kokio ilgio Jums reikia kad mažiausiai liktų nepanaudotų galų. Grubiai statant pirma karta tokį projektą, mums šis vaikų žaidimų namelis kainavo iki 400 eur.

Mūsų namelio dydis 2.3 x 2.0 metro ploto namelis, aukštis kur žemiausia dalis apie 1.5m, kur aukščiausia tai apie 2m čia jau priklauso nuo jūsų pasirinkto stogo kampo kurį darysite mes darėme, kad lengvai būtų galima suaugusiam žmogui namelyje stovėti ir vizualiai atrodytu ne per status.

Jei kažką praleidau, komentaruose galite drąsiai klausti 🙂

4.3
ĮVERTINIMAS
14 user votes x 4.2
Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 6
 • comment-avatar
  Aivaras 9 mėn. ago

  Sveiki, namukas super atrodo, jei galima butu brezinuka, ar ismatavimus kokius turite atsiusti i emaila 😉 dekui ! 

 • comment-avatar
  Gabriele 9 mėn. ago

  Ir mane domintu brezinukas

 • comment-avatar

  Sveiki, domina savikaina, ir brezinukas 🙂

 • comment-avatar
  Deividas 8 mėn. ago

  Sveiki, gal ir man butu galima brezinuka? 🙂 Ir kiek toks namelis Jums kainavo?

 • comment-avatar

  Namelio kaina gavosi iki 400EUR įskaičiuojant viską ( poliai, mediena, varžtai, dažai, vyriai, organinis stiklas langams, kurio dar nesimato nuotraukose).