...

Kaip pašalinti plytelių klijus nuo plytelių

Kaip pašalinti plytelių klijus nuo plytelių

Kaip valyti medinę pjaustymo lentelę
Kaip nuvalyti lygintuvą
Kaip valyti juvelyrinius dirbinius
Kaip išvalyti boilerį
Kaip išvalyti šaldytuvą ir panaikinti nemalonų kvapą?

Šiame straipsnyje Jūs sužinosite apie tai, kaip pašalinti plytelių klijus, nuo jau išklijuotų plytelių. Jei jau klojote keramikinės plytelės virtuvėje ar vonios kambaryje turbūt susidūrėte su tuo, kad kartais sukietėjusio skiedinio panaikinimas nuo plytelių gali būti sunkesnis darbas nei pats plytelių klojimas. Baigus plytelių klojimą vertėtų jas tuoj pat nuvalyti drėgnu skuduru ir tokių būdu panaikinti skiedinio likučius nuo paviršiaus. Turint omeny tai, kad keramikinių plytelių rūšių yra labai daug, ir kiekvienos turi savo tam tikrų savybių visada reikia perskaityti gamintojo instrukciją.

Taip, pavyzdžiui, porcelianinės plytelės lengvai subraižomos, todėl dirbant su tokio tipo plytelėmis vertėtų atsisakyti abrazyvinių kempinių ar gremžtukų. Kita vertus yra grubios struktūros plytelių, kuriuos, priešingai, nebijo smulkaus smėlio patekimo į tarpelius ar abrazyvinės kempinės naudojimo.

Jei Jus naudosite ploviklį su rūgštimi būtina naudoti apsaugančias pirštinės, kadangi ploviklis gali pažeisti viršutinį odos sluoksnį. Be to, įsitikinkite, kad patalpos gerai vedinamos ir Jus užsidėję kvėpavimo kaukę, kadangi šios medžiagos yra toksinės. Tačiau daugeliu atvejų nėra tikslo naudoti panašias priemonės, nes sukietėjusį skiedinį galima pašalinti kempine ir švariu vandeniu. Tam, kad pašalinti skiedinį nuo plytelių paviršiaus Jums reikės sekančių priemonių:

  • abrazyvinės kempinės
  • ploviklio
  • paprastos buitinės kempinės
  • gremžtuko.

Skysto skiedinio pašalinimas nuo keramikinių plytelių paviršiaus – ne pats lengviausias ir maloniausias užsiėmimas, bet tai pakankamai paplitusi problema, su kuria susiduria daugelis, nusprendęs suremontuoti savo virtuvę ar vonios kambarį. Kad viską padaryti teisingai Jums reikės gremžtuko, abrazyvinės buitinės kempinės. Nedidelis patarimas: prieš imantis darbo visada perskaitykite plytelių gamintojo instrukciją, kadangi kai kurios plytelės reikalauja atitinkamos priežiūros, priešingai galima sugadinti jų paviršių.

Kaip pašalinti plytelių klijus nuo plytelių:

  1. Naudokite specialų klijų pašalinimo tirpalą. Šis tirpalas yra skirtas pašalinti plytelių klijus ir gali būti nusipirktas bet kurioje statybos ar remonto parduotuvėje. Tirpalą užtepti ant klijų ir palikti veikti kelias minutes, kad tirpalas galėtų įsiskverbti į klijus. Po to galite naudoti metalinį dantų šepetėlį arba šepečiu klijus pašalinti.
  2. Naudokite šiltą vandenį ir dantų šepetį. Įdėkite karštą vandenį į indą ir uždėkite ant plytelių su klijais. Palikite vandenį veikti kelias minutes, kad klijai atsipalaiduotų. Po to galite naudoti metalinį dantų šepetį arba šepečiu klijus pašalinti.
  3. Naudokite karštą vandenį ir plovimo muilą. Įdėkite karštą vandenį į indą ir uždėkite ant plytelių su klijais. Į vandenį įberkite plovimo muilo ir maišykite, kad ištirptų. Po to galite naudoti metalinį dantų šepetį arba šepečiu klijus pašalinti.
  4. Naudokite karštą vandenį ir degtinę. Į indą su karštu vandeniu įberkite degtinės ir maišykite, kad ji ištirptų. Po to uždėkite indą ant plytelių su klijais ir palikite veikti kelias minutes, kad degtinė įsiskverbtų į klijus. Po to galite naudoti metalinį dantų šepetį arba šepečiu klijus pašalinti.

Dažnai pasitaiko, kad plytelių klojėjai pamiršta nuvalyti skiedinį nuo plytelių paviršiaus. Patalpų savininkams šis dalykas dažnai virsta tikru galvos skausmu, kadangi skiedinio nuvalymas nuo paviršiaus dažnai yra sunkus bei reikalaujantis nemažai finansų darbas. Be abejo, pats optimaliausias variantas šioje situacijoje būtų perskambinti plytelių klojėjams ir paraginti juos baigti darbus, bet ne vienas iš Jūsų turbūt esate susidūrę su tuo, kad kai pinigai jau sumokėti – niekas nenori važiuoti ir kažką taisyti. Todėl mūsų straipsnio esmė parodyti Jums, kaip šį darbą padaryti savarankiškai
Jeigu Jums reikia panaikinti sustingusi skiedinį nuo didelio ploto pradžiai patartina pravalyti visą plotą su gremžtuku. Dirbkite labai atsargiai ir atidžiai, kad nesubraižytumėte plytelių. Prisiminkite, kad nereikia pašalinti viso skiedinio, o tik jo paviršių. Kad pašalinti likusią dalį skiedinio nuo paviršiau pasitelkite į pagalbą abrazyvinę kempinę.

Likusios skiedinio dalies pašalinimas nuo paviršiaus gali būti atliktas keliais būdais. Vienas iš jų paimti abrazyvinę ir buitinę kempinės bei šiltą vandenį. Kitas būdas – paimkite saują smulkaus smėlio ir įpilkite į jį šilto vandens. Pasikartosiu, nepersistenkite plaudami, nes galite subraižyti plytelių paviršių.

Procesui palengvinti galite naudoti ir profesionalias plytelių valymo priemonės, bet prieš tai įsitikinkite, kad jie ne rūgšties pagrindu. Išsamią instrukciją galite rasti bet kokioje statybinių medžiagų parduotuvėje. Patarimas: išpurkškite plovimo priemonę ant plytelių, patrinkite ją su kempine ir palikite 2 minutėms. Po to su kempine pašalinkite skiedinio likučius nuo plytelių paviršiaus.
Pašalinus pagrindinę dalį skiedinio patikrinkite, kad ant paviršiaus neliktu jokių jo pėdsakų. Patartina dar karta pereiti visą paviršių su drėgnų skudurų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0