Kaip greitai nulupti senus tapetus

Kaip greitai nulupti senus tapetus

Kaip pakeisti-įsirengti klozetą
Kaip pačiam pasikeisti automobilio alyvą?
Blogi vairavimo įpročiai, gadinantys automobilio pakabą
Kaip sudėti laminuotas grindis
Kaip sumontuoti duris

Nuiminėjant tapetus svarbu darbą atlikti kruopščiai ir atsargiai, stengiantis nepažeisti sienos tinko – pažeidę tinką, susikurtume sau tik papildomo darbo. Žinoma, jei tinko kokybė prasta, neišvengiamai dalis jo gali nubyrėti.

Pirmiausias ir svarbiausias darbas yra darbo vietos pasiruošimas.  Darbų atlikimo metu reikia pasirūpinti visomis įmanomomis priemonėmis, kad dulkės ir garsas sklistų kaip galima mažiau už darbo vietos.  Visuspaviršius reikia uždengti (grindis ar baldus), kambario ar patalpos duris laikyti uždarytas ar (jei durų nėra) uždengti angas plėvele. Kartais atrodo, kad neverta dengti to ar ano, nes nieko neatsitiks, dirbsiu atsargiai. Tačiau atlikus darbą, pastebima, kad tie neuždengti paviršiai nukentėjo – nusitaškė smulkiais dažų lašeliais ar pan. Tuomet ir puikiai atliktas darbas neteiks džiaugsmo.Visus įrankius ir medžiagas reikia laikyti darbo vietoje – jei tik pakanka vietos, taip kuo mažiau keliant dulkių pernešant daiktus iš vienos vietos į kitą

 

Senų tapetų šalinimas

 

Dažniausiai naudojamas ir paprasčiausias būdas yra sudrėkinti tapetuotus paviršius šiltu vandeniu (tam galime naudoti kempinę ar skudūrėlį). Į vandenį taip pat galime įmaišyti muilo ar kito ploviklio (ne per daug agresyvaus – kad nedirgintų odos) – taip pat padės suminkštinti popierių. Pradedame drėkinti tapetus iš viršaus į apačią – bėgdamas žemyn vanduo papildomai sudrėkins sieną. Sudrėkinus visus paviršius, reikėtų palaukti 20 minučių – kad vanduo pakankamai giliai susigertų. Tada belieka tik pasinaudojus specialiu grandikliu tapetus nugrandyti nuo sienų. Tai tikrai nesunku!

Jei tapetų paviršius blizgus ar dažytas – paprastas drėkinimas gali nepadėti. Tokiu atveju grandikliu teks pirmiausia nugrandyti viršutinį sluoksnį – jei naudojate tam skirtą įrankį su aštriais keičiamais peiliukais, taip pat nesudarys didelių sunkumų. Nugrandžius viršutinį sluoksnį, reikia atlikti aukščiau aprašytą procedūrą. Visumoje, darbas truks kiek ilgiau.

Kaip_pasalinti_senus_tapetus-aparatasYpač sunkiai nuimamiems tapetams kartais tenka panaudoti specialų garintuvą. Šio aparato veikimo principas kaip virdulio: užvirus vandeniui ir pridėjus specialų padą prie tapetuoto paviršiaus karšti vandens garai atmirkys tapetus. Kurį laiką palaikius, paviršių tuoj pat nugrandome. Laikymo trukmė – kiekvienu atveju skirtinga (orientuokitės pagal tai, kaip sunku grandyti). Reikėtų nepersistengti – mat ilgiau palaikius, gali atšokti ne tik tapetai, bet ir tinkas. Darbas tikrai nelegvas, o karšta kaip pirtyje.

Kai paviršiai nuvalyti, pašalinti bet kokie popieriaus likučiai, lieka juos švariai nuplauti nuo tapetinių klijų. Plaunama tol, kol ranką pridėjus, ši nebelips.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0