Kaip klijuoti foto tapetus

Kaip klijuoti foto tapetus

Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
9 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie spalvų derinimą namuose
Kaip geriau: siūti užuolaidas ar pirkti jau pasiūtas?
5 taisyklės, kaip pakeisti vonios kambarį
Kaip papuošti namus Kalėdoms

FOTOTAPETAI – kitaip tariant, aukštos kokybės ir tik išskirtinio meniškumo fotografijos arba dizainerio sumaketuoto vaizdo užnešimas ant foto tapeto popieriaus, foto drobės ar kito specialaus paviršiaus. Fototapetai yra dengti PVC, dėl to skystis ar sutepimas neįsigers labai greitai. Patekus skysčiui ar kitai tepiai masei ant fototapetų, jis turi būti nuvalytas kuo skubiau švariu skudurėliu ar spec. kempine. Trinti, naudojant jėgą, negalima, nes galima pažeisti dažų sluoksnį ar net patį fototapeto paviršių. Patartina, kartą į du mėnesius, nuo fototapeto nuvalyti dulkes: dulkių siurbliu naudojant spec. antgalį, plunksnine dulkių šluotele ar sausu švelniu skudurėliu.

 

Įrankiai foto tapetų klijavimui:

[list_style_star]

 • Vilnonis klijų užnešimo volelis
 • Liniuotė
 • Aštrus peilis
 • Svarmuo
 • Volelis prispaudimui arba tapetinis šepetys gali taip pat būti naudojami.
 • Tapetinė spatula
 • Liniuotė
 • Minkšta kempinėlė arba medžiaga. [/list_style_star]

kaip_klijuoti_foto_tapetus

 

PASIRUOŠIMAS (1 + 2 pav.). Išvyniokite fototapetų ruloną ir patieskite ant švaraus ir sauso paviršiaus. Įspaudai ant fototapetų juostų nurodo juostos pradžią ir klijavimo kryptį. Kas antrą juostą būtina apversti 180 laipsnių kampu. Tai labai paprasta: nukirpkite juostą ties pažymėta vieta ir prieš klijuodami ją apverskite. Jeigu Jūs nukirpsite fototapetų juostą juodų įspaudų pabaigoje, Jūs niekada nesumaišysite juostos pradžios ir pabaigos.

[warning] Patartina fototapetus paruošti klijavimui toje patalpoje, kurioje yra apipavidalinama siena. Tai sumažina tikimybę, kad fototapetas bus pažeistas nešant jį iki dekoruojamos sienos. Vietos (pvz: ant grindų) pasidarykite tiek, kad be vargo galėtumėte patiesti vieną fototapeto juostą visa plokštuma. Plokštuma, kur bus tiesiamas fototapetas klijų tepimui, turi būti sausa ir švari. [/warning]

PAVIRŠIUS. Sienos paviršius turi būti sausas, lygus, tvirtas, švarus, sugeriantis drėgmę, tinkamai paruoštas ir neutralios spalvos. Svarbiausiai šios rūšies tapetams yra tinkamas sienos paviršiaus porėtumas. Jeigu sienos yra dažytos, dažus būtina nuplauti, pašalinti visas dėmes, būtina nušveisti švitriniu popieriumi, nugruntuoti.

Kaip_klijuoti_fotoTapetus_1Kaip_klijuoti_fotoTapetus_2Kaip_klijuoti_fotoTapetus_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLIJŲ PARUOŠIMAS (3 pav.). Naudokite tik specialiai neaustiniams tapetams klijuoti skirtus klijus (Pvz: Metylan Direct). Ištepkite sieną (1 ar 2 sukarpytų tapetų juostų pločiu) specialiai neaustiniams tapetams klijuoti skirtais klijais kailiniu voleliu. Tada klijuokite tapeto juostą ant sienos.

 

FOTOTAPETŲ KLIJAVIMAS (4 + 5 + 6 pav.). Kreida nubrėžkite ant sienos vertikalią liniją (gulsčiuko pagalba), pagal kurią klijuosite pirmąją juostą. Tapetus klijuokite vertikaliai, naudokitės minkštu šepečiu arba minkštu voleliu prispausti prie sienos. Tapetų kraštai turi liestis vienas su kitu, bet neužeiti vienas ant kito. Viršuje ir apačioje tapetus lygiai nupjaukite aštriu peiliu. Klijų perteklius nuo tapeto paviršiaus turi būti nuvalytas tuoj pat su drėgna, švaria kempine. Bet kokiu atveju prašome vengti klijų patekimo ant paviršiaus.

 

Kaip_klijuoti_fotoTapetus_4Kaip_klijuoti_fotoTapetus_5Kaip_klijuoti_fotoTapetus_6

 

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar

  Jei rinksites meistrus, ziurekite kad jie butu patyre, foto tapetu klijavime, nes gali sugadinti brangius foto tapetus, paciam juos klijuoti ir galima, taciau reikia patirties.

DISQUS: 0