9 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie spalvų derinimą namuose

9 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie spalvų derinimą namuose

Kaip atnaujinti namus? Langų uždengimų idėjos
Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
5 taisyklės, kaip pakeisti vonios kambarį
Kaip pasidaryti manekeną
Kaip geriau: siūti užuolaidas ar pirkti jau pasiūtas?

Gerai pasirinktos spalvos gali turėti teigiamos įtakos namų jaukumui ir priešingai – tarpusavyje nederančios, per ryškios ar per tamsios spalvos turi potencialo namus paversti vieta, kurioje būti nėra malonu. Jei ketinate įrengti naują būstą ar renovuoti senąjį, šiam aspektui reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Vaikytis naujausių interjero spalvų tendencijų nebūtina, tačiau atsižvelgti į bendrus spalvų derinimo principus – tikrai verta. Žemiau rasite 9 dalykus, kurie palengvins Jūsų idealaus namų kolorito paieškas. Kad būtų lengviau, aptarkime konkretaus namų elemento – roletų stoglangiams pasirinkimą.

  1. Prisiminkite spalvų rato principą

Apie spalvų ratą tikrai yra girdėję daugelis, tačiau retam iš mūsų jį teko panaudoti praktiškai. Spalvų ratas dažniausiai sudarytas iš 12 spalvų, iš kurių 3 yra pagrindinės: mėlyna, geltona ir raudona. Likusios spalvos yra pirminių ir antrinių spalvų mišiniai. Jei norite išsirinkti, kokios spalvos turėtų būti roletai stoglangiams ir kokios spalvos vizualiai labiau dera tarpusavyje, kokias rinktis akcentams, spalvų ratas gali labai praversti.

Taip pat skaitykite: Teleloto Bilietų Tikrinimas

  1. Išsirinkite dominuojančią spalvą

Spalvų namuose gali būti ir kelios, tačiau viena iš jų privalės būti pagrindinė – kitos spalvos tik pridės reikiamų akcentų ir padės pabrėžti derinius. Pagrindine spalva bus dažomos sienos ir ja pasižymės kai kurie baldai, tad ji turėtų būti lengvai pritaikoma prie antrinės spalvos ir turėti kelis atspalvius.

  1. Derinkite šiltas ir šaltas spalvas

Spalvų derinimas ir maišymas yra sveikintinas. Komponuojamos gali būti ne tik šiltos spalvos – pastarosioms dominuojant reikalingi ir šaltų, tamsių spalvų elementai. Pavyzdžiui, pastelinės spalvos palėpėje puikiai tiks tamsūs roletai stoglangiams. Jeigu norite, kad tam tikri dekoro elementai ypatingai išsiskirtų, rinkitės didelį kontrastą turinčias spalvas iš priešingų spalvų rato pusių.

  1. Spalvą pritaikykite kambario paskirčiai

Bendro šeimos kambario geriau nedažyti raudona spalva, nes ji yra labai intensyvi, stimuliuojanti. Tačiau ji gali puikiai tikti miegamojo akcentams. Esmė gana paprasta: ten, kur norite daugiau ramybės, susikaupimo, dominuoti turėtų tamsesni arba neutralūs atspalviai, o ryškesnės spalvos labiau tiks ten, kur norite daugiau gyvumo, žaismingumo.

Taip pat skaitykite:  Kaip naudotis torentais

  1. Nebijokite žiupsnelio juodos spalvos

Ši spalva puikiai tiks akcentams, jeigu interjeras yra šviesių ar neutralių spalvų. Juoda spalva sukuria rafinuotumo ir prabangos įspūdį, o matiniai atspalviai šiuo metu yra išties madingi.

  1. Vientisumas nėra blogai

Jeigu patalpa nedidelė arba norite, kad visas būstas būtų vienos spalvos (tai ypač populiarus minimalistinio dizaino bruožas), dažykite sienas vienu atspalviu. Lofto tipo būste specifinio atspalvio roletai stoglangiams gali padėti sukurti specifinę atmosferą.

  1. Neatsisakykite raštų

Renkantis raštus derėtų būti atsargiems, nes pernelyg didelis jų kiekis gali visiškai išbalansuoti kambario proporcijas, harmoniją. Vis dėlto raštai – puiki priemonė aplinkai pagyvinti, akcentams kurti. Derinkite panašias spalvas, tačiau galite panaudoti ir vieną kitą kontrastuojantį raštą. Raštų tipas ir dydis taip pat turėtų nesiskirti kardinaliai.

  1. Nepamirškite lubų

Jeigu lubų spalva yra šviesesnė nei sienų, sukuriamas aukščio įspūdis, ir atvirkščiai – tamsesnės lubos atrodo žemesnės. Apskritai, šviesesnės spalvos patalpą vizualiai padaro erdvesne. Pavyzdžiui, skandinaviškam dizainui įprasta, jog grindys ir lubos būtų panašių atspalvių, tad lubų, o taip pat ir stoglangių roletų spalvą geriausia derinti prie bendro interjero.

  1. Įdėkite dalelę savęs

Toks patarimas vertingas ne tik renkantis tokias detales kaip roletai stoglangiams, bet ir derinant spalvas. Spalvos turėtų atspindėti Jūsų būdo savybes ar pomėgius, tad tikrai ne visuomet stilius turi sekti funkcijai iš paskos. Namuose turite jaustis maloniai ir jaukiai, todėl rinkitės tik tas spalvas, kurios Jus veikia teigiamai.

Šios gairės – atspirties taškas, kuris padės atrasti norimas spalvas ir nepadaryti didelių jų komponavimo klaidų. Visa kita priklausys tik nuo Jūsų pačių poreikių bei norų. Tad nebijokite laužyti taisyklių, ieškoti savitų spalvų derinių – galbūt būtent tokie roletai stoglangiams ir kitos interjero detalės pavers paprastą erdvę Jūsų namais.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0