Kaip ištaisyti lauko durų defektus?

Kaip ištaisyti lauko durų defektus?

Kaip dekoruoti namus Velykoms?
Foteliai: kokius pirksime 2021 – aisiais?
Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
Kaip gražiai sulankstyti servetėles
Kaip atnaujinti namus? Langų uždengimų idėjos

Lauko durys – pagrindinis mūsų namų apsaugos elementas. Nesinorėtų, kad, susidarius pavojingai situacijai, Jus pavestų jų teikiama apsauga. O tokia galimybė atsiranda tada, kai laiku nesutvarkomi galimi lauko durų defektai. Todėl, norint, kad lauko durys kokybiškai Jums tarnautų, reikia gebėti patiems išspręsti nesklandumus, kurie kartais iškyla jų eksploatacijos metu.

 

 

Tam, kad ištaisytumėte defektus, nesikreipdami pagalbos į profesionalus, turėsite pasirūpinti reikalingais įrankiais:[list_style_star]

 • Skirtingais rakteliais (šešiakampiu, galiniu);
 • Skirtingais atsuktuvais;
 • Specialia alyva;
 • Papildoma durų tarpine (jeigu iškils būtinybė pakeisti susidėvėjusią);
 • Dilde.[/list_style_star]

 

Lauko durų nesklandumų šalinimas

Kadangi šiuo metu populiariausia lauko durų rūšis – metalinės durys, šiame straipsnyje kalbėsime būtent apie jų reguliavimą. Daugelis linkę manyti, kad šios durys – pačios patvariausios. Tačiau, kokiomis kokybiškomis jos nebūtų, išlieka galimybė, kad jos ims prastai užsidarinėti, pradės įkyriai girgždėti, ar atsiras problemų su užraktu. Tokius defektus gali lemti kelios priežastys:[list_style_star]

 • Nekokybiškas montažas;
 • Detalių nusidėvėjimas ilgalaikės eksploatacijos metu ir kt. [/list_style_star]

Iš pradžių reikėtų išsiaiškinti konkrečią priežastį, o tada pasistengti pašalinti defektą.

 

Įkyrus girgždesys

Lauko durų girgždėjimas – paplitęs reiškinys. Dažnai tokio defekto priežastimi būna paprasčiausios susikaupusios dulkės. Girgždėjimą taip pat gali sukelti šios priežastys:

[list_style_star]

 • Pernelyg menkas detalių sutepimas;
 • Mechaninių detalių nusidėvėjimas.   [/list_style_star]

Jeigu Jūsų lauko durys girgžda dėl susikaupusio purvo ar dulkių, kartais užtenka, viso labo, gerai nuvalyti visas detales, sutepti susijungiančias vietas, vyrius. Tam itin tinka ne tik mašininė alyva, galite išbandyti ir tokią liaudišką priemonę, kaip žvakių vaškas, kuris taip pat puikiai veikia. Sudėtingesniems vyriams naudokite priemonę, saugančią nuo korozijos. Ji būna ir aerozolinio tipo. Tai itin patogu, nes nereikia durų nuiminėti nuo vyrių.

Girgždėjimą gali sukelti ir pasislinkusi varčia, todėl, kad pasislinkusios varčios kraštas liečiasi su stakta. Išsiaiškinti, ar Jūsų varčia tikrai pasislinkusi, galite pažiūrėję, ar ji nepalieka įbrėžimų vietose, kuriose liečiasi su stakta. Toks defektas taisomas atitinkamo dydžio raktu:

[list_style_star]

 • Visų pirma, reikia šiek tiek atsukti vyrius tose vietose, kur matomos minėtos pažeidimo žymės;
 • Pritraukti duris šiek tiek arčiau tvirtinimo vietos;
 • Priveržti veržles, kol jos neatsistos į reikiamą padėtį. [/list_style_star]

 

Per stora durų tarpinė

Plastikinėse ir metalinėse duryse montuojama speciali sandarinimo tarpinė. Jeigu tokios durys prastai užsidaro, greičiausiai priežastis slypi tame, kad sandarinimo tarpinė dar „neapsidėvėjo“. Geriausia išeitis – šiek tiek palaukti ir leisti guminei detalei išsitempti. „Išsivaikščiojus“ sandarinimo tarpinei, defekto automatiškai neliks. Jokiu būdu nepatariama bandyti apipjaustyti šią detalę.

 

Užrakto liežuvėlio problemos

Dėl blogai užsidarančios spynos dažnai kaltas spynos liežuvėlis. Problema tokia, kad liežuvėlis, sunkiai braudamasis į įdubą, liečiasi su spynos plokštele ir ją gadina. Tokiu atveju, remontui prireiks dildės. Jums teks atsargiai ir kruopščiai pagaląsti plokštelės ertmę, į kurią lenda liežuvėlis. Gali būti, kad šios ertmės kraštuose yra metalo perteklius. Stenkitės galąsti taip, kad liežuvėlis lengvai įsistumtų į ertmę, tuo pačiu, patikimai uždarydamas ir be keblumų atidarydamas duris.

Didelis tarpas

Kartais tarp durų staktos ir varčios atsiranda tarpas. Dėl to, metalinės lauko durys blogai užsidaro. Greičiausiai, nusidėvėjo tarpinė arba iškilo būtinybė sureguliuoti priešspynį. Remontui turėsite panaudoti naują tarpinę arba prisukti priešspynio varžtelius, tai atlikti galite, naudodamiesi šešiakampiu rakteliu. Tokiu būdu užtikrinsite tvirtą durų prigludimą prie durų rėmo.

Aptarėme elementarias priemones, kurias tikrai paprasta pritaikyti, įdėjus šiek tiek pastangų ir pasitelkus kruopštumą. Jeigu šių priemonių neužtenka, patariame kreiptis į profesionalus.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar

  Visų pirmą tai klausimas kokios tos durys, nes būna ir plastikinių lauko durų. O jos taisomos kaip ir patys plastikiniai langai.

 • comment-avatar

  Kartais tenka keisti duris, ypatingai senas, nes ju remontui tiesiog nebegaminamos tinkamos dalys. Be to turbut kiekvienam aisku, kad senosios ne tik nera saugios nuo isilauzimu, taciau ir turi visai menka garso izoliacija. Tad darant remonta, vertetu pasikeisti ir duris, juk jos sudaro ir pati pirmaji ispudi dar net neizengus i vidu.