Kaip įmontuoti rozetę

Kaip įmontuoti rozetę

Kaip išsirinkti vonią Jūsų namams?
Kaip papuošti namus Kalėdoms
Kaip pasirinkti interneto modemą?
Kaip išvalyti boilerį
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos
Norint įstatyti rozetę nereikia ypatingų meistro ar elektriko žinių. Tiesiog reikia laikytis saugumo priemonių. Rozetės montavimas priklauso nuo elektros kabelio išvedžiojimo, t.y. ar kabelis yra paslėptas, ar atviras.
[list_style_arrow]

 • Paslėptas kabelis – kuomet laidas pakloti į iškapotą kanalą ir užtinkuoti arba perverti per bloko kiaurymes.
 • Atviras – kuomet kabelis nutiestas ir pritvirtintas ant sienos paviršiaus. Tokio kabelių vedžiojimo būdo jau nebenaudoja kelis dešimtmečius, todėl susidurti su tokia situacija galite nebent senos statybos pastatuose. Todėl šio atvejo neaptarsime, tiesiog paminėsime, kad prie atvirai paklotų kabelių rozetė varžtais tvirtinama ant medinės plokštelės.
[/list_style_arrow]
Dažniausiai privačiuose namuose ir butuose naudojamas paslėptas kabelių išvedžiojimo būdas.
Darbo eiga
Išjunkite įtampą visose patalpose.
Prispauskite montažinę dėžutę prie sienos, gulsčiuku nustatykite, kad būtų horizontalioje padėtyje.
Pieštuku pažymėkite ant sienos dėžutės tvirtinimo vietas. Pažymėti galite per skyles esančias dėžutėje. Ties pažymėta vieta sienoje išgręžkite skylę dėžutei įstatyti.
Dėžutėje išlaužkite ertmes, kurios skirtos kabelio įvedimui į dėžutę. Paruoštos ertmės būna aplink visą dėžutę, todėl pasirinkite tą, kuri yra arčiausiai išlindusio kabelio.
Prikrėskite gipso į išgręžtą ertmę, įverkite kabelį į dėžutę – ištraukite dar papildomai kabelio, kad liktų išlindusio apie 10cm. Įstatykite dėžutę į išgręžtą ertmę, įspauskite į prikrėstą gipsą. Šį etapą turite atlikti ypatingai greitai, nes gipsas labai greitai stingsta ir uždelsus gali nepavykti įstatyti dėžutę. Kol gipsas visiškai nesustingo, pareguliuokite dėžutę, kad būtų įstatyta tiesiai horizontaliai ir lygi su sienos paviršiumi.
Paskui pritvirtinkite apdailą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Salvata Prieš 10 metų

  Įrengiant rozetę labai svarbu nepamiršti, kad šiuolaikinė buitinė technika, kurios dabar pilni namai, labai bijo elektros įtampos svyravimų, išsijungimų ir pan. Ilgai vargau su savo AEG džiovyklę, kol supratau, kad veikdama ji „grybauja” tik tam tikroje rozetėje, kurioje dingdavo žemė.

 • comment-avatar
  elektros kabeliai Prieš 6 metai

  Iš patirties galiu pasakyti, kad kas yra susiję su elektra, geriau palikti profesionalams. Tai yra gan pavojingas dalykas.