Kiek pakelių cigarečių galima vežti į Angliją

Kiek pakelių cigarečių galima vežti į Angliją

7 patarimai, kaip suvilioti vyrą ne vienai nakčiai
Kaip pasidaryti plaukų laką namuose
Nedarbo dienos 2020 metais | nedarbo dienų kalendorius
Kaip atskirti originalius kvepalus nuo klastočių
Kaip susirasti darbą Londone

Turbūt daugeliui keliaujančiam aplankyti draugus ar gimines į Angliją, net nekyla klausimas ką vežti lauktuvių. Dažnai norisi prisikrauti kuo daugiau lauktuvių draugams – pigesnių cigarečių iš Lietuvos ir beveik visada iškyla vienas ir tas pats klausimas – kiek galima vežti cigarečių į Angliją.

Beveik visiems kurie gyvena Jungtinėje Karalystėje, yra tekę girdėti istorijų, kurias pasakoja žmonės vežę cigaretes iš Lietuvos į Angliją. Vienas pasakoja, kad be problemų sugebėjo pravežti dvi pilnas tašes, o iš kito muitininkai paimė ir vos kelis blokus. Kad ir kaip būtų keista, tokiose istorijose ir viena, ir kita pusė tikriausiai nemeluoja.

Cigarečių ir tabako gaminių įvežimo limitai į Angliją iš Europos Sąjungos

Jei norite būti tikri, kad neturėsite jokių problemų su muitine, vadovaukitės žemiau pateikta informacija ir niekas niekada prie jūsų nesikabins:

Įvežamos prekės Rekomenduotinas kiekis
Cigaretės 800 (4 blokai)
Cigarilės 400
Cigarai 200
Tabakas 1 kg

Tačiau kiek iš tikro galima vežti cigarečių į Angliją?

Pirmas dalykas, kurį reikia paminėti, kad jei jūs atvykstate į Angliją  iš Europos Sąjungos  šalies (Lietuvos ar bet kurios kitos) teoriškai jokių apribojimų nėra. Skamba neįtikėtinai, tačiau yra būtent taip ir dėlto, kai kurie lietuvaičiai susiduria su problemomis muitinėse.

Prieš kraudami į 3 lagaminus cigarečių atkreipkite dėmesį, kad pateiktas nurodymas  yra orientacinis. Teoriškai jūs galite į Anglija vežti tiek cigarečių kiek norite, tačiau muitinės pareigūnai turi būti tikri kad:

  • Cigaretės skirtos asmeniniam naudojimui arba bus dovanojamos.
  • Yra sumokėti visi mokesčiai ir muitai šalyje iš kurios cigaretės įvežamos.

Nesunku įsivaizduoti, kad tokie nurodymai yra labai nekonkretūs ir interpretuoti juos galima laisvai. Juk realiai muitinės pareigūnai negali pasakyti ar jūs rūkote, kiek sutraukiate per dieną ir ar nesiruošiate dar oro uoste dėti skelbimo į Facebook, jog turite Marlboro gold pardavimui.

O kas jei daugiau?

Jei jūs vežate daugiau nei keturis blokus (800 cigarečių), būkite pasiruošę, jog jums gali  tekti pabendrauti su mandagiais Jungtinės Karalystės muitinės pareigūnais ir atsakyti į keletą klausimų. Svarbiausia, kad kartais prie jūsų gali prisikabinti dėl vieno papildomo bloko cigarečių, o kartais neatkreips dėmesio jei jūsų visas bagažas prikrautas tabako gaminių.

Jei jus pasikvietė papildomam pokalbiui, jums tikriausiai reiks atsakyti į keletą papildomų klausimų.

Jeigu patikrinimo metu pareigūnai sužinos, kad turi daugiau, nei leidžiama, gali užduoti klausimus apie:

  • Viešnagės šalyje laikotarpį;
  • Kiek ir kokių gėrybių vežiesi su savimi;
  • Kodėl būtent tokį kiekį;
  • Vartojimo įpročius (pavyzdžiui, kiek surūkai per dieną);
  • Kokiu būdu buvo vežamos gėrybės (slepiant, ar akivaizdžiai matant);
  • Įsigijimo kilmės dokumentus.

Geriausiu atveju gali būti pasiūlyta deklaruoti prekes ir susimokėti už tai mokesčius. Blogiausiu atveju, būsi apkaltintas kontrabanda, iš tavęs bus atimtos prekės ir dar paskirta bauda.

Muitinės pareigūnai turi pilnus įgaliojimus patys nuspręsti su kokiu tikslu jūs vežatės cigaretes. Tam tikrais atvejais jus paklausinės ir paleis. Kitu atveju, įspės arba konfiskuos dali cigarečių. Blogiausia, kas tikriausiai gali nutikti tai – visų į Angliją įvežamų cigarečių konfiskacija ir bauda. Todėl, jei nenorite nemalonumų ir pranešimo iš teismo – nevežkite daugiau nei rekomenduojamo kiekio.

4.9
OVERALL SCORE
Nauda
6 user votes x 4.8

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0