...

Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?

Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?

Kaip pasirinkti biuro kėdę
Kokius klausimus užduoti sau prieš perkant naujus baldus?
Kaip išsirinkti čiužinį
Kaip pasidaryti baldus iš euro palečių
Svetainės dizaino tendencijos 2019: patogumas ir išmanumas

Galvojate apie stiliaus pakeitimus namuose, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Neretai galvoje esančias mintis ar vaizdinius būna sunku perteikti žodžiais ir sklandžiai nupasakoti. Bandant pritaikyti jau esamo stiliaus savybes atsiranda netikslumų, nes toli gražu ne kiekviena detalė turi atitikmenį Jūsų namuose. Manote, kad geriausia išeitis būtų savo viziją pritaikyti prie dabar populiarių stilių? Giliai įkvėpkite ir neskubėkite – pristatysime šiuo metu vyraujančius interjero stilius, kurie galės būti atspirties tašku savito stiliaus paieškose.

Skandinaviškas stilius

 Pradedame nuo šio stiliaus ne todėl, kad jis yra pats seniausias – šiuo metu jis yra itin paplitęs visame pasaulyje. Skandinaviškas stilius išsiskiria jaukumu, šviesa ir paprastumu. Nesvarbu, ar tai bus svetainės minkšti baldai, ar dekoracijos – viskas turi būti modernu ir elegantiška, tačiau neperspausta. Funkcionalumas ir švarios linijos pasitarnauja tam, kad būtų sukurta erdvi ir neperkrauta atmosfera. Skandinaviškame interjere dominuoja balta spalva ar šviesūs tonai, naudojamos natūralios medžiagos. Dažniausiai renkamasi šviesius medinius baldus, laikomasi daiktų proporcijos ir simetrijos principų. Akcentams naudojamos ryškesnės spalvos arba juoda.

Modernus stilius

Šio populiaraus stiliaus apibrėžimas yra gana platus ir nekonkretus, tad pasistengsime jį šiek tiek suprastinti. Modernizmas stiliuje, panašiai kaip ir skandinaviškame interjere, pasižymi švariomis linijomis, vengiama itin ryškių spalvų ir norima akcentuoti paprastumą. Siekiama, kad svetainės minkšti baldai būtų elegantiški, o namai neperkrauti įvairiais aksesuarais. Medžiagų pasirinkime daugiausiai sutinkama oda, metalas, stiklas ir medis. Taip pat vengiama ornamentų, raštų, laikomasi asimetrijos dėstyme.

Eklektiškas stilius

 Metas nuo solidžių ir kiek santūresnių stilių pereiti prie eklektikos. Pavadinimas labai taikliai pasufleruoja pagrindinį šio stiliaus principą – įvairių interjero stilių detalių mišinį. Tad jeigu niekaip savo namams negalite pritaikyti vieno konkretaus stiliaus, pasiimkite po trupinėlį iš tų, kurie Jums patinka labiausiai. Skamba išties neblogai, tačiau reikia būti atsargiems, nes namus galima nesunkiai paversti patalpa, talpinančia krūvą tarpusavyje nederančių daiktų. Vis tik tai nereiškia, kad negalite eksperimentuoti.

Geriausia pradėti nuo pakankamai neutralaus fono ir jį pildyti tiek senesniais, tiek naujesniais baldais. Pavyzdžiui, svetainės minkšti baldai gali būti margi ar priminti praėjusio amžiaus viduryje populiarius baldus, o šalia stovėti raštų, medžiagų ir spalvų gausa bei kontrastingumu papildantys elementai.

Klasikinis stilius

 Ko gero, giliausias šaknis turintis stilius. Jis paremtas vakarietiška klasicizmo laikų estetika ir tradicija. Šiam stiliui būdingos nedidelės kolonos bei kitos graikų ir romėnų architektūros detalės, pagal kurias kuriami tiek baldai, tiek likęs interjeras. Klasikiniu stiliumi įrengtuose namuose galima rasti ir biustų, įvairių urnų ar laurų vainikus. Interjero spalvinė gama taip pat pernelyg nepakitusi nuo tuo laikotarpiu buvusių spalvų: pilkai melsvos, pilkos, violetinės, geltonos ar aukso.

Minimalistinis stilius

 Dienos šviesą išvydęs XX-ojo a. pradžioje, minimalizmas vis dar gali daug pasiūlyti ir šiuolaikiniam žmogui. Jeigu norite turėti tik būtiniausius daiktus ir išlaikyti natūralias, organiškas formas neprarandant patrauklumo. Dėl šios priežasties svetainės minkšti baldai yra paprastų, neįmantrių formų, neryškūs, neturintys daug raštų. Aksesuarai ir kitos dekoro priemonės naudojamos labai saikingai, kadangi mažiau visuomet yra geriau minimalistiniame interjere. Juoda, balta ar pilka spalvos čia naudojamos daugiausiai.

Industrinis stilius

 Palėpėms ar lofto stiliaus patalpoms, įrengtoms buvusiuose industriniuose pastatuose, šis stilius labiausiai iš kitų išsiskiria neapdirbtais medžio, metalo ir akmens paviršiais, plytų sienomis. Žinoma, tai nereiškia, kad interjeras turės priminti seną fabriką su keliais foteliais kampuose. Suderinus šias medžiagas su moderniomis dekoro detalėmis gausime stilingą, išlaikantį autentiškumą interjerą, kuris nebus pernelyg šaltas ir nejaukus. Spalvų paletės pasirinkimas priklausys nuo Jūsų skonio – elegantiškam interjerui šviesi spalva tiks labiau, o tamsūs atspalviai sukurs labiau vintažinę atmosferą.

Minėti interjero stiliai (jų, be abejo, yra gerokai daugiau) turėtų būti pamatas, kuris nulems, kokie bus svetainės minkšti baldai, grindų spalva bei kiti dekoro elementai. Kiekvienas stilius yra skirtingas, todėl rinkitės esantį arčiausiai Jūsų gyvenimo būdo, pomėgių ir charakterio. Tik interjeras, kuriame jausite dalį savęs, bus malonus ir žavingas.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: