Kaip prisijaukinti katiną: kantrybė ir meilė yra raktas

Kaip prisijaukinti katiną: kantrybė ir meilė yra raktas

Kaip paruošti kaljaną
Kaip patikrinti ar prekės ženklas-pavadinimas dar nėra registruotas
Svajojate pailsėti Egipte? 3 būdai sutaupyti (ne kokybės kaina)
Kaip išsirinkti kokybišką elektroninę cigaretę
Sėkmingiausi 2023 metų žaidimai

Katinai yra nepriklausomi gyvūnai. Jiems patinka patiems kontroliuoti savo gyvenimą ir daryti tai, kas, jų manymu, yra geriausia. Tai gali reikšti, kad jiems ne visada patinka, kai juos glosto ar su jais žaidžiama, kai jie to nenori, arba kad jie renkasi savo maistą ir ėdimo vietas, o ne tas, kurias jiems parinkote.

Visgi, tai tikrai nereiškia, kad jie savarankiški gyvūnai negali būti prijaukinti ir tapti pačiais geriausiais draugais. Tikrai gali, tik svarbiausia jiems skirti daug meilės.

VET klinika Begemotas specialistai dalijasi svarbiausia informacija apie katinus. Tikimės, kad ji padės geriau pažinti šį įnoringą, tačiau labai mielą gyvūną.

Kas yra katinas ir ko jam reikia?

Katės yra socialūs gyvūnai.  Kiekvienoje šeimoje yra dominuojanti patelė, kuri vadinama alfa patele. Alfa patelė yra atsakinga už kačių šeimos vadovavimą ir savo jauniklių auginimą. Kitos patelės šeimoje vadinamos beta patelėmis, o patinai – katinais. Katinai nėra tokie socialūs kaip patelės ir dažnai gyvena vieni. Tiesa, taip yra gamtoje. Namuose žmonės dažniausiai neaugina kačių būriais, tad ta viena vienintelė arba vienintelis dažniausiai tampa namų karaliumi, karaliene, kurią žmogus lepina taip, kaip tik išmano.

Katės yra mėsėdžiai ir jų racioną sudaro daugiausia smulkūs gyvūnai, tokie kaip pelės, žiurkės, paukščiai ir žuvys. Jos taip pat valgo vabzdžius, šliužus ir netgi mažus roplius. Katės yra naktinės, o tai reiškia, kad jos aktyviausios naktį. Dieną jos dažniausiai miega. Tiesa, pritaikyti šio gyvūno dienos režimą prie žmogaus – nėra sunku. Ypač tokiu atveju, jeigu namuose visada bus žmonių, kurie dienos metu su gyvūnu žaidžia. Tuomet jis natūraliai pradės daugiau miegoti naktį.

Katės yra populiarūs naminiai gyvūnai dėl savo nepriklausomo charakterio, žaismingumo ir meilės. Jos taip pat yra gana nereiklios priežiūros, todėl jas lengva auginti. Jei svarstote apie katės įsigijimą – būtinai atlikite tyrimus, kad rastumėte jums tinkamą veislę. Yra daug įvairių kačių veislių, todėl tikrai rasite tokią, kuri atitinka jūsų gyvenimo būdą ir asmenybę.

Kai įsigijote katę – svarbu suteikti jai tinkamas gyvenimo sąlygas. Tai apima reguliarų maitinimą ir vandens davimą, kraiko dėžės valymą ir žaidimą su ja. Taip pat turėtumėte reguliariai vesti katę pas veterinarą apžiūrai ir skiepams. Su tinkama priežiūra jūsų katė gali gyventi ilgą ir sveiką gyvenimą.

Kaip prisijaukinti šį gyvūną?

Katinai yra nepriklausomos būtybės, kurios džiugina savo unikalumu. Dėl to jų prisijaukinimas gali reikalauti daugiau laiko ir kantrybės nei šunų. Tačiau pasitelkę tinkamą požiūrį ir meilę – galite užmegzti tvirtą ryšį su savo murkiančiu draugu. Visgi,  nereikia tikėti mitu, kad katinai nėra reiklūs, tad reikia tik nusipirkti ir… jis pats savimi užsiims. Tikrai ne. Žaisti su šiuo gyvūnu yra labai svarbu.

Gali būti, kad pirmi pasimatymai su katinu – bus sunkūs. Juk šis savarankiškas gyvūnas dažnai nenori labai greitai prisileisti žmogaus. Tačiau mokant prieiti – viskas bus kur kas paprasčiau. Katinai mėgsta turėti savo erdvę, kur jie gali jaustis saugūs ir ramūs. Įrenkite jiems jaukią vietą namuose, kur galėtų pasislėpti, kai to nori. Tai gali būti krepšys ar netgi kartoninė dėžė. Taip pat svarbu būti kantriems. Nesistenkite skubinti katino. Leiskite jam atvykti pas jus savo tempu. Sėdėkite ramiai ant grindų ir leiskite jam jus pauostyti ir ištirti. Kai jis jausis patogiai – galite pradėti jį glostyti švelniais judesiais.

Žaidimas yra puikus būdas užmegzti ryšį su kate. Naudokite žaislus, kurie skatina jį judėti ir tyrinėti, pavyzdžiui, plunksnų meškerės ar kamuoliukai. Žaiskite su juo reguliariai, kad jis su jumis siektų teigiamų emocijų. Net jei katinai nesupranta žodžių, jie reaguoja į balso toną. Kalbėkite su savo kate švelniu ir ramiu balsu. Tai padės jam jaustis patogiai ir saugiai jūsų draugijoje.

Katinai mėgsta rutiną. Stenkitės kiekvieną dieną maitinti, žaisti su juo ir skirti jam dėmesio tuo pačiu metu. Tai padės jam jaustis saugiai ir užtikrintai jūsų aplinkoje. Katinai aiškiai parodo, kada nori būti palikti vieni. Jei jūsų katinas pasitraukia ar pradeda inkšti – leiskite jam eiti. Pabandykite vėl užmegzti ryšį vėliau, kai jis jausis labiau atsipalaidavęs.

Prisijaukinimas gali užtrukti, ypač jei katinas yra drovus ar buvo anksčiau skriaudžiamas. Svarbiausia – būti kantriu, mylinčiu ir laikytis nuoseklumo. Laikui bėgant jūsų katinas išmoks pasitikėti jumis ir užmegsite tvirtą ryšį, kuris truks visą gyvenimą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0