...

Augalų sodinimas pagal Mėnulio fazes

Augalų sodinimas pagal Mėnulio fazes

Sodo darbai Balandžio mėn.
Kaip suplanuoti sodo darbus metams į priekį
Kaip sodinti pomidorus | Pomidorų auginimas
Kaip ir kodėl reikia mulčiuoti dirvą
Kaip pasidaryti pakeltas daržovių lysves

Ne paslaptis, kad didelę įtaką augalams, kaip ir žmonėms, daro mėnulis. Liaudies išmintis byloja daugybę dalykų – pavyzdžiui, kad per pilnatį žmonės tampa dirglesni, irzlesni ir piktesni. Štai augalams ir jų auginimui sukurtas mėnulio sėjos kalendorius.
Pagal  mėnulio kalendorių pirmąją ir antrąją jaunaties dieną visas biolauko aktyvumas sutelktas augalų šaknyse. Todėl nepatartina per jaunatį persodinti augalus, nepurenti žemės, neskiepyti – tiesiog leisti jiems ramiai pabūti, jeigu ir kyla noras daryti kokius nors radikalius darbus. Tačiau ši mėnulio fazė – tinkamiausias laikotarpis naikinti piktžoles, pašalinti nudžiūvusius augalų lapus ir šakeles.

Mėnulio ritmų laikymąsis daržininkystėje bei sodininkystėje padeda išauginti geresnį derlių. Mėnulis priklausomai nuo Zodiako suteikia impulsą augalo šaknims, lapijai ar vaisiams , žiedams. Augalo persodinimo metu jis gauna konkrečios dienos impulsą. Augalai iš sėklų pirmiausia yra sėjami, paskui pikuojami ir tik paaugęs tvirtas sėjinukas sodinamas į pastovią vietą. Paskutinis etapas tampa svarbiausiu ilgalaikiu impulsu augalo gyvenime. Taigi išaugintas gėles į dirvą sodinkime per oro (gėlių) dienas, pomidorus per ugnies (vaisių) dienas ir t.t. Jei sodinukai silpni, pikavimui rinkimės žemės dienas, ypač Mergelės ženklą.

  • Lapų dienos – Skorpionas, Vėžys, Žuvys
  • Žiedų dienos – Dvynys, Vandenis, Svartyklės
  • Vaisių dienos – Avinas, Liūtas, Šaulys
  • Šaknų dienos – Mergelė, Jautis, Ožiaragis

Per priešpilnį mėnulį (11 – 12 dienų) biolauko aktyvumas po truputį kyla nuo šaknų link stiebų ir lapų. Jeigu šiuo laikotarpiu persodinsite augalus arba apipjaustysite – jie sparčiau augins naujus ūglius. Verta įsidėmėti tai, kad šiuo laiku augalams reikia daug vandens ir maistinių medžiagų.
Didžiausią įtaką augalams daro 3 pilnaties dienos – šiuo metu augalų biolaukas sutelktas šakelėse, lapuose ir žieduose, todėl nereikėtų apipjaustyti. Patartina naikinti piktžoles, retinti daigus, purenti žemę, mulčiuoti dirvožemį.
Galiausiai delčia, kuri trunka 11 – 12 dienų, ir spaudimas augalų šaknyse stipriai padidėja, jos tampa labai pažeidžiamomis. Būtent per šią mėnulio fazę geriausia sėti augalus, sodinti svogūnėlius, bulves, kovoti su augalų kenkėjais, tręšti augalus, skinti gėles, rinkti derlių.
Vertėtų įsidėmėti, kad astrologai pataria jokiu būdu nesėti ir nesodinti jokių augalų per jaunatį, kai mėnulis yra Vandenio bei Dvynių (bevaisiai Oro ženklai), Mergelės (bevaisis Žemės ženklas), Liūto (bevaisis Ugnies ženklas) ženkluose. Produktyviausia augalus sodinti per pilnatį, nes šiuo metu jie įgauna daugiausiai gyvybinės energijos.

 

  • Dirvos drėkinimas

    Tinkamiausias laikas augalų laistymui yra Lapų dienos. Šios dienos kartojasi kas 6-8 paros ir to augalams visiškai pakanka. Vanduo turėtų būti nusistovėjęs arba lietaus.
    Kai Mėnulis keliauja per Žiedų dienas, augalai nelaistomi, nes lengvai gali užsiveisti kenkėjai.

    Dirvos kasimas

    Pavasarį kiekvieną lysvę perkaskite tris kartus:

  • Pirmąjį kartą per Liūto dieną. Šią dieną pajudintos piktžolių sėklos lengvai sudygsta.
  • Antrąjį kartą Ožiaragio dieną. Tuom sudygusias piktžoles sunaikinsite.
  • Trečiam kartui tinka visos dienos per delčią, išskyrus Vandenio dienas.

    Augalų skiepijimas

    Skiepyti vaismedžius geriausia per priešpilnį, Vaisių dienomis.

    Augalų genėjimas

    Genėti augalus reikia per delčią, geriausia Vaisių dienomis.

    Augalų tręšimas

  • Geriausias laikas tręšti visus augalus yra pilnatis ir delčia, per Lapų arba Šaknų dienas.
  • Norint skatinti vaisių augimą, tręšti reikėtų Vaisių arba Šaknų dienomis.
  • Šaknų sistemos stiprinimui, tręšiame Šaknų dienomis.
  • Žydėjimo skatinimui, retsykiais tręšiame per Žiedų dienas.

    Kova su kenkėjais

  • Kenkėjai, išskyrus sraiges ir kurmius, naikinami tam skirtomis priemonėmis per delčią.
  • Per Šaknies dienas naikinami kenkėjai , kurie gyvena žemėje.
  • Kenkėjai, kurie gyvena žemės paviršiuje, naikinami Dvynių ir Šaulio dienomis.
  • Kovoti su kenkėjais padeda ir genėjimas, jei jis atliekamas per pačią jaunatį ar paskutinėmis delčios dienomis.
  • Sraigės naikinamos Skorpiono dienomis, priešpilnyje.
  • Kenkėjai nepuola, jei teisingai parinkta augalų kaiminystė.

 

 

Tinkamiausios datos sėjai, persodinimui, tręšimui
Šakniavaisines daržoves patartina sėti per delčią, taip pat šiuo laiku galima ir genėti augalus (kovo 1 – 4 ir 27 – 31 d., balandžio 1 – 3 ir 25 – 30 d., gegužės 1 – 2 ir 25 – 31 d., birželio 1, 24 – 30 d.). Vaismedžius geriausiai skiepyti per priešpilnį, kai Mėnulis yra Avino, Liūto ir Šaulio ženkluose: balandžio 12, 13 d., gegužės 10 d., birželio 14, 15 d.
Augalus geriausia tręšti tinka per pilnatį, nes tada jie geriausiai pasisavina reikalingas medžiagas: kovo 20 – 26 d., balandžio 19 – 24 d., gegužės 18 – 24 d., birželio 16 – 23 d., liepos 16 – 23 d. ir kt. Taip pat tai galima daryti per delčią: kovo 1 – 3 ir 27 – 31 d., balandžio 1 – 3 ir 25 – 30 d., gegužės 1 – 3 ir 25 – 29 d., birželio 1, 24 – 30 d., liepos 1, 24 – 30 d. Pastebėtina tai, kad reikėtų susilaikyti nuo ką tik pasodintų augalų tręšimo, nes tai gali labiau pakenkti, negu padėti.
Jeigu kurpiate planus šią vasarą gėlėmis papuošti savo palangę ar balkoną, tai gėlių persodinimui rinkitės laiką, kai mėnulis yra Jaučio, Mergelės ir Ožiaragio ženkluose. Idealus laikas, kai šie ženklai sutampa su priešpilniu mėnuliu: kovo 18, 19 d., balandžio 14, 15, 16 d., gegužės 11, 12, 13 d., birželio 8, 9 d. Augalų sodinimui ir persodinimui taip pat tinka dvi dienos po jaunaties iki pat pilnaties, išskyrus dieną prieš ją (kovo 13 – 18 d., balandžio 11 – 17 d., gegužės 10 – 16 d., birželio 9 – 14 d.).

Ko nesodinti greta vienas kito
Ruošiantis ateinančiam sėjos sezonui pravers ir daržo planas – verta žinoti, kur ir ką sodinsite, o ir vėliau, dygstant augalams, jų nesumaišysite. Ruošiant daržo planą pravers žinios apie netinkamus daržovių kaimynus, pavyzdžiui, šalia burokėlių nereikėtų sodinti garstyčių, bulvių ar česnakų. Bulvėms netinkamiausi kompanionai – salierai, moliūgai, aguonos, pomidorai, agurkai, vyšnios ir avietės. Šalia agurkų nesodinkite baklažanų, o šalia paprikų – pomidorų ir nasturčių. Cukinijos nedraugauja su melionais, arbūzais ir moliūgais. Šalia braškių nesodinkite žemuogių, pomidorų, aviečių.

Mėnulio dienų kalendorius.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0