Kaip pasiruošti egzaminui

Kaip pasiruošti egzaminui

Kada leidžiasi saulė?
Kaip pasiskolinti iš „savų žmonių“ – tarpusavio skolinimo platformos
Kaip greitai įsteigti įmonę, neturint žinių ir patirties?
Kiek pakelių cigarečių galima vežti į Angliją
Kaip pasidaryti nagų dailę

Kaip ir kiekvienais metais su pavasariu artėja ir egzaminų sezonas. Tai nebe pats sudėtingiausias laikotarpis moksleivių bei studentų gyvenimo, mat jų žinių patikrinimas daro milžinišką įtaką ateičiai. Šiuo laikotarpiu moksleiviai ruošiasi brandos egzaminams bei viliasi įstoti į norimus universitetus, nuo jų surinktų balų priklauso, ar studijos bus mokamos ar ne. Žinoma, tokie žodžiai nesuteikia vilties bent šiek tiek atsipalaiduoti, tačiau jums to ir nereikia. Ruošiantis egzaminams reikia išlaikyti pusiausvyrą, skirti laiko mokslams bei laisvalaikiui. Kaip leisti laisvalaikį,- gan aišku, tačiau daugelį jaunuolių kamuoja klausimas kaip pasiruošti ir išlaikyti egzaminą. Taigi, štai keltas, jums padėsiančių, patarimų.

[dropcap_black] 1 [/dropcap_black] Pradėkite pasiruošimą iš anksto

Visiems pažįstama situacija, kai artėjant egzamino dienai vis stumiame mintis šalin ir planuojame mokytis kitą dieną. Tai bene pats blogiausias pasirinkimas, nes „kita diena” dažniausiai būna naktis prieš egzaminą. Taigi, jei norite išties ką nors išmokti, tai darykite palaipsniui. Susiskirstykite darbus dalimis kiekvienai dienai, taip turėsite laiko ir asmeninei veiklai ir mokslams, o ir galva neplyš nuo milžiniško informacijos kiekio. Dar vienas mokymosi iš anksto privalumas – informacija susiguli jūsų galvoje. Net jei vieną dieną mokantis jums atrodo, jog niekas nelenda į galvą, kitą dieną pastebėsite, jog vos kartą permetus tekstą akimis – pastarasis iškyla atmintyje. Taigi, nešvaistykite laiko veltui ir pradėkite mokytis jau dabar!

[dropcap_black] 2 [/dropcap_black] Nesiblaškykite

Apsispręskite ir užsiimkite viena veikla. Jei mokotės – išsijunkite mobilųjį telefoną bei nenaršykite socialiniuose tinkluose ar forumuose. Visa tai apsunkins jūsų darbą. Praleisite laiką bergždžiai, mat nieko neišmoksite, o ir laisvalaikis viena akimi prie kompiuterio nebus toks įdomus. Atminkite jau geriau produktyviai pasimokyti vieną valandą, nei tris valandas laikyti knygą ir rašinėti žinutes.

kaip-pasiruosti-egzaminui1

[dropcap_black] 3 [/dropcap_black] Kartokitės

Nepamirškite, jog net jei ir išmokote turimą medžiagą, kartojimasis – itin svarbus procesas. Neretai, jei mokytis pradedama itin anksti, pamažu informacija pasimiršta, tad esminius aspektus verta prisiminti kas kelias dienas.

[dropcap_black] 4 [/dropcap_black] Atsirinkite tai, kas reikalinga

Jei mokotės ar kartojatės, greičiausiai suprantate, jog absoliučiai visko išmokti tiesiog neįmanoma. Tačiau jums to ir nereikia, laikant brandos egzaminus reikalaujama pagrindinių žinių, kurias greičiausiai aptarėte pamokų metu, tad koncentruokitės būtent į tai. Praverskite užrašus, galbūt rasite mokytojų rekomendacijų, į ką atkreipti dėmesį, galbūt žinote savo silpnąsias puses? Tokiu atveju stenkitės jas patobulinti.

[dropcap_black] 5 [/dropcap_black] Atsipūskite

Pervargimas bei knygų graužimas ištisas naktis jums tikrai nepadės pasiekti aukščiausių rezultatų, tad pasistenkite nepervargti. Skirkite laiko sau, aplinkiniams, laisvalaikiu stenkitės prasiblaškyti. Neleiskite, jog stresas užvaldytų jūsų mintis. Šiuo metu egzaminai jums greičiausiai atrodo pats svarbiausias tikslas, tačiau jau po jų suprasite, jog tai tik kelionės dalis, ir, tiesą sakant, viena lengvesnių.

Sėkmės!

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
    DISQUS: