Kada keisti vasarines ir žiemines padangas 2023

Kada keisti vasarines ir žiemines padangas 2023

Kada reikia teisių norint vairuoti motorolerį Lietuvoje
Kaip patikrinti iš Švedijos atvežtų automobilių ridą
Automobilio Techninė apžiūra
Kaip išsirinkti naudotą automobilį
Kaip užtamsinti automobilio langus

Padangos yra svarbiausias jūsų automobilio elementas, kuris tiesiogiai veikia saugumą ir našumą kelyje. Keisdami padangas sezonui tinkamu metu, užtikrinsite saugesnį vairavimą ir ilgesnį jų tarnavimo laiką. Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kada ir kaip teisingai keisti padangas, kad jūsų automobilis visada būtų pasiruošęs visų oro sąlygų išbandymams.

Padangų Keitimo Dažnis Lietuvoje

Lietuvoje yra trys pagrindinių padangų tipai: vasarinės, universalios ir žiemines. Kiekvienos šios rūšies padangos turi savo savybes ir tinkamą naudojimo sezoną. Remiantis Susisiekimo ministerijos ir kelių eismo taisyklėmis, padangas reikia keisti du kartus per metus – vasaros ir žiemos sezonams.

Vasarines padangos

Padangų Keitimo Data Vasaros Sezonui

Žieminės padangos keičiamos į vasarines kiekvienais metais nuo balandžio 1 d. Dygliuotos padangos turi būti pakeistos iki balandžio 10 d.

Padangų Keitimo Data Žiemos Sezonui

Vasarines į žiemines padangas vairuotojas privalo pakeisti iki nustatytos datos – lapkričio 10-os dienos ar net anksčiau, priklausomai nuo oro salygų, vėliau už taisyklių nepaisymą vairuotojams taikomos nuobaudos.

Koks yra mažiausias leistinas padangų protektoriaus gylis?

Mažiausias leistinas vasarinių padangų protektoriaus gylis:

  • Lengviesiems automobiliams (B kategorija) yra 1,6 mm;
  • Motociklams yra 0,8 mm;
  • Autobusams (M2 ir M3 klasės) yra 2,0 mm;
  • Krovininiams automobiliams (N1 klasė) yra 1,6 mm;
  • Sunkvežimiams (N1 ir N2 klasė) yra 1,0 mm;

Mažiausias leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis:

  • Lengviesiems automobiliams (B kategorija) yra 3,0 mm;
  • Autobusams (M2 klasė) yra 3,0 mm, (M3 klasė) yra 2,0 mm;
  • Krovininiams automobiliams (N1 klasė) yra 3,0 mm;
  • Sunkvežimiams (N2 ir N3 klasė) yra 1,0 mm;

Kaip Atskirti Padangų Tipus

Prieš keičiant padangas, svarbu sugebėti atskirti jų tipus. Ši iliustracija padės jums tai padaryti:

  1. Vasarines padangos – dažniausiai kietos sudėties, puikiai tinka šiltiems metų laikams.
  2. Žiemines padangos – dažniausiai dygliuotosios ir minkštosios sudėties, rekomenduojamos šaltiems ir šlapiesiems orams.
  3. Universalios padangos – vidutinės sudėties, puikiai tinka perėjimo laikotarpiams tarp sezonių.

Padangų Protektoriaus Gylis

Be tinkamo sezono pasirinkimo, taip pat svarbu žinoti, koks turi būti padangos protektoriaus gylis. Jei naudojate M1 klasės automobilį, protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm nuo balandžio 1 dienos iki lapkričio 10 dienos, o nuo lapkričio 11 dienos iki balandžio 1 dienos – ne mažesnis kaip 3 mm. M2 klasės autobusuose reikalaujama 2 mm protektoriaus gilumo nuo balandžio 1 dienos iki lapkričio 10 dienos ir 3 mm nuo lapkričio 11 dienos iki balandžio 1 dienos. M3 klasės autobusams – 2 mm visais metų laikais.

Bauda už padangas, kurios neatitinka nustatytų techninių ar naudojimo reikalavimų

Bauda už automobilio vairavimą kelyje, kurio padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų siekia nuo 50 iki 100 eurų (415 str. 2 d.). Jeigu automobilio arba jo priekabos protektoriaus rašto gylis mažesnis, nei nustatyta techniniuose reikalavimuose arba nuo lapkričio 11 d. iki kovo 31 d. automobilyje, kurio bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t, ir (arba) jo priekaba (jei priekaboje įrengti stabdžiai) eksploatuojama su padangomis, kurios neskirtos važiuoti žiemą – privalomoji techninė apžiūra tokiai transporto priemonei gali būti panaikinta.

Svarbus Automobilio Saugumas

Jūsų saugumas kelyje priklauso nuo tinkamų padangų būklės. Nepaisydami padangų keitimo taisyklių, galite kelti pavojų ne tik sau, bet ir kitiems kelių eismo dalyviams. Todėl būkite atsakingi ir keiskite padangas sezonams tinkamu metu.  Keisdami padangas pagal sezoną, užtikrinsite saugų vairavimą.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0