Kaip išsirinkti laikrodį

Kaip išsirinkti laikrodį

Kaip atrodyti stilingai (pavasaris-vasara)
Rankovių tatuiruotės vyrams
Praktiški ir stilingi patarimai, kaip dekoruoti didelius langus
Kaip susipinti penkių sruogų kasą (video)
Kaip susipinti gėlių vainiką

Laikrodis nešiojamas ant rankos buvo yra ir bus  populiariausia priemonė, skirta tiksliam laikui sužinoti, tačiau tai ne vienintelis jo privalumas. Laikrodis – papuošalas, aksesuaras, atskleidžiantis Jūsų asmenybę bei išlavintą skonį išskirtiniams daiktams. Todėl nuolat kyla naturalus klausimas kaip išsirinkti puiku, atitinkantį visus lūkesčius laikrodį.   Laikrodžiai būna kvarciniai, kvarciniai su skaitmeniniu ciferblatu, mechaniniai ir mechaniniai automatiniai, elektroniniai, išmanieji. Renkantis laikrodį svarbiausias aspektas yra jo gamintojas. Laikrodžių dizaino ir technologijų madas diktuoja Šveicarija, nes šioje šalyje yra seniausios laikrodininkystės tradicijos ir patirtis. Japonai irgi neblogi laikrodžių mechanizmų gamintojai, bet dizainu, stiliumi bei išskirtinumu nusileidžia šveicariškiems laikrodžiams, nes jie daugiau linkę į masiškumą. Rinkdamiesi laikrodį pirmiausia žiūrėkite, kad jis jums patiktų, atitiktų jūsų reikalavimus ir finansines galimybes. Pavyzdžiui, laikrodis atsparus vandeniui, gerai matomos valandų žymės, prestižinis, prabangus ar kasdieninis. Renkantis brangesnį (prabangesnį) laikrodį, reikėtų pasidomėti ir jo gamintoju: kokia jo filosofija, kokia patirtis, ar Jums patinka jo dizaino ir technologijų idėjos, ar svarbus prekinio ženklo žinomumas. Renkantis išmaniuosius laikrodžius šis aspektas negalioja.  

Laikrodžių mechanizmai

Kvarciniai laikrodžiai – tai laikrodžiai, kurie laiką  matuoja kvarco kristalo virpesiais, o jų pagrindinis maitinimo šaltinis yra įprasta arba saulės baterija. Šio tipo laikrodžiai populiarūs dėl savo patogumo: jų nereikia užvesti, jie labai tiksliai rodo laiką, retai genda, yra pigesni, o bateriją reikia keisti kas 2-3 metus ar net rečiau. Mechaniniai laikrodžiai – tai ranka su karūnėle prisukami laikrodžiai. Spyruoklė išsisukdama suka laikrodžio rodykles. Mechaniniai laikrodžiai išlieka vienais populiariausių laikrodžių pasaulyje, o tinkamai prižiūrimi savininkui jie tarnaus net ir keliasdešimt metų. Automatiniai laikrodžiai – yra mechaninių laikrodžių rūšis, kurie yra užvedami automatiškai nuo rankos judesio. Automatiniai laikrodžiai  turi ir mechaninę laikrodžio prisukimo galimybę, kuri reikalinga tais atvejais, kai laikrodis ilgesnį laiką yra nenaudojamas. Dėka pažangių technologijų, automatiniai laikrodžiai yra tikslesni už mechaninius.

laikrodis-

Laikrodžių apyrankės

Natūralios odos (audinio) apyrankės – pačios populiariausias, dažniausiai komplektuojamos su klasikiniais laikrodžiais. Tokia apyrankė – patogi, šilta, maloni odai, tačiau greičiau susidėvi, tepasi, neatspari drėgmei. Metalinės apyrankės – ilgaamžiskesnės, tvirtesnės, atsparios drėgmei. Tačiau laikrodis su tokia apyranke tampa sunkesnis, šaltas. Dažniausiai metalinės apyrankės gaminamos iš nerūdijančio plieno (kartais nerūdijantis plienas yra dengiamas auksu). Brangesniuose laikrodžių modeliuose naudojamos ir titaninės apyrankės, kurios pasižymi ypatingu lengvumu, tvirtumu. Kaučiukinė (silikoninė/guminė) apyrankė – tai techno amžiaus kūrinys, suteikiantis laikrodžiui žavesio. Tokia apyrankė yra lengva, tvirta, ilgai nešiojasi, bei atspari drėgmei. Dažniausiai komplektuojamos su sportiniais laikrodžiais. Puikiai tinka aktyviam gyvenimo būdui. Keramikinės apyrankės – atsparios įbrėžimams, lengvos ir ilgaamžės. Keramikinės apyrankės suteikia laikrodžiui prabangos bei pasižymi ypač maža sukeliamų alergijų rizika. Tiesa, jos neatsparios stipriems smūgiams.

Laikrodžio korpusas

Laikrodžio mechanizmas talpinamas į laikrodžio korpusą, kuris atlieka pagrindinę apsauginę funkciją. Plastikiniai (gumos, kaučiuko) laikrodžių korpusai yra nebrangūs ir kokybiški, pasižymi išskirtiniu patvarumu. Metaliniai korpusai:

  • Nerūdijančio (paauksuoto) plieno laikrodžių korpusai yra ilgaamžiai ir patvarūs, be to, nerūdijantis plienas laikomas pačia populiariausia medžiaga, naudojama laikrodžių gamyboje.
  • Titano lydinio laikrodžių korpusai – patikima ir ilgaamžė prabanga, jie nesibraižo bei nerūdija. Kuo daugiau titano lydinyje, tuo lengvesnis ir brangesnis laikrodis.
  • Netauriųjų metalų korpusai yra atsparūs drėgmei, ilgaamžiai, tačiau nėra atsparūs įbrėžimams.

  Kiekvieno laikrodžio patikimumas – tai ne tik mechanizmo patikimumas, bet ir jo apsauga, atsparumas vandeniui ir smūgiams. Atsparumas vandeniui. Jei norite maudytis nenusisegus laikrodžio, patariame rinktis tą, kuris pažymėtas užrašu: „Water resistant 100 M“, „Water resistant 10 BAR“, „Water resistant 10 ATM“ ir daugiau. Jei užrašyta tik „Water resistant“, vadinasi, jis apsaugotas tik nuo atmosferos drėgmės. Atsparumas smūgiams. Nuo nedidelių sutrenkimų paprastai apsaugoti beveik visi laikrodžiai, o ypatingą apsaugą turintys žymimi užrašais „Shoch resistant“ arba „G – shock“. Laikrodžio stikliukas. Dar vienas svarbus kriterijus, renkantis laikrodį, yra jo stikliukas. Jis gali būti pagamintas iš:

  • plastiko (organinio stiklo);
  • krištolo;
  • mineralinio stiklo;
  • dirbtinio safyro.

Kokybiškiausiu ir atspariausiu stiklu laikomas dirbtinis safyras, kurio beveik neįmanoma subraižyti ir labai sunku sudaužyti. Toliau pagal patikimumą seka mineralinio stiklo bei krištolo stikliukai. Paskutinę vietą užima plastiko stikliukas, kuris yra gana patvarus, tačiau jį lengva subraižyti.   Renkantis laikrodį už fiksuotą sumą patariame pagalvoti, kokie aspektai svarbiausi. Tarkim, jei nutarėte pirkiniui skirti 50 Eur, už tokią sumą vargu ar rasite mechaninį, paauksuotą ir didelį vandens atsparumą turintį laikrodį. Todėl už tokią sumą geriau išsirinkti paprastą, žinomos firmos laikrodį (pvz., „Casio“). Patikimą šveicarišką ar japonišką kvarcinį laikrodį su 10 atmosferų atsparumu vandeniui galima įsigyti už 300–400 Eur. Automechaniniai laikrodžiai brangesni. Jei pinigų suma nėra esminis klausimas, galima rinktis prestižinį šveicarišką laikrodį.  

Universalaus laikrodžio nebūna?

Dėvint klasikinį laikrodį nepatartina eiti sportuoti ar maudytis, nes jis nėra apsaugotas nuo vandens ir smūgių. Taigi, visais gyvenimo atvejais dėvimas laikrodis greitai praras savo grožį, apsibraižys .Čia kaip ir su drabužiu – išeiginis rūbas skirtas išeigai, o ne kasdienai. Rinkitės sportinio stiliaus ar sportinį laikrodį. Jis bus labiau apsaugotas nuo vandens ir sutrenkimų. Norite maudytis su laikrodžiu? Tam tinka tik tie laikrodžiai ant kurių pažymėta “10ATM” ar “100m”. Jei norite 100% garantijos ir norite nardyti, ieškokite laikrodžių su užrašu “20ATM” ar “200m” ir būtinai su prisukama karūnėle.  

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0