Kaip pašalinti raukšles

Kaip pašalinti raukšles

Kaip maitintis nėštumo metu
Braškės – sodinimas, auginimas ir nauda organizmui
Kaip užsiauginti nagus
Kaip gydyti odos grybelį
Kaip sumažinti spaudimą, pulsą

Bėga metai, sensta visas organizmas, ir buvusi lygi, stangri, rausva, skaisti oda pamažu praranda šias jaunystės savybes. Pirmieji senėjimo požymiai išryškėja ant veido ir kaklo. Senatvėje oda pagelsta, papilkėja, sudrimba, susi-raukšlėja, atsiranda įvairių dėmių, karpų, mažėja poodinis riebalinis sluoksnis.

Suprantama, senėjimas — natūralus reiškinys, tačiau vieniems žmonėms jis pasireiškia anksčiau, o kitiems — vėliau. Tai priklauso nuo to, kiek žmogus rūpinasi savo sveikata. Tinkamas režimas, odos priežiūra padeda išsaugoti grožį ir jaunystę. Kosmetologų nuomone, tai turėtų visada prisiminti ne tiek senas, kiek jaunas žmogus. Nors laiku susirūpinus ir senatvėje daug ką galima pakeisti.

Senstanti oda mažiau gamina riebalų, blogiau išlaiko drėgmę, mažėja jos elastingumas. Sugrąžinti prarastas savybes arba sustabdyti senėjimo procesą galima, tik reikia tinkamai odą prižiūrėti, apdairiai taikyti gydomąsias priemones.

Rytais prauskitės šaltu vandeniu, į litrą įbėrusios 2 šaukštelius valgomosios arba dar geriau — jūros druskos.

Tinka ir šalta stipri arbata arba ramunėlių nuoviras.

Vakarais odą nuvalykite ramunėlių, mėtų, jonažolės, liepžiedžių nuoviru, į stiklinę įpylusi šaukštelį odekolono; tonizuojančiu losjonu, įbėrusi druskos arba citrinos rūgšties: alijošiaus, citrinos, churmos arba svarainio sultimis pusiau praskiestomis vandeniu, įpylusi šaukštą odekolono ir šaukštelį glicerino.

Senstančių žmonių veido ir kaklo oda linkusi sausėti, todėl kas rytą 10—15 minučių prieš prausimąsi pasitepkite plonai pasirinktu kremu-kauke, augaliniu aliejumi arba uždėkite grietinės arba majonezo kaukę. Nusipraususi veidą ir kaklą aptrinkite gabalėliu ledo, paskui dar drėgną odą švelniai patepkite minkštinančiu kremu. Ypač tinka vitamininiai, hormoniniai ir biokremai. Rytą naudokite vieną, o vakare — kitą kremą. Vystančią veido odą losjonais valykite švelniais apskritiminiais judesiais, griežtai pagal odos masažines linijas, per daug ne tempdamos ir ne-spausdamos. Vakare, nuvaliusios odą, dviem vatos tamponais, sumirkytais paprastame arba pasūdytame vandenyje, alijošiaus, uogų, vaisių, daržovių sultyse, patepkite ją kremu.

Patepusios kremu, raukšlėtą, suvytusį veidą ir kaklą energingai, giliai paspaudinėkite nykščiu ir smiliumi. Tai gerina odos mitybą, lygina raukšles. Tarpuakio, skruostų ir pasmakrės, nosies ir lūpų, paausių raukšlės lyginamos iš apačios į viršų. Raukšlės apie burną lyginamos taip: nykštys dedamas apačioje, smilius — viršuje ir daromi puslankiai. Kaktos, kaklo, akių kampų raukšles pamasažuokite nykščiu ir smiliumi taip, kad pirštai judėtų išilgai raukšlių.

Besiraukšlėjančias vietas: akių kampučius, paakius, smakrą, kaklą (išskyrus skydliaukės sritį), patepus kremu, pravartu per drėgną skudurėlį paglostyti įšildytu vaikišku lygintuvėliu arba šaukštu.

Vystančiai, blyškiai, sausai veido ir kaklo odai naudinga dėti karštus-šaltus kompresus, į vandenį įbėrus geriamosios sodos, mėtų, liepžiedžių arba ramunėlių. Dėdama kompresą, pirma pasitepkite riebiu kremu. Kompresą laikykite tol, kol bus malonu.

Po karšto kompreso ant veido ir kaklo galima uždėti šiltą aliejaus kompresą arba majonezo, mielių, kiaušinio, krienų su grietine, vaisių, uogų, daržovių, alijošiaus sulčių, gysločio lapų tyrelės kaukę. Paskui uždėkite šaltą kompresą, nuplaukite šaltu vandeniu arba aptrinkit gabalėliu ledo, į kurį įpilta citrinos sulčių. Paskutinį šaltą kompresą galite laikyti minutę. Dar drėgną odą patepkite minkštinančiu kremu, po kurio laiko jo likučius nusausinkite rankšluosčiu.

Sausai, senstančiai odai tinka tokia kaukė (marlė sumirkoma ir uždedama ant veido): kiaušinio trynys, medus, šaukštelis augalinio aliejaus ir šaukštelis citrinos arba šermukšnių sulčių.

Senstančiai, blyškiai, raukšlėtai veido odai ypač naudingos kaukės:

kiaušinio — trynį ištrinkite su baltymu ir užtepkite ant veido trimis sluoksniais;

medaus — šaukštelį medaus ištrinkite su šaukštu šilto pieno arba šviežiai užplikyta arbata;

miltų ir išrūgų — visko imkite po lygiai, išmaišykite, užtepkite ant veido, laikykite, kol išdžius, nuplaukite pirma šiltu, paskui šaltu vandeniu;

garstyčių — šaukštelį garstyčių praskieskite šaukšteliu vandens ir dviem šaukšteliais augalinio aliejaus; kaukę laikykite 5—8 minutes, nuplaukite pirma šiltu, paskui šaltu vandeniu, pasitepkite riebiu kremu;

miltų ir baltymų — 2 šaukštus avižinių arba kukurūzų miltų išplakite su kiaušinio baltymu, mišinį užtepkite ant veido, laikykite 15—20 minučių, nuplaukite pirma šiltu, paskui šaltu vandeniu;

medaus-baltymų-miltų — šaukštą medaus    ištrinkite su vienu baltymu ir šaukštu miltų; kaukę laikykite, kol išdžius, nuplaukite pirma šiltu, paskui šaltu vandeniu;

bulvių — virtą bulvę sutrinkite, sumaišykite su kiaušinio tryniu, šaukštu karšto pieno ir neatvėsusią masę užtepkite ant veido, laikykite 15—20 minučių, nuplaukite pirma karštu, paskui šaltu vandeniu;

varškės-medaus — 2 šaukštus varškės ištrinkite su šiltu pienu arba grietine ir šaukšteliu medaus, užtepkite ant veido, laikykite 10—15 minučių, nuplaukite pienu arba pirma šiltu, paskui šaltu vandeniu;

braškių arba žemuogių — kelias uogas sutrinkite, įdėkite šaukštelį grietinės ir tiek pat medaus, išmaišykite, užtepkite ant veido, laikykite 15—20 minučių, nuvalykite vatos tamponu, sumirkytu piene.

Senstančiai, vystančiai, ypač blyškiai odai labai naudingi karšti-šalti arbatžolių, ramunėlių, liepžiedžių, šalavijo, beržo lapų, jonažolės nuoviro kompresai. Kompresą keiskite 3—4 kartus, pradėdama karštu, baigdama šaltu. Prieš kompresą ir po jo pasitepkite kremu.

Prausimasis ramunėlių nuoviru, kompresėliai ir ledas iš jo, kaukė minkština sausą odą, mažina uždegimą, tonizuoja praradusią elastingumą, senstančią odą.

Šviežių vaistažolių kremas. Jo reikia gaminti nedaug ir laikyti šaldytuve ne ilgiau kaip savaitę. 25 gramus sviesto arba margarino, 10 gramų žalių mėtų, pienės, gysločio, beržo, juodųjų serbentų, šermukšnio, ievų, dilgėlių, jazmino, apynių arba petražolių lapų kruopščiai ištrinkite — ir kremas paruoštas.

Senstančios odos tonusui pagerinti naudokite šermukšnio uogų kremą. 25 gramus margarino arba sviesto kruopščiai ištrinkite su kiaušinio tryniu, šaukšteliu medaus ir šaukštu šermukšnio uogų tyrelės, įpilkite šaukštą kamparo spirito ir dar kartą gerai ištrinkite. Dėkite ramunėlių, šermukšnio lapų, šalavijo kompresus.

Senstančiai, poringai odai ypač tinka kiaušinio ir bet kurio augalo šviežių lapų sulčių kaukė.

Puiki kosmetikos priemonė yra pusiau atskiesto šviežio (gegužės mėnesį) medaus, su žalių augalų tyrele arba sultimis, arba su džiovintų pienės, mėtos, juodųjų serbentu, šalavijo, gysločio, metėlės lapų nuoviru kaukė.

Tikriausiai miškuose ar soduose matėte laukinių vyšnių. Šviesiai raudonas uogas sutrinkite ir 10—15 minučių tyrelę užtepkite ant odos. Tiek pat galite laikyti juodųjų serbentų kaukę, kurioje gausu vitaminų, uogų tyrele arba sultimis retkarčiais apsitrinkite, dėkite į įvairius minkštinančius kremus.

Labai malonu senstančią, vystančią odą valyti agurkų, rožių arba baltosios lelijos žiedlapių losjonu. Sutarkuokite 5—6 šviežius agurkus, nuskinkite 5—6 rožių žiedus arba 2—3 baltos lelijos žiedus, sudėkite į plačiakaklį butelį, užpilkite puse litro degtinės ir 2—3 savaites laikykite tamsioje vietoje. Šio ekstrakto užteks ne vienam mėnesiui. Prieš vartojimą ekstraktą būtinai atskieskite: pusei stiklinės ekstrakto reikia tiek pat šalto virinto vandens, šaukšto glicerino, tiek pat citrinos, granato, spanguolių arba bruknių sulčių.

Nėra padėties be išeities

Raukšlės, žinoma, ne puošmena, bet kur kas blogiau, kai atsiranda vadinamasis pagurklis. Tad ką daryti? Pirmiausia atpraskime laikyti nuleistą galvą, miegoti ant aukštos pagalvės arba kniūpsčiomis, o kad negilėtų nosies, lūpų ir skruostų-smakro raukšlės, kad ilgainiui jūsų veidas visai nesudribtų, priemonių yra daug ir gana veiksmingų. Vartokite vitaminus, kosmetikos kabinete jums atliks veido ir kaklo masažą ir kitokias procedūras, uždės parafino, vitaminines, hormonines kaukes ir t.t. Darykite specialią veido ir kaklo gimnastiką, stiprinkite pasmakrę, kas rytą prauskitės šaltu vandeniu (geriau įpylus citrinos sulčių), pasmakrę ir kaklą aptrinkite ledo gabalėliu.

Naudingi kontrastiniai kompresai (šaltas—karštas). Procedūra pradedama karštu (2—3 minutės) ir baigiama šaltu (1—2 sekundės) kompresu, kartojama 5—6 kartus. Į vandenį įdėkite mėtų, ramunėlių, kiaulpienės lapų. Prieš ir po kompresų pasitepkite kremu.

Rekomenduojame hidromasažą: smarkiai atsukite dušą ir masažuokite visą pasmakrę nuo ausies link ausies. Taip pat patariame nakčiai arba dieną dirbant namuose apatinį žandikaulį parišti bintu.

Rytais prausiantis pravartu atlikti ir tokią procedūrą. Kilpinio rankšluosčio vidurį suvilgykite stipriu šaltu druskos (geriau jūros) tirpalu, šaltu ramunėlių, kiaulpienės lapų, liepžiedžių, susmulkintų citrinos žievelių nuoviru arba stipria arbata. Laikydama rankšluostį už galų, 3—5 minutes paplakite pasmakrę.

Tik reguliariai ir atkakliai rūpindamasi savo grožiu, kasdien darydama veido ir kaklo gimnastiką, lankydama kosmetikos kabinetą, vaikščiodama aukštai iškėlusi galvą, jūs ilgai galėsite džiaugtis savimi.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
  • komentaras-avataras
    Hialurono rūgštis Prieš 7 metai

    Na jeigu raukšlės jau gana gilios, tai jų niekap nepašalinsi. O jeigu dar labai smulkios, tai tiesiog reikia giliai drėkinti odą, kad ji išliktų elastinga. Man drėgmę odoje padeda išsaugoti hialurono rūgštis, visos smulkios raukšlelės išsilygino, o oda net blizga.