Imbieras – sveikatos šaltinis

Imbieras – sveikatos šaltinis

Kaip vartoti ir kuo naudinga – Ciberžolė
Kaip prižiūrėti odą natūraliomis priemonėmis
Pankolis – nauda žmogaus organizmui
Kaip gauti pinigų Jūsų sveikatos priežiūrai
Kaip atauginti iškritusias po miežio blakstienas?

Imbieras – prieskoninis augalas, kuris jau daugiau nei 2000 metų naudojamas kaip natūralus vaistais, šiuo tikslu naudojama imbiero šaknis, kuri auga po žeme. Šis augalas po pasaulį paplito iš Kinijos ir dabar yra vienas iš geriausių ir labiausiai vertinamų prieskonių. Imbieras naudingas mažinant virškinimo sutrikimus, turi antioksidantinį poveikį, geba slopinti uždegimus ir turi tiesioginį priešuždegiminį poveikį. 2015 metais visame pasaulyje užauginta 2.2 milijono tonų imbiero – iš jų net 30% Indijoje bei 19% Kinijoje.

Imbiero nauda sveikatai:

Imbieras gali sumažinti raumenų skausmą

Džordžijos universitete (JAV) buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 74 savanoriai. Buvo nustatyta, kad kasdien vartojant imbiero papildus fizinio krūvio sukeltą raumenų skausmą galima sumažinti net 25 procentais. Taip pat buvo nustatyta, kad imbieras sumažina dismenorėjos (stipraus skausmo menstruacinio ciklo metu) simptomus. Vieno tyrimo rezultatai parodė, kad imbiero kapsulių vartojimas sumažimo skausmo simptomus 83 procentams tyrimo dalyvių. Placebą vartojusiųjų grupėje skausmo simptomai sumažėjo 47 procentams moterų.

Širdies apsauga

Imbieras pasižymi kraujo krešėjimą mažinančiu poveikiu, o tai gali pasitarnauti kaip prevencinė priemonė nuo insulto ir širdies smūgio. Siekiant stipresnio poveikio, imbierą rekomenduojama vartoti su svogūnais ir česnakais. Tai nereiškia, kad turite derinti šiuos prieskonius, tiesiog įtraukite šiuos produktus į savo kasdienį racioną.

Pagalba virškinimui

Imbieras veiksmingai padeda žmonėms kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo ir kitų virškinimo problemų. Jis pasižymi savybe atpalaiduoti lygiuosius raumenis žarnyno gleivinėse ir maistas gali  lengviau keliauti per visą žarnyną.

Lengvesnis maisto pasisavinimas

Sutrikęs maistinių medžiagų pasisavinimas gali pridaryti rimtos žalos jūsų sveikatai ir netgi tai gali būti pavojinga gyvybei. Be to, jei maistas tiesiog kažkur sustos, pakeliui iš burnos į žarnyną, jis gali pradėti rūgti, pūti ir sukelti daug nemalonių pojūčių. Jau anksčiau minėta savybė, pagalba virškinimui gali padėti spręsti šią problemą, be to imbieras stimuliuoja medžiagų apykaitą ir palaiko imuninę sistemą, tai irgi prisideda prie geresnio maistinių medžiagų įsisavinimo.

Imuniteto stiprinimas

Indų tradicinė medicina – Ajurveda, rekomenduoja naudoti imbierą imuninės sistemos stiprinimui. Tai yra dėl to, kad pasak Ajurvedos, imbieras gali padėti atsikratyti organizme susikaupusių toksinų. Be to, manoma, kad imbieras pasižymi limfinės sistemos valymo savybėmis. Tam rekomenduojama ne tik vartoti imbierą kaip prieskonį, bet ir garinti jo eterinį aliejų. Siekiant efektyvesnio poveikio jį galima maišyti su eukalipto eteriniu aliejumi. Šis mišinys ne tik padės sustiprinti imunitetą, bet ir paskatins kvėpavimo takų prasivalymą.

Apsauga nuo bakterinių infekcijų

Be to, pasak vieno atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad imbiero antibakterinės savybės leidžia nužudyti tokias bakterijas kaip „Streptococcus pyogenes“ ir „Staphylococcus aureus“. Imbiero ekstraktas pasižymėjo netgi stipresniu poveikiu nei antibiotikai. Šios bakterijos yra gana plačiai paplitusios gydymo įstaigose ir gali sukelti komplikacijas žmonės, kurie jau turi nusilpusį imunitetą. Todėl siekiant nuo jų apsisaugoti prieš eidami į gydymo įstaigą, įsilašinkite pora lašų imbiero eterinio aliejaus į vandenį ar vėsią arbatą ir gurkšnokite šį gėrimą būdami ten.

Prevencija nuo vėžio

Imbieras yra galingas ginklas vėžiui gydyti. Jis kovoja netgi prieš agresyvias ir sunkias plaučių, storosios žarnos, krūties, odos, prostatos, kasos ir kiaušidžių vėžio formas. Moksliniai tyrimai parodė, kad imbieras sukelia vėžinių ląstelių žūtį.

Prevencija nuo diabeto

Tyrimai parodė, kad imbieras gali prisidėti prie diabeto išgydymo, sumažindamas cukraus kiekį kraujyje, riebalų ir cholesterolio perteklių. Taip pat imbieras gali padėti sumažinti diabeto komplikacijų riziką.

Kova su grybeliu

Imbieras turi priešgrybelinį poveikį, kadangi grybelis yra sunkiai išgydomas ir dažnai atsparus vaistams, tam gali būti pasitelktas šis šakniavaisis, kadangi jis gali padėti išgydyti net ir kai kuriems vaistams atsparias grybelio formas. Vienas atliktas tyrimas parodė, kad imbieras turėjo stipriausią poveikį kovojant su grybeliu, lyginant jį su kitais 29 augalais.

Opų gydymas

Imbieras gali padėti išgydyti žarnyno opas, kadangi savyje turi veikliosios medžiagos, kuri naikina bakteriją, atsakingą už opų susidarymą žarnyne.

Uždegimų slopinimas

Uždegimai yra didelė problema, susijusi su daug lėtinių susirgimų, kad išvengtumėte skausmo, tam gali pasitarnauti imbieras. Jis padės esant artritui, prostatos ligoms, vėžio prevencijai ir esant kitiems uždegimams.

Skrandžio sutrikimai

Imbieras gali padėti numalšinti skrandžio suerzinimus ir skausmą. Imbieras skatina skrandžio ištuštinimą be jokių neigiamų pasekmių ir turi antispazminį poveikį, taip pat, kaip ir buvo minėta, gali padėti esant opoms. Padeda, graužiant rėmeniui, šiam tikslui geriausia vartoti imbiero arbatą.

Apsauga nuo apsinuodijimo

Imbieras padeda išvengti toksiško daugelio medžiagų poveikio, įskaitant pesticidą lindaną, priešvėžinius vaistus ir panašiai. Buvo įrodyta, kad imbieras padeda sumažinti priešvėžinių vaistų daromą žalą.

Mėnesinių skausmai

Imbieras yra puiki priemonė jaunoms moterims kenčiančioms nuo mėnesinių skausmų, jo poveikis prilygsta kai kurių tam skirtų medikamentų poveikiui.

Radiacija

Buvo įrodyta, kad imbieras padeda apsisaugoti nuo didelio radiacijos kiekio ir apsinuodijimo nuo to. Jis sumažina simptomų sunkumą, tokių kaip vėmimas ar skonio iškraipymus.

Pykinimas

Imbieras yra efektyvus vaistas nuo pykinimo, net ir susirgus jūros liga. Moterims, nėštumo metu, rekomenduojama gerti gėrimus su imbieru, tai padės išvengti ar sumažinti rytinį pykinimą. Kaip alternatyvą galima naudoti imbiero eterinį aliejų ir jį tiesiog garinti arba valgyti šviežią imbiero šaknį.

Peršalimas ir gripo profilaktika

Imbieras puikiai tinka peršalimo ir gripo profilaktikai ir gydymui. Jis greitina medžiagų apykaitą, varo skysčius, skatina prakaitavimą, todėl pagreitina organizmo išsivalymą nuo viruso sukelto peršalimo arba gripo.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0