Geodeziniai/kadastriniai matavimai – eiga ir trukmė

Geodeziniai/kadastriniai matavimai – eiga ir trukmė

Namo šiltinimas poliuretano putomis
Namo pridavimas – kokie dokumentai reikalingi
Kaip pačiam pastatyti medinį vaikų žaidimų namelį
Kaip išsirinkti medžiagą pastato šiltinimui?
Kaip pašalinti plytelių klijus nuo plytelių

Kadastriniai (geodeziniai) matavimai Dzūkijoje. Atšilus orams įsibėgėja nekilnojamo turto pirkimo bei pardavimo sandoriai Alytuje, Varėnoje bei jų apylinkėse. Ypač populiaru šiuo metu pirkti žemės sklypus naujo individualaus namo statyboms. Tačiau vien tik įsigyti sklypo nepakanka, atsiranda begalės darbų, kuriuos privalu atlikti. Vienas tokių yra kadastriniai matavimai Alytuje,Varėnoje ar jų rajonuose.

Geodeziniai/kadastriniai matavimai

Įsigijus žemės sklypą ar norint jį padalinti, o gal apjungti Alytuje, Varėnoje ar rajono ribose savininkams yra privalomi geodeziniai arba kitaip tariant kadastriniai matavimai. Šių paslaugų Dzūkijoje taip pat prireiks norint keisti įsigyto žemės sklypo paskirtį, pavyzdžiui keičiant iš ūkinės paskirties į namų valdą. Tačiau pastebėta, kad dar ne visi Alytaus ar Varėnos miestų bei rajono gyventojai žino kur kreiptis dėl paslaugos, kiek tai trunka ir kokius pasiruošimo veiksmus privalo atlikti užsakovas, kokias funkcijas atlieka matininkas. Tad susipažinti su ja yra naudinga.

Geodeziniai/kadastriniai matavimai – skirtumai

Į pagalbą pasitelkus kalbininkus, jie patvirtintų, kad tai yra sinonimai. Abiejų žodžių paskirtis yra ta pati. Renkantis techninę kalbą, geodeziniai matavimai Alytuje pavadinimas yra tikslesnis terminas tikslinant bei fiksuojant žemės sklypo duomenis. Geodezija padeda iš naujo nustatyti žemės sklypo ribų bei posūkių taškus fiksuojant jame statinius bei inžinierinius tinklus, jei tokios yra, svarbias reljefo detales ir sklypo kontūrus.

Kadastriniai matavimai liečia nekilnojamo turto ploto matmenis bei parametrus. Matavimo metu gauti duomenys yra fiksuojami VĮ Registrų centras duomenų bazėje.

Kaip vyksta geodeziniai matavimai

Kiekvienas užsakovas turi savo individualų poreikį, todėl matavimų eiga gali keistis. Tačiau bendras eigos vaizdas nesikeičia, darbų turi ne tik matininkas, bet ir užsakovas. Tad, žinoti ką privalu daryti turėtų ir nekilnojamo turto savininkai.

  • Prieš susisiekiant su matininkais geodeziniam žemės sklypo matavimui užsakovas privalo pasiruošti, surinkti tam tikrus dokumentus. Iš nekilnojamo turto registro privaloma turėti išrašą, sklypo planą bei asmens dokumento kopiją. Dokumentai yra pateikiami geodezininkams Alytuje, Varėnoje ar rajone, paslaugos užsakymo metu;
  • Matininkas, prieš 10 dienų apie planuojamus geodezinius matavimus informuoja užsakovo sklypo kaimynus;
  • Apie sklypą, kurį ruošiamasi matuoti matininkas surenka visą informaciją;
  • Turimais geodeziniais prietaisais matininkas atlieka tikslius sklypo ribų nustatymus, atstato ribas arba nustato naujas;
  • Matininko gautus matavimo rezultatus patvirtina susirinkę besiribojančių sklypų su matuojamu savininkai. Jei galimybės prisikvieti kaimynus nėra, geodezininkas jiems išsiunčia informacinį pranešimą dėl gautų matavimo rezultatų patvirtinimo;
  • Kaimynams patvirtinimus matavimo rezultatus, matininkai juos pateikia VĮ Registrų centras registravimui. Gautus patvirtintus dokumentus geodezinių matavimų specialistai juos perduoda savininkui.

Geodezinių matavimų trukmė

Jei matavimai ir dokumentų surinkimas bei pridavimas institucijos vyksta sklandžiai, visas procesas trunka apie mėnesį. Tačiau kai kurie niuansai gali pailginti laiką.

  • Pagrindinis trukdis atliekant geodezinius darbus gali būti besiribojančių sklypų savininkų atsakymas ir patvirtinimas, jei matuojant sklypą jie negali dalyvauti. Susirašinėjimas raštu gali užtrukti;
  • NŽT – Nacionalinės žemės tarnybos specialistų gautų parametrų patikrinimas užtrunka apie 15-30 dienų;
  • VĮ Registrų centras specialistų patikra gali užtrukti nuo 1 dienos iki dešimties;
  • Matininkas, jei nekyla jokių trukdžių paslaugas atlieka per kelias dienas.

Taigi, geodeziniai matavimai nuo pradžios iki dokumentų gavimo gali užtrukti apie 30 dienų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0