Kaip išnaikinti amarus

Kaip išnaikinti amarus

Kaip suplanuoti sodo darbus metams į priekį
Kaip sodinti pomidorus | Pomidorų auginimas
Kaip pasidaryti pakeltas daržovių lysves
Kaip ir ką tvarkyti sode rudenį
Kaip ir kodėl reikia mulčiuoti dirvą

Kokie yra patys veiksmingiausi natūralūs būdai naikinant amarus? Augalai dažnai yra atakuojami amarų, todėl paruošėme Jums  keletą natūralių būdų, kaip apsaugoti augalus nuo šių kenkėjų.  Kovojant su amarais dažniausiai naudojame cheminius preparatus. Bet ką daryti, jeigu nenorime purkšti chemikalų ant daržovių ir prieskoninių augalų? Be to norint sėkmingai kovoti su amarų plitimu reikia nuo pat ankstyvo pavasario aplink laukus šienauti piktžoles, naikinti nereikalingus krūmus.

 

 

Beveik visų, nesumedėjusių, žalių augalų sultis siurbiantys amarai yra vieni aršiausių kenkėjų. Jie gali būti žali, rudi ar net juodi. Augalo lapai akivaizdžiai susiraito, bet pakenkia amarai ir stiebams, žiedams bei šaknims. Amarus globoja skruzdėlės, nes joms patinka amarų skystos išmatos. Jos išnešioja amarus prie skaniausių augalo vietų. Kad amarai neatsirastų, pavasarį reikia kontroliuoti skruzdėlių migracijas, stabdyti jų persikraustymą į medžius įvairiomis lipniomis juostomis.

Amarų naikinimo būdas: ekologiškas naikinimo metodas

Tarp daržovių ir dekoratyvinių augalų lysvių, kurias ypač mėgsta amarai, verta pasodinti augalus, atbaidančius amarus. Augalai, kurių nemėgsta amarai: svogūnai, česnakai, levandos ir mėtos.
Reikėtų žinoti, kad augalai pasodinti dideliais kiekiais vienoje vietoje labai pritraukia amarus, daug mažiau pritraukia išskirstyti po visą daržą. Todėl, pavyzdžiui krapus, reikėtų sėti ne vienoje vietoje, o tarp dekoratyvinių augalų.

[info] Skruzdėlėms nepatinka mėtos ir česnakai. [/info]

Amarų naikinimo būdas: augaliniai preparatai

Jeigu Jūsų lysvėse jau įsiveisė šie kenkėjai, galima išpurkšti augalus augaliniais preparatais, kuriuos lengvai pagaminsite namų sąlygomis. Tokie naminiai būdai turi privalumą, nes jie nėra kenksmingi žmonėms ir aplinkai. Amarus naikina tokie augaliniai preparatai:

  • česnakų preparatas – česnako ekstraktas (200 g. sugrūstų česnako skiltelių užpilti 10 litrų vandens ir palikti stovėti parai), taip pat česnakų nuoviras (200 g. sugrūstų česnako skiltelių virti 20 min. 10 l. vandens). Taikomi neskiedžiant, apipurškiant augalus naikinant amarus ir kitus kenkėjus, taip pat augalų ligas. Šiam tikslui Jums reikės purkštuvo.
  • svogūnų nuoviras – 75 g. svogūnų užpilti 10 l. vandens ir virti 30 min. Naudoti neskiedžiant, taip pat tinka grybeliniams susirgimas naikinti.
  • kiaulpienių ekstraktas – 400 g. kiaulpienių lapų užpilti 10 l. vandens ir palikti 3 val. Naudoti nepraskiedus, taip pat tinka naikinti kitus kenkėjus.
  • dilgėlių preparatai – ekstraktas (1 kg. dilgėlių, surinktų prieš žydėjimą, užpilti 10 l. vandens ir palikti parai) naudoti be skiedimo. Taip pat veiksminga yra apipurkšti augalus dilgelių raugu (1 kg. dilgėlių surinktų prieš žydėjimą, užpilti 10 l. vandens ir palikti 2-3 savaitėms, besifermentuojanti tirpalą kasdien reikia išmaišyti, jeigu norite atsikratyti nemalonaus kvapo, reikia į tirpalą įberti 500 g. dolomito. Prieš naudojant raugą būtinai praskieskite, 0,5 l. raugo įpilkite į 10 l. vandens.

Augalinius ekstraktus būtina sunaudoti per vieną dieną, raugą galima laikyti 1-2 mėnesius, o nuovirus 3-4 mėnesius supiltus į stiklinius užsandarintus butelius. Laikyti tamsioje, vėsioje vietoje.

[success] Pačios geriausios sodo draugės ir amarų medžiotojos yra boružės. Taigi pačioje gamtoje vyksta biologinė kova ir be žmogaus įsiterpimo. [/success]

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1