Kaip saugiai supakuoti maistą, kad jis netaptų nuodingas?

Kaip saugiai supakuoti maistą, kad jis netaptų nuodingas?

Kaip maitintis nėštumo metu
Kaip pagaminti falafelius – Falafelių receptas
Kaip pasigaminti GHEE (GHI) sviestą
Kaip maitintis pagal Japonišką Dietą
Čenakai su kiauliena

Tikriausiai nereikia nė priminti, kad kai kurios maisto produktų pakuotės nėra saugios naudoti. Vienos jų subraižytos ar kaitinamos mikrobanginėje krosnelėje gali imti skleisti kenksmingas žmogaus organizmui medžiagas. Tuo tarpu Valstybinė ne maisto produktų inspekcija įspėja, kad daugiausiai kenksmingų medžiagų randama vienkartiniuose induose, į kuriuos supakuotas maistas. Taigi kokias maisto produktų pakuotes galima vadinti saugiomis ir kurias rekomenduojama naudoti?

 

Vienas iš saugesnių naudoti galima būtų įvardyti skaidriojo plastiko (PET) pakuotes. Tačiau yra vienas „bet“: skaidrusis plastikas saugus tik tuomet, kai pakuotė nėra sena ir ant jos paviršiaus nematyti įbrėžimų. Į PET butelius dažniausiai pakuojami gaivieji gėrimai, mineralinis vanduo, aliejus ir kt. Jei norite plastiko induose šildyti arba šaldyti maistą, ant pakuotės turi būti pateikiama speciali informacija, kokiai temperatūrai plastikas atsparus. Jei specialių simbolių nėra, maisto šildyti/šaldyti negalima.

 

Vis populiarėja popieriniai maišeliai ir popierinės pakuotės, kurias itin pamėgo ekologiško gyvenimo būdo puoselėtojai. Popierius ne tik greitai suyra, jis paprastai perdirbamas ir atgimsta naujam gyvenimui. Tačiau popierinis maišelis, kitaip nei daugkartinės pakuotės, gali būti užteršiamas mikroorganizmais netinkamai jį laikant. Be to, popierinis maišelis netinkama drėgniems maisto produktams, nes tuoj pat suyra ir prilimpa prie maisto.

 

Norint saugiai šildyti maisto produktus, reikėtų naudoti stiklinius ar keramikos indus. Stiklinė tara apskritai yra aukštos kokybės ir tinkama sąlyčiui su maisto produktais ir gėrimais. Tačiau, deja, ir stiklas turi du esminius trūkumus. Pirma, stikliniai indai yra sunkūs, antra, stiklas dūžta, todėl netinkamai supakavus maisto produktus ar gėrimus galima patirti nuostolių – prarasti tiek tarą, tiek ir jos turinį.

 

Bene saugiausia rinkos naujovė – rolleat.lt siūlomos daugkartinės pakuotės maisto produktams pakuoti. Asortimente – sumuštinių įsuktukai, tūtelės formos užkandžių pakuotės, taip pat vaikiški daugkartiniai maisto laikymo maišeliai ir kt. Pagrindinis šių pakuočių privalumas – jos ekologiškos. Antra, daugkartinės. Trečia, paprastai prižiūrimos – skalbiamos skalbimo mašinoje ar tiesiog nuvalomos šluoste – ir labai patvarios. Ketvirta, su šiomis pakuotėmis paruošti užkandžius dar niekad nebuvo taip paprasta.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0