Kaip apsaugoti savo namus nuo virusų?

Kaip apsaugoti savo namus nuo virusų?

Kaip išvalyti boilerį
Kaip išnaikinti skruzdėles
Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
Kaip išsirinkti sniego kastuvą
Kaip išnaikinti nemalonius kvapus

Dar nesunkiai galime prisiminti laikus, kai itin retai pagalvodavome apie virusinių infekcijų grėsmes. Radikalūs pokyčiai, kuriuos sužadino netikėta, greitai plintanti COVID-19 liga. Nors pandemiją sužadinusio viruso pasekmės yra rimtos, pasirūpinimas apsaugos priemonės padeda apsisaugoti nuo įvairiausio pobūdžio virusinių infekcijų.

Baimė verčia žmones priimti impulsyvius, nenuspėjamus veiksmus, tačiau geriausias būdas apsisaugoti nuo tokio pobūdžio pavojaus – saugoti ne tik save, bet ir rūpintis aplinkiniais. Taip pat turime suprasti, kad kiekvienas susirgimas yra kitoks. Jei virusas nei kiek nepakenkė jums, tai dar nereiškia, jog jis nėra žalingas ar net mirtinas kitiems. Neatsakingo žmogaus aplaidumas kelia rimtą grėsmę šeimos nariams, draugams bei aplinkiniams.

Atitinkamos saugos priemonės padeda suvaldyti ar net užkirsti kelią virusinių infekcijų plėtrai. Net elementarios asmeninės higienos laikymasis padeda palaikyti kur kas saugesnę aplinką. Didžiausią virusinių infekcijų pavojų kelia dažnai lankomos bei darbo vietos, kuriose aplinka nėra tinkamai aprūpinama saugos priemonėmis, apie kurias norime pakalbėti. Tad kokios priemonės labiausiai padeda apsisaugoti nuo virusų, kaip jas tinkamai naudoti ir kur jas rasti pavojingiausiose, viešose erdvėse?

Rankų plovimas  – svarbiausia apsauga nuo virusinių infekcijų

Dažnas rankų plovimas – tai pati veiksmingiausia apsaugos priemonė nuo pavojingų virusų. Nuolat kontaktuodami su išoriniu pasauliu niekada negalime žinoti, kokius pėdsakus paliekame ant savo kūno. Tikėkimės, kad COVID-19 bei kitų virusinių infekcijų grėsmė paskatins gyventojus dažnai plauti rankas ir įskiepyti šį įprotį vaikams.

Taip pat turime suprasti, kad rankų plovimas rankų plovimui nėra lygus. Norint užtikrinti efektyviausią svetimkūnių pašalinimą, reikia plauti rankas su muilu apie 20-40 sekundžių. Dažnas ir taisyklingas rankų plovimas – tai geriausia apsauga nuo infekcijos. Tinkamai pasiekite kiekvieną rankos paviršių. Viešumoje naudokite tik vienkartines nusausinimo priemones, o namuose pasistenkite nesidalinti rankšluosčiais. Čiaupo lietimas viešoje vietoje taip pat gali būti pavojingas, tad būtinai jį užsukite servetėle arba popieriniu rankšluosčiu.

Jei neturite galimybės nusiplauti rankas, galite pasinaudoti dezinfekciniu skysčiu. Ši priemonė nėra geresnė rankų plovimo alternatyva, tačiau 60-80% spiritinis tirpalas padeda palaikyti rankų švarą, kai neturite galimybės nusiplauti rankas

Dažniausiai virusines infekcijos patenka pro akis, burną ir nosį, tad venkite liesti šias pavojingas vietas prieš rankų plovimą!

Fizinės apsaugos priemonės

Nepaisant viso neteisingos, konspiracinės informacijos srauto, vienkartinės medicininės kaukės padeda apsisaugoti nuo virusinių infekcijų ir izoliuoti užkrato nešiotojo kvėpavimo takus nuo viruso platinimo. Esant didesniam pavojui, tokiam kaip COVID-19 infekcijos rizika, patariame dėvėti vienkartines pirštines, ypač prekyvietėse. Oro jonizatoriai bei valytuvai taip pat padeda palaikyti švarą patalpoje.

 

Pagalbinės apsaugos priemonės

Popieriaus laikikliai, muilo bei dezinfekatorių dozatoriai padeda sumažinti galimai užsikrėtusių žmonių kontaktą su paviršiais. Šios apsaugos priemonės yra itin svarbios darbo bei viešose vietose, kur užsikrėtimo virusu rizika yra kur kas didesnė.

Visas aukščiau išvardintas priemones nuo virusų galite įsigyti adresu https://www.muresta.lt/muresta/sveikai-gyvensenai/apsauga-nuo-virusu.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: