Kaip išsirinkti spausdintuvą

Kaip išsirinkti spausdintuvą

Euro ženklas | Kaip rašyti Euro ženklą klaviatūroje – €
Kaip perinstaliuoti Windows
Kaip kompiuteryje paleisti senesnius žaidimus
Kaip ilgiau išsaugoti savo nešiojamo kompiuterio bateriją
Greitesnis ir saugesnis internetas – DNS keitimas – 1.1.1.1

Spausdintuvo pasirinkimas atrodo nesunkus reikalas, nuėjai į parduotuvę ir nusipirkai, tačiau ar tikrai taip yra? Juk galima rinktis iš plataus asortimento, taip pat tipo – rašalinių, lazerinių,; paprasto ar viskas viename, apimančio nuskaitymo ir kopijavimo užduotis. Rinkoje yra daugybę gerų spausdintuvų. Be to, yra kitų, ne tokių akivaizdžių veiksnių, kuriuos tenka apsvarstyti – pavyzdžiui, eksploatacinės išlaidos. Kaip ir visada prieš perkant įrenginį itin svarbu pradžioje žinoti savo  keliamus reikalavimus jam.

 

Rašaliniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai tinka beveik visų tipų spausdinimui – dokumentams, tekstams, kursiniams, nuotraukoms, reprezentacijoms… Tačiau reikia suprasti kad rašaliniai spausdintuvai spausdina lėtai ir paprastai jų išlaikymas yra truputi brangesnis. Rašaliniai spausdintuvai yra puikus pasirinkimas spausdinti aukštos kokybės fotografinius spaudinius.  Svarbu prisiminti, kad rečiau naudojamų rašalinių spausdintuvų kasetės mėgsta uždžiūti, o ir rašaliniu spausdintuvu atspausdinti dokumentai bijo drėgmės. Tačiau reikia atminti, kad kasetes galima pildyti, o ne pirkti naujas, taip sutaupoma pinigų.

 

Lazeriniai spausdintuvai

Lazeriniai spausdintuvai užrašo nematomą, paslėptą vaizdą ant elektrostatiškai įkrauto būgno, kuris tada ant popieriaus surenka vaizdą iš mažų dažų dalelių, užlydydamas karščiu – taip sukuriami patvarūs ir aiškūs vandeniui atsparūs spaudiniai. Lazeriniai spausdintuvai įprastai greitai veikia ir išsiskiria pigia eksploatacija (ypač jei netenka pirkti specialaus popieriaus), bet pateikia gerus rezultatus ant standartinio kopijavimo popieriaus. Lazeriniai spausdintuvai per kelis pastaruosius metus ženkliai atpigo, todėl dažniausiai naudojami ofisuose, kadangi jie greitai spausdina didelius kiekius teksto ir jie tai daro pigiai bei labai kokybiškai. Pagrindinė bėda – lazerinių spausdintuvų naudojimas spalvotam spausdinimui gali beprotiškai daug kainuoti, todėl namų vartotojams toks pasirinkimas tinka ne visada.

Viskas viename

Lazerinių ir rašalinių spausdintuvų galima įsigyti su „viskas viename“ komplektu, kurie turi ir integruotą kopijuoklį, skanerį ir faksą. Toks pasirinkimas dažniausiai pigesnis, bet tuo pačiu jis ir sutaupo vietą. Tokie daugiafunkciniai įrenginiai paplitę ir nedideliuose ofisuose, kur jie puikiai atlieka savo užduotis. Daugiafunkciniai spausdintuvai taip pat būna rašaliniai bei lazeriniai. Rašalinių daugiafunkcinių įrenginių kainos prasideda nuo 40€, o lazerinių – nuo 90€.

 

Renkantis daugiafunkcinį spausdintuvą svarbu atkreipti dėmesį, ar jis turi tik skanerį, ar ir gali dirbti kopijavimo režimu. Nors dokumento kopijas bus galima padaryti abiem atvejais, bet labai skirsis greitis ir patogumas. Su daugiafunkciniu spausdintuvu be kopijavimo funkcijos, darydami kopiją, turėsite pirmiausia per kompiuterį nuskenuoti dokumentą ir tada jį atspausdinti. O su automatine kopijavimo funkcijas viskas vyks kur kas greičiau – net ir neįjungus kompiuterio pats spausdintuvas automatiškai nuskenuos dokumentą ir iš karto jį atspausdins.

inkjet-printer

Nuotraukų spausdintuvai

Jeigu planuojate dažnai spausdinti šeimos nuotraukas, o ne namų darbus, lenteles ar tiesiog tekstus, rekomenduojame įsigyti vieną iš būtent nuotraukoms pritaikytų spausdintuvų. Jie žymiai tikslesni ir išspausdinamas vaizdas maksimaliai kokybiškas. Žinoma, tokie spausdintuvai ir atitinkamai kainuoja. Visgi, jeigu esate fizinių nuotraukų mylėtojas, tai jūsų vienintelis protingas pasirinkimas.

 

Naudojimosi kaina

Rinkoje nemažai pigių spausdintuvų, tačiau dažnas gamintojas išleidžia neprotingai pigų spausdintuvą, kuris naudoja labai daug dažų – taip gamintojai pasipelno iš jūsų perkamų dažų spausdintuvams. Todėl, priklausomai nuo jūsų spausdinimo dažnumo, kartais žymiai labiau apsimoka įsigyti šiek tiek brangesnį spausdintuvą, naudojantį pigesnius ir kokybiškesnius dažus, negu pigų spausdintuvą, ryjantį brangius.

Kaip atskirti tokius spausdintuvus? Absoliučiai teisingo ir visai pasiteisinančio metodo nėra, tačiau populiariausi du būdai – pirmiausia, vengti ypač pigių spausdintuvų, o antra – paieškoti apžvalgų ir vartotojų atsiliepimų apie dominančius modelius.

 

Jungčių ir ryšių galimybės

Šiais laikais, ko gero, visi spausdintuvai turi bent kelias prijungimo galimybes. Savaime aišku, USB – įprastas standartas, tačiau šiais laikais labai patogu, kuomet spausdintuvas gali būti pasiekiamas iš kelių įrenginių tuo pačiu metu. Tai padaroma arba spausdintuvą prijungiant prie namų tinklo Ethernet jungtimi, arba bevieliu Wi-Fi ryšiu.

Norint prijungti spausdintuvą per Ethernet jungtį į namų tinklą, reikia rinktis spausdintuvus su Ethernet jungtimi.

Nenorint papildomų kabelių ar namų tinklo organizavimo, belieka rinktis spausdintuvus, kurie gali būti prijungti naudojant Wi-Fi ryšį. Tai didelis pliusas žmonėms, kurie nemėgsta laidų arba ofisams, kadangi tai labai smarkiai supaprastina spausdintuvo naudojimą. Jeigu telpate į biudžetą ir nesate nusistatęs prieš bevielį internetą, rinktis spausdintuvą su Wi-Fi ryšiu – labai protingas pasirinkimas.

 

Kai kurie spausdintuvai turi labai nedidelius konteinerius popieriui, kuriuos teks pildyti kiekvieną kartą, kai norėsite kažką atspausdinti. Tuo tarpu rimtesni, ofisams pritaikyti spausdintuvai gali talpinti 500 lapų. Tai irgi svarbus parametras, nulemiantis ilgalaikį spausdintuvo panaudojimo patogumą.

 

Kaip ir perkant bet kurį kitą produktą, rekomenduojame paskaityti profesionalų apžvalgas būtent tam tikram produktui.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 3
 • komentaras-avataras
  Simona Marozaite Prieš 7 metai

  Siūlyčiau ofisuose pirkti tik lazerinius spausdintuvus, nes jie gal ir brangesni, bet spausdina kokybiškai, greitai, daro tai dideliais kiekiais ir, jei reikia, abiejų pusių. Taigi, aš tik už lazerinius spausdintuvus, nes rašaliniai ofisuose per daug brangiai kainuoja, turiu omenyje, lapų ir dažų kaina, nes ypatingai dažus reikia labai dažnai.

 • komentaras-avataras

  Manau, kad renkantis spausdintuvą, ypač brangesnį, reikėtų pasitarti su specialistais. Aš pirkau iš ARG Baltic, tai darbuotojai padėjo man atrasti geriausią variantą atitinkantį mano poreikius.

 • komentaras-avataras

  Pirkau is printeriu firmos, ten geriausi ir pigiausi spausdintuvai.
  Puikiai patare, iki siol naudoju. Kas svarbiausia kad uzsakiau pavakare, o sekanti ryta jau kurjeris pristate.