Kaip ilgiau išsaugoti savo nešiojamo kompiuterio bateriją

Kaip ilgiau išsaugoti savo nešiojamo kompiuterio bateriją

Kaip pasikeisti MAC adresą
Kaip instaliuoti Windows 8
Kaip perinstaliuoti Windows
Greitesnis ir saugesnis internetas – DNS keitimas – 1.1.1.1
Kaip pasirinkti interneto modemą?

Labai svarbus nešiojamo kompiuterio komponentas – baterija. Su laiku ji labai dėvisi ir dažniausiai net vis dar pajėgius nešiojamus kompiuterius žmonės nusprendžia keisti naujais, nes baterija nebeatlaiko numatytų tikslų. Tačiau yra tam tikros žinios bei patarimai, kuriais galite vadovautis ir prailginti nešiojamo kompiuterio baterijos gyvavimo trukmę. Štai keli iš jų.

Ribokite krovimus

Nėra gerai visą laiką laikyti nešiojamą kompiuterį prijungtą prie elektros lizdo. Kiekviena baterija turi ribotą įkrovimo-iškrovimo ciklų skaičių, kurį yra pajėgi pakelti. Kada kalba pasisuka apie nešiojamų kompiuterių baterijas, tų ciklų skaičius yra apie 450-700 (priklausomai nuo baterijos talpos ir tipo). Tiesa, išsikrovimas nuo 100 iki 50 proc. yra tik pusė ciklo. Kiekvienas ciklas mažina baterijos pajėgumą.

Dėl šios priežasties būtų gerai, kad sumažintumėte galios eikvojimo nustatymus tada, kada nežaidžiate arba neužsiimate intensyvių resursų reikalaujančia veikla.

Kada naudojate ne intensyviai – taupykite

Galite naudoti ir baterijos taupymo rėžimą bei mažinti ekrano ryškumą. Taip pat ekonomiškai elkitės su programomis, kurios veikia fone (background). Vienu metu neįjunkite 25 skirtingų interneto naršyklės skirtukų bei išjunkite tas programas, kurios esamu metu nėra aktualios. Apple nešiojami kompiuteriai turi analogišką Windows „Battery saver“ funkciją – „Power Nap“. Tokiu būdu jis automatiškai „užmigs“, kai ilgiau nebus naudojamas.

Macbook’as taip pat gali aktyviai taupyti baterijos energiją. Automatinis vaizdo kontrolės keitimas įgalina jūsų kompiuterį automatiškai pažeminti vaizdo kokybę tada, kai vykdote paprastas užduotis (redaguojate tekstą, skaitote užrašus, t.t.).

Atnaujinkite programinę įrangą

Sunku pagalvoti, kad programinė įranga gali labai smarkiai keisti tam tikrų kompiuterio komponentų efektyvumą. Nors fizinės galios tai nepadidins, tačiau panaudojimo efektyvumą – gali. Ypač, kada kalbama apie baterijos veikimo trukmę, tiek operacinės sistemos, tiek įvairūs kiti atnaujinimai prisideda prie baterijos veikimo prailginimo. Dėl šios priežasties kartais verta dalintis net jūsų asmeniniais naudojimo duomenimis su gamintoju. Tai leidžia jam išleisti atnaujinimus, kurie išsprendžia baterijos veikimo laiko problemas bei kai kuriuos kitus niuansus.

Saugokite nuo karščių ir sutrenkimų

Kadangi beveik be išimties visos nešiojamų kompiuterių baterijos yra su ličio jonais, karštis yra didelis jų priešas. O kaip žinote, vykstantys procesai bei tas pats krovimas skleidžia labai didelį šilumos kiekį. Jeigu oro temperatūra – aukšta, o kompiuterį jūs kraunate arba su juo žaidžiate ir apkraunate GPU (Grafikos procesų lustą), galbūt reikėtų trumpam kompiuterį išjungti, ištraukti bateriją (jeigu tai yra įmanoma) ir 15-20 minučių luktelėti.

Sutrenkimai taip pat yra didelė problema, nes nešiojamas kompiuteris turi daugybę nedidelių ir jautrių komponentų. Bet kuri elektronika nemėgsta sutrenkimų, tačiau su nešiojamais kompiuteriais jų pasitaiko dažniau nei norėtųsi. Po sutrenkimo baterija gali labai susilpnėti, todėl kompiuterį visada nešiokite krepšyje, kurį būtinai įsigykite.

Palaikykite bateriją „zonoje“

Kadangi baterijos veikimas apribotas „pilnais ciklais“, neleiskite baterijai pilnai išsikrauti. Ekspertai bei kompiuterių gamintojai pataria neleisti baterijai pasiekti 0 procentų ir taikyti krovimą pradėti ties ~20 procentų.

Ilgai vyravę patarimai, kad reikėtų nustoti krauti tada, kai baterija pasiekia 100 procentų nebėra rekomenduojami. Tokia informacija sklandė todėl, kad senesnėje technologijoje baterijos veikdavo „krovimosi rėžimu“ ir po to, kai pasiekdavo 100 procentų. Tai išvargindavo bateriją anksčiau laiko. Dabartinės technologijos jau numato tokią galimybę ir baterijų nebevargina palikimas krovimas po to, kai akumuliatorius pasiekia šimtaprocentinę įkrovą. Tad svarbu tik neleisti kompiuteriui per daug išsikrauti.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0