7 patarimai, kaip prižiūrėti USB raktą

7 patarimai, kaip prižiūrėti USB raktą

Kaip pasirinkti interneto modemą?
Kaip pridėti rusų/vokiečių kalbą jūsų kompiuteryje
Kaip pasikeisti MAC adresą
Kaip išardyti kompiuterio dėžę
Kaip perinstaliuoti Windows

Greitai ir patogiai perkelti duomenis galinčios USB laikmenos naudojamos jau daugybę metų, tačiau retai kalbama apie tai, jog šie gaminiai taip pat reikalauja specialios priežiūros. Nors šiuo metu jų kainos yra nedidelės, USB rakte dažniausiai saugoma svarbi informacija – jei nesinori jos netikėtai prarasti, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos patarimus.

  1. Įkiškite jį teisinga puse ir tinkamu metu. Daugeliui pažįstama situacija, kuomet USB raktą pavyksta tinkamai įdėti tik iš kelinto karto – nors tai gali pasirodyti kaip nedidelė smulkmena, ilgainiui tai gali pakenkti jo vidinėms detalėms. Taip pat svarbus ir jų įkišimo laikas – rekomenduojama tai daryti tik tuomet, kai kompiuteriai (nešiojami ar stacionarūs) yra visiškai pasiruošę darbui, kadangi priešingu atveju gali nukentėti Jūsų USB laikmena.
  2. Stenkitės neišmesti USB laikmenos. Šie gaminiai yra sudaryti iš daugybės mažyčių elektroninių komponentų ir elementų, kuriuos smūgis gali stipriai paveikti. Žinoma, niekas tyčia nemėto USB laikmenos, tačiau kad taip nenutiktų, vertėtų pasirūpinti ir papildoma apsauga, pavyzdžiui, pririšti nedidelį pakabuką. Tokia atsarga gėdos tikrai nepadarys!
  3. Nelaikykite jo kišenėje. Tai bene pati populiariausia klaida, kurią daro daugelis iš mūsų. Tai žalinga dėl dviejų priežasčių: pirma, atsiranda tikimybė, jog pamesite, pamiršite ar išskalbsite savo USB raktą, o taip pat – pakenksite jo vidinėms detalėms. Net ir švariose kišenėse gali būti dulkių, pūkų ar kitų nedidelių nešvarumų, kurie, patekę į šios laikmenos vidų, gali ją negrįžtamai sugadinti.
  4. Saugiai ištraukite jį iš kompiuterio. Pripažinkite, jog ištraukdami USB raktą iš kompiuterio toli gražu ne visada pasirenkate saugų jo pašalinimą – tuomet nevertėtų stebėtis ir dėl to, jog jis staiga nustojo veikti. Nors atrodo, kad nepasirinkus šios funkcijos, niekas neįvyksta, iš tikrųjų kompiuteris ir toliau skaito šią laikmeną, todėl ji greičiau sugenda arba atsiranda kiti sunkiai paaiškinami sistemos trikdžiai.
  5. Pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis. Turėdami failus šioje laikmenoje, negalite būti visiškai tikri dėl jų saugumo – jei informacija yra svarbi, vertėtų ją laikyti keliose skirtingose vietose. Taip išvengsite nemalonių situacijų ir niekuomet neprarasite reikalingų failų. Tiek USB laikmenos, tiek kitos duomenų talpyklos gera kaina parduodamos Pigu.lt el. parduotuvėje.
  6. Venkite programinės įrangos paleidimo tiesiai iš USB rakto. Kiekviena USB laikmena turi iš anksto numatytą skaitymo ir įrašymo ciklų skaičių, o juos išnaudojus, ji tiesiog nustoja veikti. Jei paleidžiate programas tiesiai iš šios talpyklos, automatiškai yra nuskaičiuojamas didesnis skaitymo ir įrašymo ciklų kiekis, todėl taip Jūs tiesiog trumpinate šio gaminio veikimo laikotarpį.
  7. Turėkite skiriamąjį ženklą. Tais atvejais, kai tenka USB raktą naudoti didesnėse žmonių grupėse, pravartu pasirūpinti skiriamuoju ženklu, kuris leistų atskirti, jog tai yra būtent Jūsų informacijos talpykla – tai gali būti tiek originalus dizainas, tiek užrašytas Jūsų vardas. Nors tokią idėją pritaikyti nėra būtina, pasigedę savo USB laikmenos, geriau suprasite skiriamojo ženklo naudą.

Skirdami daugiau priežiūros USB raktui, užtikrinsite sklandų ir bent šiek tiek ilgesnį jo veikimo laikotarpį. Pritaikyti šiuos patarimus nėra sudėtinga, tačiau nauda bus akivaizdi!

2.1
BENDRAS REZULTATAS
Patarimas
13 naudotojas balsai x 1.9

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0