...

Kaip išsirinkti maršrutizatorių (routerį)

Kaip išsirinkti maršrutizatorių (routerį)

Kaip išsirinkti gartraukį
Kaip išsirinkti spausdintuvą
Kaip išsirinkti droną
Kaip išsirinkti, kokius valytuvus pirkti?
Kaip išsirinkti šaldytuvą didelei šeimai

Kokį routerį ( maršrutizatorių) pirkti, toks klausimas kankiną ne vieną namų vartotoją, kuris šiais laikais naudojasi ne tik kompiuteriu bet ir išmaniuoju telefonu, planšete, bei skaitmenine HD televizija. Namuose atsirandant vis daugiau interneto reikalaujančių prietaisų, anksčiau ar vėliau iškyla problemos su ryšiu ir jo sparta.

Renkantis įrenginį, svarbiausi yra du dalykai – jūsų poreikiai ir turimų įrenginių techniniai parametrai. Jei bus naudojama nedaug interneto reikalaujančių įrenginių, jie nėra patys naujausi ir galingi, tai, nusipirkę galingesnį ir daugiau funkcijų turintį maršrutizatorių, jūs neišnaudosite jo galimybių.

Modelių pavadinimuose yra standarto raidės: G (palaiko iki 50 megabitų), N (iki 300 megabitų) ir C (galima perduoti iki 500 megabitų). Interneto greitis priklauso ne tik nuo maršrutizatoriaus greičio, bet ir nuo turimos kompiuterio įrangos – tiek nešiojamasis kompiuteris, tiek jo antenos turi atitikti maršrutizatoriaus parametrus. Jei kompiuteris kainuoja daugiau nei 500 eurų, tada jau galima tikėtis, kad jame bus C standarto palaikymas ir perdavimui tinkamos antenos. Jei kompiuteris pigesnis, tai orientuotis reikia į N standartą, o jei jis dar ir senesnis – 5 ar daugiau metų, gali būti, kad jis palaikys tik G standartą.

Jei norite naudoti ir laidinį, ir bevielį internetą vienu metu, rinkitės maršrutizatorių su WLAN funkcija (wi fi LAN). Tada vienus įrenginius galėsite prijungti prie laidinio interneto, kitus – prie bevielio.

Didelė kaina ne visada reiškia, kad įrenginys veiks kokybiškai. Yra firmų, kurios išleidžia produktus, bet beveik nepalaiko jų programinės įrangos. Tad reikėtų pasidomėti, ar gamintojas nuolat pateikia įrangos atnaujinimus. Tokie dažniausiai turi ir daugiau valdymo funkcijų – pavyzdžiui, galima apriboti pačiame maršrutizatoriuje prieigą prie puslapių ir pan.

 Kitas kriterijus – antenų skaičius. Viena antena perduoda 75 megabitus, dvi – 150 megabitų, vadinasi, turėsite dvigubai greitesnį ryšį. Be to, jei prie įrenginio jungiasi daug vartotojų, tai vieni jungsis prie vienos, kiti prie kitos antenos – bus mažesnė apkrova, kartu ir didesnis interneto greitis, mažesni trukdžiai. Antenos būna ne tik išorėje, bet ir įmontuotos viduje.

Dar vienas parametras – 2,4 ar 5 Ghz dažnio palaikymas. Pasirinkę pirmąjį, turėsite lėtesnį internetą, bet jis geriau sklinda per sienas, antrasis – greitesnis, bet jis geriau tinka atviroms patalpoms. Yra įrenginių, kurie palaiko abu dažnius vienu metu. Jei jūsų internetą vartojantys įrenginiai irgi palaiko abu dažnius, tai turėsite greitą ir kokybišką interneto ryšį tiek šalia maršrutizatoriaus, tiek kitoje patalpoje.

Jei nenorite laužyti galvos, kokį gi prietaisą pasirinkti, klauskite konsultacijos juos pardavinėjančiose įmonėse.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
DISQUS: 0