Kaip naudotis proxy

Kaip naudotis proxy

Kaip pasikeisti MAC adresą
Kaip rašyti rusiškai
Kaip prekiauti Forex
Kaip veikia remarketingas?
Kaip naudotis lynda.com pamokomis nemokamai

Naršote internete ir nenorite palikti savo pėdsakų?
Norite kelis kartus balsuoti, registruotis ar atlikti svetainėse kitus veiksmus, kuriuos leidžiama atlikti tik vieną kartą?
Vargina apribojimai, nustatyti jūsų IP adresui ar visam interneto tiekėjui arba regionui? Be to, kartais kai kurios svetainės būna nepasiekiamos tik iš tam tikro regiono/tinklo, o per kitus tinklus puikiai veikia.

Tam skirta anoniminio naršymo per tarpinį (proxy) serverį paslauga, leidžianti pakeisti savo IP adresą: naršant per šį puslapį, jūsų IP adresas bus proxy serverio adresas.
Naudotis paprasta: nereikia instaliuoti jokių programų ar keisti naršyklės nustatymų – tiesiog įveskite norimą adresą ir naršysite anonimiškai.

 

Svarbu:
1. Ne visi puslapiai gali būti pasiekiami per proxy serverius (pvz., su rėmeliais ar būtinais javaskriptais).
2. Naršymas per proxy serverius yra lėtesnis, todėl rekomenduojama naršyti tik reikalinguose puslapiuose.
3. Už visus veiksmus naršant per šiuos serverius atsako vartotojas.

 

Kas tai yra proxy serveris?

Proxy serveris yra tarpinis serveris tarp jūsų kompiuterio ir svetainės, kurią norite pasiekti, serverio. Proxy serveriai yra kelių tipų:

– Visiškai anoniminiai („elite” arba „high anonymous”). Taip sukonfigūruoti proxy serveriai ne tik paslepia vartotojo IP adresą, bet ir neperduoda parametrų, iš kurių galima nustatyti, kad tai proxy serveris. Svetainių administratoriams jie atrodo kaip eiliniai vartotojai (nebent jiems yra žinomi tų proxy serverių IP ar www adresai).
– Anoniminiai („anonymous”) – jie taip pat paslepia jūsų tikrą IP adresą, bet naršant per juos yra paliekami proxy serveriams būdingi pėdsakai, tad svetainių administratoriams lengva nustatyti, kad šis lankytojas atėjo per proxy. Tai nėra kažkas blogai, tačiau kai kurie administratoriai blokuoja prieigą per proxy.
– Skaidrūs („transparent”) – jie nėra anonimiški: ne tik palieka proxy pėdsakus, bet ir perduoda tikrą IP adresą. Tokie proxy sereriai netinka saugiam anoniminiam naršymui. Jie paprastai naudojami tik naršymui pagreitinti.

 

Proxy serverių naudojimas

Proxy serveriais galima naudotis keliais būdais:
– Keičiant naršyklės nustatymus (proxy serveriai randami iš internete publikuojamų sąrašų)
– Naudojant specialias programas
– Naršant per internetinius tinklapius, kurie teikia anoniminio naršymo paslaugą

Tinklapiai, kurie leidžia naršyti per proxy serverį, dažniausiai naudoja įvairius populiarius skriptus, kurių daugelis yra nemokami, pvz., CGIProxy, PHProxy, Poxy ir kt. (jei norite pasidaryti proxy savo serveryje, galite atsisiųsti šiuos skriptus iš Siuntinių skilties). Taigi tam, kad galėtumėte anonimiškai naršyti per tokius tinklapius, nereikia instaliuoti jokių įtartinų programų ar keisti naršyklės nustatymų – tiesiog įveskite norimą adresą ir pasirinkite bet kokį serverį arba naudokitės atsitiktinai parinktu serveriu. Šioje svetainėje galima naršyti daugiau nei per 50 nemokamų didelio anonimiškumo proxy serverių, kurių kiekvienas turi vis kitokį IP adresą.
Naršant pačiame viršuje rodomas proxy serverio IP adresas ir jūsų tikras IP adresas.

 

Proxy ir legalumas

Naudotis proxy serveriais legaliais tikslais nėra draudžiama. Jei proxy serverio savininkas pats sudaro galimybes bet kuriam vartotojui naršyti per jo serverį, toks serveris yra atviras viešam naudojimui. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad visi serveriai, taip pat ir proxy, dažniausiai kaupia duomenis apie visus apsilankymus, todėl neverta daryti nieko neteisėto.
Dažniausiai proxy serveriai naudojami apeiti įvairius apribojimus mokyklose, darbovietėse, nesivarginti dėl prieigos blokavimo jūsų IP adresui ar geografiniam regionui ir kitais atvejais, kai prisireikia kito IP adreso.

 

Proxy naudojimas ant firefox

Jeigu norite proxy naudoti per naršyklę pavyzdžiui firefox tuomet einate:

Edit > Preferences > Advanced ir pasirenkame settings.

Uždedame varnelę ant “Manual proxy configuration”. Jeigu nežinote kokį turite proxy adresą ar tai socks4 ar socks5, ar http tuomet uždėkite dar varnelę ant “Use this proxy server for all protocols”.

HTTP Proxy: čia įrašome proxy adresą.

Port: čia nurodome portą

 

Proxy naudojimas ant Opera:

reikia nueiti į settings->Preferences(ctrl+f12)->Network->Proxy servers. Yra keletas skirtingų pasirinkimų:

  • HTTP – HTTP serveriams, pagrinde naršymui po web.
  • HTTPS – saugiems dokumentams.
  • FTP – FTP serveriams.
  • Gropher – pasiekti gropher serverius.
  • Wais – pasiekti wais serverius.

Taigi naršymui naudosim HTTP. Uždedame varnelę prie HTTP, į adreso juosta reikia įrašyti proxy servo adresą (www.adresas.com) arba IP numerį (123.456.78.9), į port laukelį to serverio naudojamą portą.

 

Proxy naudojimas ant Internet Explorer:

Tools->Internet options->Connections->Lan Settings, uždedame varnelę prie Use a proxy server for…. Advanced nustatymuose rasime tuos pačius pasirinkimus kaip operoje, tačiau jei norime tik naršyti ten eit nereik.

 

 

Keletas adresų, kuriuose rasite nemažai veikiančių proxy.:

http://www.proxy-list.net/
http://proxy.org/

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1