Kuo „iPhone 13” skiriasi nuo „iPhone 13 Pro” ir „iPhone 13 Pro Max

Kuo „iPhone 13” skiriasi nuo „iPhone 13 Pro” ir „iPhone 13 Pro Max

Kaip išsirinkti šaldytuvą didelei šeimai
QLED ir OLED televizoriai: skirtumas ir pasirinkimas
Į kokius kriterijus reikia atsižvelgti renkantis nešiojamą įkroviklį?
Kaip sutaupyti ir išsirinkti anglies filtrus gartraukiui | Fokusera gartraukis iš IKEA
Kaip prižiūrėti indaplovę, kad ji puikiai veiktų?

Tradiciškai naujajai „Apple” išmaniųjų telefonų linijai atstovauja keturi išmanieji telefonai – „iPhone 13„,  „iPhone 13 mini”, „iPhone 13 Pro” ir „iPhone 13 Pro Max”. Naujovės viena nuo kitos skiriasi ne tik ekrano dydžiu, bet ir kitais parametrais. Šiame straipsnyje lyginame populiariausius modelius – „iPhone 13”, „iPhone 13 Pro” ir „iPhone 13 Pro Max”.

Iš karto atkreipkite dėmesį, kad skirtumas tarp „Pro” versijų nėra didelis. Jei 12-oje kartoje gerokai skyrėsi kameros ir kitos prietaisų savybės, tai šiemet kameros yra tokios pačios, skiriasi tik ekrano įstrižainė ir baterijos talpa.

Atnaujintas dizainas

Naujieji gaminiai gaminami stikliniame korpuse su aliuminio rėmeliu. Priekinis skydelis padengtas patvariu keraminiu stiklu „Ceramic Shield”, kuris, pasak gamintojo, iš esmės padidina patvarumą. 13 serijos „iPhone” yra patvariausi „Apple” išmanieji telefonai.

Lyginant su „iPhone 12”, 13-osios serijos telefonuose asmenukių kameros išpjova tapo 20 % mažesnė. Tačiau iš tiesų gamintojai sumažino išpjovos plotį, bet padidino aukštį. Todėl teiginys, kad „kutai” tapo mažesni, išlieka prieštaringas.

Išoriškai modeliai skiriasi kamerų dizainu. 13 „iPhone” telefone kamera yra viršutiniame kairiajame galinio skydelio kampe ir ją atstoja du objektyvai. Jie išdėstyti įstrižai: pasukti 45 laipsnių kampu, kad būtų galima patalpinti naująjį itin plataus kampo objektyvą.

Telefonuose „iPhone 13 Pro” ir „13 Pro Max” yra trys objektyvai. Išoriškai jie panašūs į įrengtus „iPhone 12 Pro” ir „iPhone 12 Pro Max”, tačiau 13 serijos objektyvai yra nauji, su didesniu pikseliu ir diafragma.

Skiriasi ir spalvos. Šių spalvų „iPhone 13” galima įsigyti:

 • Produktas RED (raudona);
 • rožinė (angl;
 • Mėlyna (angl;
 • Starlight (balta);
 • Midnight (vidurnakčio juoda).

Modeliai su priešdėliu „Pro” yra šių spalvų:

 • Sierra Blue (mėlyna);
 • Silver (sidabrinė): sidabrinė (angl;
 • Auksinė (angl. Gold): auksinė (angl;
 • Grafitinė.

Įdomiausios spalvos yra Siera mėlyna ir rožinė. Jei įsigysite šių spalvų telefoną, iš karto bus aišku, kad turite naujausią modelį.

Ekranas

Pagrindinis pastebimas skirtumas tarp modelių yra ekrano įstrižainės dydis:

 • iPhone 13 yra – 6,1”;
 • „iPhone 13 Pro” – 6,1”;
 • „iPhone 13 Pro Max” – 6,5”.

Pro versijos turi pažangesnį ekraną, nes gavo „ProMotion” technologijos palaikymą – 120 Hz atnaujinimo dažnis. Tokiam dažniui įgyvendinti kūrėjai optimizavo „iOS” – ji stebi pirštų judesius ir padidina / sumažina dažnį priklausomai nuo atliekamos užduoties. Dažnis adaptyviai keičiamas 10 Hz žingsniais.

Visuose modeliuose naudojami „Retina” ekranai su OLED matrica, 1920×1080 taškų raiška, puikiu detalumo ir kontrasto lygiu. iPhone 13 ekranas yra 28 % ryškesnis nei iPhone 12 – iki 800 cd/m², o žiūrint HDR turinį ryškumas siekia 1200 cd/m². Kartu gamintojai pasirūpino, kad ekranas naudotų mažiau energijos.

Procesorius ir našumas

Visuose 13 serijos modeliuose naudojamas „A15 Bionic” lustas. Tai 6 branduolių procesorius, sukurtas naudojant 5 nm technologinį procesą, kurį sudaro 15 mlrd. tranzistorių. Lustas veikia kartu su mašininio mokymosi sistema „Neural Engine”, kurios dėka jis gali atlikti 15,8 trilijono operacijų per 1 sekundę. Naujosios mašininio mokymosi galimybės leidžia kūrėjams į savo programas įtraukti naujus lustus.

Kaip pažymi „Apple”, procesorius yra 50 proc. spartesnis už konkurentus. Turint tokią galingą įdėją, žaidimai ir programos atsidaro akimirksniu, sistema veikia sklandžiai, be atsilikimų ir vangumo. Taip pat bendrovė pasakoja apie geresnį naujojo lusto energijos vartojimo efektyvumą – jis eikvoja mažiau energijos, dėl to galima sutaupyti mokestį.

 

Atmintis

Modeliai skiriasi operatyviosios ir integruotos atminties kiekiu. iPhone 13 turi 6 GB RAM, o iPhone 13 Pro ir 13 Pro Max – 8 GB LPDDR4X RAM. Atliekant daug išteklių reikalaujančias užduotis, procesorius tiesiog skrieja, nepastebėsite jokių sistemos trikdžių.

Serijos „iPhone 13” negalima įsigyti su 64 GB atminties. Jei perkant „iPhone 12” dar buvo tokia galimybė, 13 serijos telefonuose mažiausia atminties talpa prasideda nuo 128 GB. Taigi „iPhone 13” galima įsigyti modifikacijų:

 • JEI NORITE ĮSIGYTI ŠĮ TELEFONĄ, GALITE RINKTIS: 128 GB,
 • 256 GB,
 • 512 GB.

O versijos „13 Pro” ir „13 Pro Max” parduodamos su tokia atminties talpa:

 • 13 13″ YRA SU 128 GB TALPA,
 • 256 GB,
 • 512 GB,
 • 1 TB.

Pastarasis variantas tiks tiems, kurie labai dažnai ir daug fotografuoja ir įrašinėja vaizdo įrašus, taip pat planuoja fotografuoti „ProRres” režimu, kuris bus aptartas vėliau.

Fotoaparatai

Kaip minėjome dizaino skyriuje, prietaisų kameros skiriasi. iPhone 13 turi du objektyvus, o „Pro” versijos – tris objektyvus. Pirmiausia supraskime modulių savybes. Telefone „iPhone 13” objektyvai yra tokie:

 • 12 MP, f/1,6 – pagrindinis plačiakampis c palaiko stabilizavimą su jutiklio poslinkiu;
 • 12 MP, f/2,4 – itin plataus kampo objektyvas, 120 laipsnių.

Fotoaparatas palaiko 2x optinį priartinimą mažinant ir 5x skaitmeninį priartinimą. Yra visi mėgstami režimai, pavyzdžiui, portretai su neryškiu fonu ir studijiniu apšvietimu, 63 MP panoramos, „Live Photo”, „Time Lapse”. Naktinės nuotraukos patobulintos dėl geresnių diafragmos parametrų: itin plataus kampo fotoaparatas užfiksuoja 47 proc. daugiau šviesos, o trumpesnis užrakto greitis leidžia padaryti geresnes nuotraukas tamsoje.

iPhone 13 Pro ir Pro Max kameros specifikacijos:

 • 12 MP, f/1,5 – plačiakampio 7 lęšių objektyvas, 26 mm;
 • 12 MP, f/1,6 – itin plataus kampo 6 lęšių objektyvas;
 • 12 MP – teleobjektyvas, 77 mm su 3 kartus optiniu priartinimu.

Pro modeliai taip pat gauna LiDAR modulį, kuris pagerina sąveiką su papildyta realybe ir kai kuriomis programomis. Taip pat dėl LiDAR „Pro” serijos išmanieji telefonai geriau fotografuoja portreto režimu – aiškiau išryškina objektą ir išsklaido foną.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: