Kas geriau: nuosavas buhalteris ar buhalterinių paslaugų įmonė?

Kas geriau: nuosavas buhalteris ar buhalterinių paslaugų įmonė?

Kada leidžiasi saulė?
Kaip sužinoti žiedo dydį: žiedų dydžių lentelė
Kaip sužinoti skype vartotojo IP adresą
Keturios taisyklės kaip suplanuoti savo veiklą
Kaip teisingai užrašyti adresą ant voko

Norint sėkmingai plėtoti verslą svarbiausia užduotis- tvarkinga įmonės buhalterinė apskaita. Dažnas verslininkas, besirūpindamas įmonės plėtra, klientų poreikiais bei darbuotojų koordinavimu, nepajėgia pasirūpinti bei tikrinti įmonės buhalterinės apskaitos vedimo tvarką.

Norint užtikrinti įmonės finansinės veiklos sklandų darbą bei rezultatą, būtinas įmonėje dirbantis atsakingas bei kompetentingas buhalteris arba samdoma buhalterinių paslaugų įmonė, kuriai būtų patikėtas finansinės veiklos sklandumo užtikrinimas. Kai kurie įmonių vadovai verčiau renkasi samdyti buhalterį, kiti- buhalterinę įmonės apskaitą patikėti buhalterinių paslaugų įmonei.

Tik tinkamai atliekant buhalterinę apskaitą įmonės vadovas gali numatyti reikiamus veiksmus, kurių imantis būtų galima pasiekti aukštų rezultatų įmonės plėtroje. Taigi, kam rinktis patikėti savo įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą?

 

            Buhalterinių paslaugų įmonė. Privalumai.

 

Buhalterinių paslaugų įmonės teikia didžiulį spektrą įvairiausių paslaugų. Viena iš teikiamų paslaugų- auditas, kurio metu įvertinama įmonės finansinė būklė, vertinami bei taikomi apskaitos principai, atliekami apskaitiniai vertinimai. Taip pat yra tikrinama ar įmonės veikloje nėra finansinių nukrypimų.

Atliekant auditą yra vertinama reali įmonės finansinė būklė, o po įvertinimo įmonės gauna rekomendacijas, kurios padėtų tinkamai vykdyti veiklą. Kita paslauga, teikiama buhalterinių paslaugų įmonių– apskaitos vedimas. Didžioji dalis buhalterinių paslaugų įmonių darbų ir yra būtent apie apskaitos vedimą.

Dažnai užduodamas klausimas apie buhalterinės paslaugų įmonės privalumus. Vienas dažniausiai įvardijamų privalumų- nereikės mokėti atlyginimo samdomam buhalteriui bei kurti darbo vietos ir ją išlaikyti, įmonei nereikės įsigyti buhalterinės programos bei jos administruoti.

Buhalterinių paslaugų įmonės teikiamos apskaitos tvarkymo paslaugos kur kas naudingesnės, nes galima išvengti tokių nenumatytų atvejų kaip samdomo buhalterio liga, vaiko auginimo atostogos ar išėjimas kasmetinių atostogų arba apskritai išėjimas iš darbo. Patikėjus apskaitos tvarkymą įmonei galima išvengti šių žmogiškųjų faktorių atsiradimo. Buhalterinės paslaugų įmonės gali savo paslaugas teikti profesionaliau nei vienas samdomas buhalteris. Kodėl? Buhalterinių paslaugų įmonės turi stiprią komandą su visų jos narių įgyta patirtimi bei įgūdžiais. Taip pat naudojantis tokios įmonės paslaugomis įmonių savininkai gali daugiau laiko skirti savo verslo plėtrai bei sumažinti finansų administravimo rūpesčius bei kaštus.Už buhalterijos tvarkymo paslaugas gali būti atsiskaitoma valandiniu arba mėnesiniu užmokesčiu ir jo dydis priklauso nuo pasirinktų paslaugų atlikimo kiekio bei sudėtingumo.

Dar vienas privalumas

 

Kaip dar vieną buhalterinių paslaugų įmonių privalumą galime įvardinti jų prisiimamą atsakomybę už galimas klaidas bei apmokėjimą už dėl klaidų gautas baudas.

Taip pat ne mažiau svarbus buhalterinių paslaugų įmonių privalumas- konsultavimas. Įmonės veikloje siekiant visapusiškos naudos- įmonės komandoje būtina turėti ne tik buhalterį, bet ir teisininką ir ekonomistą. Iš skirtingų sričių specialistų galima tikėtis kvalifikuotų ir naudingų patarimų bei įžvalgų, o samdant buhalterinių paslaugų įmonę būtent su didžiule skirtingų sričių specialistų komanda ir pasirašoma sutartis.

Priimti sprendimą kam patikėti įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą itin pravartu pradedantiems verslininkams. Kodėl? Kaip jau minėta- buhalterinių paslaugų įmonių specialistai teikia konsultavimo paslaugas, jas gali gauti ne tik jau esamų įmonių vadovai, šia paslauga gali pasinaudoti ir asmenys, dar tik nusprendę kurti savo verslą. Kaip pavyzdį galima pateikti šiomis dienomis itin aktualios bei populiarios verslo formos- Mažosio bendrijos steigimo procesą. Nors MB įmonės steigimas ir nėra labai sudėtingas procesas, dažnai naujam žmogui verslo pasaulyje jis gali atrodyti painus.  Šiame etape galima kreiptis į buhalterinių paslaugų įmonę, kuri padės įveikti ir net už Jus sutvarkys visus įmonės steigimui reikalingus dokumentus. Taigi, nusprendus iš anksto, jog buhalterinė įmonės apskaita bus patikėta buhalterinių paslaugų įmonei, galima su ta pačia įmone bendradarbiauti nuo pirmųjų įmonės veiklos etapų.

Žinoma, renkantis buhalterinių paslaugų įmonę, itin svarbu rinktis atsakingai atlikus namų darbus bei patikrinus įmonės specialistų kvalifikaciją, profesionalumą bei įgytą patirtį. Tai itin svarbu siekiant gauti maksimalią paslaugų kokybę. Lygiai taip pat būtina pasirašant sutartį su buhalterinių paslaugų įmone atkreipti dėmesį į sutartyje įvardintas sąlygas, jog būtų išvengta finansinių nuostolių bei nesusipratimų bendradarbiaujant.

Samdomas buhalteris. Privalumai.

Buhalterį galime apibūdinti kaip specialistą, tvarkantį įmonės apskaitą bei finansinius pokyčius įmonėje. Būtent buhalterio rengiamos ataskaitos bei pasiūlymai įmonėje dažniausiai būna adresuojami vadovams. Buhalterio pagrindinė užduotis registruoti įmonėje vykstančias operacijas, o šių operacijų registravimo tikslas- gauti įmonės veiklos rezultatus, balansą bei apie esamą įmonės būklę teikti ataskaitas.

Šiomis dienomis buhalterių atsakomybė vis dažniau neapsiriboja vien operacijų fiksavimu bei analize, buhalteris tampa investavimo bei įmonės ekonominės veiklos planavimo patarėju. Priimami tiek maži, tiek dideli finansiniai sprendimai tik pasitarus su buhalteriu.

Didžiausias privalumas priėmus sprendimą įmonėje kurti darbo vietą pagal darbo sutartį samdomam buhalteriui- įmonės vadovas gali laisvai kontroliuoti savo finansus bei turėti tiesioginę prieigą prie jų. Įmonės samdomas darbuotojas visuomet bus savo darbo vietoje ir iškilus neatidėliotinai situacijai vadovui prireikus bus galimybė kreiptis į darbuotoją pagalbos ar konsultacijos.

Žinoma, reikia nepamiršti, jog pasirinkus samdyti buhalterį įmonei privalu numatyti kartu su pasamdytu darbuotoju atsirasiančias išlaidas, kurios sudaro ne tik darbo užmokesčio mokėjimo įsipareigojimą bei socialinių garantijų suteikimą. Samdant darbuotoją reikia numatyti ir tokias išlaidas kaip:

  • darbuotojo kvalifikacijos kėlimas įvairiuose mokymuose;
  • įrangos/programos, reikalingos sklandžiam darbui pirkimas bei išlaikymas.

Buhalterinių paslaugų įmonė ar samdomas buhalteris?

Na ir pabaigai trumpai galime įvardinti pagrindinius aspektus, jog būtų paprasčiau apsispręsti kam patikėti savo įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą:

  • Darbo vietos išlaikymas. Samdant buhalterį teks jį aprūpinti būtinomis darbo priemonėmis, tokiomis kaip kompiuteris, buhalterinė programa ir pan.
  • Darbuotojo liga arba atostogos. Svarbu itin gerai apgalvoti ar neatsirastų papildomų rūpesčių jei samdomas įmonės buhalteris staiga susirgtų ar jam tektų išeiti, kad ir kasmetinių atostogų. Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės turi ne vieną specialistą, tad ligos, atostogų ar kitais nenumatytais atvejais be didesnio vargo bus paskiriamas kitas specialistas tvarkyti įmonės reikalus.
  • Operatyvus darbas. Įmonėje nuolat dirbantis buhalteris tikrai operatyviai bei greitai gali atlikti jam patikėtas užduotis kadangi visuomet yra įmonėje ir mato jos darbo eigą bei iškylančias problemas gali spręsti vietoje. Tuo tarpu buhalterinės apskaitos įmonės savo darbą atlieka periodiškai, tam tikrais intervalais, su vienos ar kitos įmonės dokumentais dirbama tik nustatytu laiku ir dažnu atveju negali prisidėti prie problemų sprendimo čia ir dabar.
  • Apskaitos dokumentų ruošimas bei tvarkymas. Visus apskaitos dokumentus samdomas įmonės buhalteris ruošia bei tvarko pats savarankiškai. Buhalterinių paslaugų įmonei visi apskaitos dokumentai turi būti pateikti, kiekvieną mėnesį tenka pildyti apskaitos dokumentus, kuriuos užpildžius reikia pateikti buhalterinių paslaugų įmonei.
  • Atsakomybė už klaidas. Samdomas įmonės buhalteris neprisiima atsakomybės už savo padarytas klaidas, už jas atsako bei dengia baudas (jei tokios gaunamos) pati įmonė. Šiuo atveju buhalterinių paslaugų įmonė įsipareigoja atlyginti visą žalą, kuri patiriama jei būtų įveliama klaida dėl jų įmonės darbuotojo kaltės.

Taigi, dar kartą glaustai išanalizavus pagrindinius pliusus bei minusus dabar jau turėtų būti ne taip ir sunku apsispręsti kurį kelią rinktis bei kam patikėti savo įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą. Dažnu atveju daugiau pliusų vis dėl to tenka buhalterinių paslaugų įmonėms, kadangi ją samdant yra patiriamos mažesnės išlaidos ir gaunama didelė kvalifikuotų specialistų komanda, darbo operatyvumą bei kokybiškesnius darbo rezultatus.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0