Duomenų apsaugos auditas – kodėl verslams jį atlikti būtina?

Duomenų apsaugos auditas – kodėl verslams jį atlikti būtina?

Kokios sritys sudaro „Horizon Europe” paramą?
MOKEJIMAI.LT – pigiausi mokėjimo pavedimai Lietuvoje ir Europoje
Kaip natūraliai išbalinti pažastis
Kaip pasidaryti šperą ir nusirašyti
Kaip nepridaryti klaidų kraustantis

Šiandien sunku rasti sėkmingą įmonę, kurios nebūtų virtualioje erdvėje. Čia realizuojamos reklaminės kampanijos, vykdomi pardavimai. Visa tai neišvengiamai susiję su asmens duomenų valdymu. Atsakingas informacijos naudojimas yra aiškiai apibrėžtas Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR). Vis dėlto, paanalizavus vadinamojo duomenų nutekėjimo atvejų statistiką globaliu mastu, aišku viena – atvejų kasmet daugėja. Viena priežasčių galėtų būti elementarių BDAR nuostatų nesilaikymas. Kaip žinoti, ar jūsų vykdoma veikla atitinka Europos mastu pripažinto dokumento reikalavimus? Puiki pradžia – duomenų apsaugos audito atlikimas.

Trumpai apie duomenų apsaugos auditą

Pradėti reikėtų nuo to, kad profesionalus duomenų apsaugos auditas yra atliekamas patyrusių specifinės teisės srities ekspertų. Audito metu teisininkai įvertina įmonės duomenų apsaugą – informacijos rinkimo, saugojimo ir perdavimo niuansus. Galima sakyti, kad, vertindami BDAR atitikties lygį, specialistai suteikia kertinių įžvalgų apie:

  • tvarkomus asmens duomenis;
  • specialius reikalavimus, kurie yra taikomi jūsų atliekamoms duomenų tvarkymo operacijoms;
  • būtinus atlikti veiksmus, siekiant atitikti BDAR reikalavimus. .

Tai atsakingo, patikimo skaitmeninio verslo pamato kūrimas. Ant jo vėliau „statomi“ visi kiti procesai – internetinio verslo rinkodaros sprendimai, pardavimai ir kt. Duomenų apsaugos audito rezultatai yra it planas, kuriuo vadovaudamiesi galite maksimaliai sustiprinti konfidencialios informacijos saugumą tiek virtualioje, tiek fizinėje erdvėse.

Nesilaikote BDAR nuostatų? Gresia skaudžios pasekmės

Žinoma, visa tai nėra tik apie galimybes vystyti sėkmingą verslą – šis, visų pirma, privalo būti atsakingas. Novatoriškoje rinkoje verslo sėkmė ir atsakomybė yra dvi neatsiejamos sąvokos. Kuo rizikuoja įmonės, ignoruojančios šį dokumentą? Galima įvardinti ne vieną galimą pasekmę:

  • atitinkamos baudos;
  • rimta prekės ženklo reputacijos krizė;
  • pardavimų nuosmukis (rimtais atvejais tai gali baigtis ir bankrotu);
  • finansiniai nuostoliai dėl patirtos žalos atlyginimo vartotojams.

Blogiausia tai, kad didelė dalis verslų visu tuo rizikuoja iki galo nesuprasdami, kad tai daro. Nepakanka interneto svetainėje pateikti kitose svetainėse nukopijuotų informacinių pranešimų apie atliekamas duomenų tvarkymo operacijas. Kaip žinoti, ko tiksliai reikia jūsų projekto saugumui? Būtent šį atsakymą suteikia profesionalų atliktas auditas.

Kertiniai BDAR reikalavimai

Trumpai tariant, Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas nurodo, kaip saugiai rinkti, saugoti ir perduoti asmens duomenis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad visos nuostatos galioja nepriklausomai nuo to, kur realiai įsteigta pati įmonė ar kur surinkta informacija yra apdorojama. Verslui veikiant už ES ribų, būtina pasidomėti papildomais reikalavimais.

Kada jūsų interneto svetainėje apsilankęs asmuo laikomas duomenų subjektu? Jei pirkėjas pasidalina bet kokia asmenine informacija (vardu, pavarde, banko kortelės numeriu, namų bei IP adresu), dokumentų kopijomis ar daugiau – jūs atsakingi už šio asmens užpildytus laukelius.

Teisininkų vaidmuo

Natūralu, jei visi šie punktai atrodo it ilgas ir painus procesas. Kiekvienas specialistas yra savos srities žinovas, tad jūs ir neturite visko išmanyti. Pakaks, jei pasirūpinsite savo partneriais turėti sritį puikiai išmanančią advokatų komandą. Atsižvelkite į specialistų žinių bagažą, patirtį vietos ir užsienio rinkose (juk prekyba dažnai vyksta globaliu mastu). Beje, skaitmeninės ekonomikos pažinimas – nekvestionuojamas. Idealu, kad komanda ne tik žinotų BDAR subtilybes, bet turėtų reikalingus įgūdžius pritaikyti nuostatas skirtinguose sektoriuose veikiančiose įmonėse.

Naudodamasis skaitmeninės erdvės teikiamomis naudomis, kiekvienas verslas privalo prisiimti visą atsakomybę už konfidencialią savo, kolegų ir vartotojų informaciją. Nesate tikri, ar jūsų internetinis verslas išties atitinka aukščiau apžvelgtus kriterijus, o gal planuojate plėtrą užsienio rinkose? Pirmasis žingsnis aiškus – konsultacija su teisės ekspertais.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0