Kaip prižiūrėti sidabrinius papuošalus?

Kaip prižiūrėti sidabrinius papuošalus?

Mėnulio kalendorius
Svajojate pailsėti Egipte? 3 būdai sutaupyti (ne kokybės kaina)
Kas geriau: nuosavas buhalteris ar buhalterinių paslaugų įmonė?
Kaip parduoti neveikiančią įmonę ir gauti iš to naudos?
Efektyvūs metodai, kaip organizaciją padaryti patrauklią darbuotojams

Savo populiarumo amžiais neprarandantys sidabriniai papuošalai yra kiekvienos moters papuošalų dėžutėje. Nesvarbu ar tai paveldėti papuošalai iš močiutės skrynelės, ar ką tik įsigyti mados klyksmą atliepiantys papuošalai, juos reikia prižiūrėti. Sidabrinių papuošalų priežiūra yra svarbi, siekiant jog jie spindėtų bei puoštų juos nešiojantį žmogų.

Tad šiame straipsnyje pasidalinsime glausta informacija, ką turite žinoti apie sidabrinių papuošalų priežiūrą.

Sidabriniai papuošalai mėgsta sausą aplinką

Įdomus faktas, jog sidabrinių papuošalų neveikia paprastas vanduo. Tačiau kaip dažnai susiduriame tiesiog su paprastu vandeniu? Dažniausiai jame esama chemikalų (pvz., prausiantis), kurie ir veikia sidabrą, jis apsineša ir praranda savo spindesį. Tad kokiose situacijose geriau nedėvėti sidabrinių papuošalų?

  • Dušas. Prieš einant praustis po dušu geriau nusiimti visus sidabrinius papuošalus. Visgi, jei retkarčiais pamiršite ar tiesiog neturėsite galimybės nusiimti – papuošalams nieko rimto neatsitiks.
  • Baseinas ar sūkurinė vonia. Ypač viešose vietose, pvz., vandens parkuose baseinuose ir sūkurinėse voniose yra chloro, kuris gali sukelti tam tikras chemines reakcijas ir pakenkti sidabrui. Todėl primygtinai rekomenduojame nusiimti sidabrinius papuošalus einant į baseiną.
  • Karštosios versmės. Jei keliausite ir pateksite į vietą, kur galite išsimaudyti karštosiose versmėse (pvz., Islandijoje), žinokite, jog būtina nusiimti sidabrinius papuošalus. Natūraliose karštosiose versmėse esanti siera kenkia sidabrui.
  • Skystos kūno priežiūros priemonės. Losjonai, kremai gali savo sudėtyje turėti medžiagų, kurios susilietusios su sidabru gali turėti tam tikrą reakciją, pavyzdžiui, sidabras oksiduosis ir paliks ant jūsų kūno juodas dėmes. Todėl tepantis kremais, geriausia nusiimti papuošalus ir vėl juos užsidėti, kuomet priemonė įsigėrusi į odą.

Tinkamai laikykite sidabrinius papuošalus

Papuošalai ypatingai dėvisi, kuomet yra netinkamai laikomi. Laikykite specialiuose maišeliuose ar dėžutėse papuošalams, kiekvieną papuošalą laikykite atskirai. Prieš padedant papuošalą, jį užsekite, išpainiokite.

Blogiausias scenarijus – įmesti papuošalą į rankinę ar piniginę. Vieną kartą kelionės metu gal ir nieko neatsitiks, tačiau tai neturi virsti įpročiu. Papuošalai taip pat trinasi, braižosi – taip jie netenka blizgesio, tampa pažeidžiami.

Į papuošalų dėžutę turėtumėte padėti papuošalus ir tada, kai jiems kyla pavojus juos dėvint. Apie vandens pramogas jau kalbėjome. Tačiau papuošalus derėtų nusiimti ir atliekant namų ruošos darbus, ruošiant maistą virtuvėje, sportuojant.

Sidabro papuošalų valymas

Net ir prižiūrimi bei saugomi sidabriniai papuošalai išsipurvina ir juos reikia valyti. Įprastam valymui užtenka mikrošluostės ar specialios medžiaginės šluostės papuošalams Nenaudokite popierinio rankšluosčio. Valykite naudodami judesius pirmyn-atgal, nenaudokite sukamųjų judesių. Taip efektyviai galima pašalinti paviršinį purvą.

Jei papuošalas prarado savo blizgesį, jį poliruokite specialiomis priemonėmis sidabrui. Būkite atidūs su namų gamybos priemonėmis, nes viena klaida gali pakenkti sidabrui. Todėl verčiau naudokite specialias priemones.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: