Efektyvūs metodai, kaip organizaciją padaryti patrauklią darbuotojams

Efektyvūs metodai, kaip organizaciją padaryti patrauklią darbuotojams

Kaip uždirbti iš savo svajonės?
Kaip išsirinkti darbo knygą kitiems metams?
Kaip reklamuotis Google.com – Adwords
Kaip pasirūpinti savo verslo įvaizdžiu
Kaip patikrinti ar prekės ženklas-pavadinimas dar nėra registruotas

Šiais laikais gana didelė dalis darbdavių skundžiasi kompetentingų specialistų stoka ir dažna darbuotojų kaita. Būtent dėl to vadovui, kuriam pavyko suformuoti stiprią komandą, ypač svarbu sukurti ilgalaikį darbinį ryšį su kiekvienu komandos nariu ir užtikrinti darbuotojams palankų mikroklimatą organizacijoje. Tinkamas personalo valdymas ir darbuotojų patirties darbinėje aplinkoje vertinimas gali tapti sunkiu  ir daug laiko reikalaujančiu procesu, kurį atlikti geba ne kiekvienas vadovas.

Įvairios personalo atrankų įmonių teikiamos personalo valdymo paslaugos gali būti racionali išeitis kiekvienam darbdaviui, kuriam svarbu turėti vieningą ir nekintančią komandą bei motyvuotus, savo darbo pozicija ir jo aplinka patenkintus darbuotojus. Personalo atrankų agentūros siūlo platų spektrą paslaugų, kurios apima ir įvairius tyrimus, efektyviai atskleidžiančius darbuotojų požiūrį į jų darbovietę. Vienas iš tokių tyrimų – „Unlock Employee Experience“ testas. Šiuo tekstu atliekamas išsamus organizacijos mikroklimato tyrimas, darbuotojų pasitenkinimo rodikliai, įgalinimas, lojalumas organizacijai bei darbuotojų įvairovės ir įtraukties rodikliai. Testas padeda geriau suprasti darbuotojų patirtį organizacijoje, nustatyti, kodėl mažėja jų įsitraukimas ar didėja darbuotojų kaita.  Ką reikėtų žinoti apie „Unlock Employee Experience“ testą? Ir kokia jo nauda?

„Unlock Employee Experience“ testo esmė ir eiga

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas padeda suprasti darbuotojų patirtį organizacijoje bei įžvelgti esmines priežastis, kodėl mažėja jų motyvacija, įsitraukimas. Taip pat šis testas padeda nustatyti pagrindinius veiksnius, kodėl didėja darbuotojų kaita. Didžiausias šio testo privalumas – lankstumas. Atsižvelgiant į individualius organizacijos poreikius, galima pasirinkti jo apimtį, matuojamas sritis, įtraukti aktualius klausimus. Tyrimas atliekamas nuotoliniu būdu. Tyrimo dalyviams užpildžius sudarytą klausimyną, automatiškai sugeneruojamos rekomendacijos ir ataskaitos. Pasinaudojus sugeneruotais duomenimis, darbdavys gali susidaryti aiškią nuomonę apie organizacijos mikroklimato spragas ir imtis konkrečių veiksmų joms pašalinti.

Rodikliai, kuriuos matuoja testas

Organizacijos mikroklimato tyrimo metu matuojami skirtingi rodikliai, lemiantys darbuotojo patirtį darbinėje aplinkoje. „Unlock Employee Emperience“ tyrimas parodo, ar darbuotojai yra patenkinti savo atlygiu bei organizacijoje siūlomomis socialinėmis naudomis, tokiomis kaip įmonės šventės, komandos formavimo renginiai, darbo užmokesčio priedai ar papildomas sveikatos draudimas. Taip pat šis testas padeda suprasti, ar darbuotojas jaučia pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo bei ar yra ja patenkintas.

Taip pat testas objektyviai įvertina darbuotojų emocinius rodiklius. Tyrimas padeda išsiaiškinti, ar komandoje jaučiasi psichologiškai saugus. „Unlock Employee Emperience“ testas gali padėti augti ir pačiai organizacijai: tyrimo dalyviai atskleidžia savo požiūrį į jos inovatyvumą, tobulėjimo perspektyvas, sudarytas karjeros galimybes, komandinio darbo ir komunikacijos efektyvumą ir pan. Šie kriterijai suteikia galimybę darbdaviams į savo organizaciją pažvelgti darbuotojo akimis ir, esant poreikiui, patobulinti nusistovėjusią darbo tvarką.

Kodėl verta atlikti organizacijos mikroklimato tyrimą?

Motyvuotą ir į verslo interesus orientuotą komandą gali turėti tik deramą požiūrį į darbuotojus demonstruojanti, jiems patraukli organizacija. Didžioji dalis darbdavių nėra linkę griauti nusistovėjusios tvarkos ar atlikti didelių pokyčių organizacijoje, nes jie nėra tikri, ar pokyčiai atneš naudą. Organizacijos mikroklimato tyrimas – paprastas, greitas ir efektyvus metodas, kuris parodo esminius trūkumus organizacijoje ir leidžia susidaryti tikslingą organizacinių pokyčių planą. Daugiau informacijos apie „Unlock Employee Experience“ testą, tokio tipo tyrimų eigą ir jų teikiamą naudą galite rasti čia: https://emplonet.lt/klientams/organizaciju-tyrimai/

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: