Kaip tikslingai pasiruošti dviračių sezonui?

Kaip tikslingai pasiruošti dviračių sezonui?

Kaip papuošti dovanojamą šventinį butelį
Rytojaus horoskopas
Idėjos, kaip praleisti Šv. Kalėdas bei Naujuosius metus
Rusų kalbos abėcėlė
Graikų abėcėlė

Šiltojo sezono daugelis neįsivaizduoja be dviračių – šios transporto priemonės leidžia pakankamai efektyviai pasiekti kelionės tikslą ir tuo pačiu suteikia progą aktyviai pajudėti. Daugelis šio sporto entuziastų su nekantrumu laukia atšylančių orų, tačiau šį laikotarpį verta išnaudoti tikslingai. Jau dabar galite iš sandėliuko išsitraukti dviratį, nuodugniai jį apžiūrėti ir suplanuoti būsimus pirkinius – šį kartą visus pasiruošimo etapus aptarsime išsamiau.

Kruopščiai nuvalykite dviratį

Net ir tuomet, jei sezono pabaigoje dviratį nuvalėte, šį darbą reikėtų dar kartą pakartoti – pašalinus visus nešvarumus, bus lengviau pastebėti defektus. Geriausia šiam darbui naudoti sausą ar drėgną šluostę ir minkštą šepetėlį. Svarbiausia vengti metalinių ar kitų aštresnių daiktų, kurie galėtų pažeisti paviršių. Jei dviratį teko laikyti drėgnesnėje aplinkoje, ant jo galite surasti rūdžių, kurias taip pat pravartu pašalinti – taip išvengsite jų plitimo ir užtikrinsite kur kas žavesnę šios transporto priemonės išvaizdą.

Patikrinkite svarbiausias jo detales

Atlikus pagrindinius valymo darbus, bus galima pereiti prie detalių apžiūros. Pradėkite nuo grandinės: jei ji nėra nusidėvėjusi, užteks išplauti purvus, ją nusausinti ir sutepti specialiu tepalu. Labai svarbu apžiūrėti, ar neatsilaisvino judančios dviračio detalės ir visi varžtai yra priveržti tvirtai. Atkreipkite dėmesį į stabdžių trinkeles, kurias kartais gali tekti pakeisti. Verta atlikti bandomąjį važiavimą, įsitikinant, kad vairas ir ratai yra tiesūs, sukasi be jokių trikdžių, o stabdymas yra visiškai sklandus. Savaime suprantama, kad visas šias problemas norėtųsi išspręsti prieš išsiruošiant į tolimesnę išvyką, tad šios patikros verčiau nepalikti paskutinei minutei.

Paskirkite dėmesio padangoms

Šie gaminiai yra ne mažiau svarbūs nei tie, kurie yra skirti automobiliams, tad prieš ruošiantis sezonui, pravartu atidžiai juos apžiūrėti. Jei ant padangų pamatysite didesnius pažeidimus ar suprasite, jog jos yra labai sudilusios, verta pagalvoti apie naujus ratų apavus. El. parduotuvėje Pigu.lt dviračių padangos nustebins plačia pasirinkimo įvairove – čia tikrai surasite tokias, kurios tiks Jūsų transporto priemonei. O jeigu visgi trūkumų nepastebėsite, prieš keliones senąsias padangas Jums tereikės pripūsti.

Pasirūpinkite savo saugumu

Kai bus aišku, jog dviratis yra tinkamas tolimesnei eksploatacijai, bus galima pagalvoti ir apie savo saugumą. Tiesa, dar kartą teks sugrįžti prie savo transporto priemonės: įsitikinkite, kad priekyje ir gale veikia žibintai, o ant stipinų yra oranžiniai atšvaitai. Jums pravers ir dviratininkų šalmai: nors tokie aksesuarai yra būtini nepilnamečiams, siekiant saugumo, išvykų metu juos patariama naudoti kiekvienam. Niekada negalime būti tikri, su kokiais iššūkiais teks susidurti kelyje – šie atributai jų išvengti nepadės, tačiau ženkliai sumažins didesnių traumų riziką. Be to, gamintojai rūpinasi, kad šalmai būtų kuo patogesni, tad turėtumėte lengvai prie jų priprasti.

Pagalvokite apie komfortą

Pasirūpinus saugumu, beliks pagalvoti apie kelionių komfortą. Prie to ženkliai prisideda Jūsų apranga – drabužiai turėtų būti gerai kvėpuojantys, kad net ir ilgesnės kelionės vis dar teiktų malonumą. Patariama juos sluoksniuoti, tačiau reikėtų vengti pernelyg laisvų rūbų, kurie trukdytų minti pedalus. Taip pat verta pagalvoti apie įvairius papildomus aksesuarus, kurie galėtų būti naudingi Jūsų kelionėse. Dviračių gertuvės ir jų laikikliai, užraktai, kompiuteriai, kuprinės, pirštinės – tai tik keletas tokių variantų. Kuriuos iš jų rinksitės Jūs, priklausys nuo to, į kokias keliones dažniausiai leidžiatės su dviračiu ir ko tikitės iš tokių išvykų.

Atlikę visus šiuos darbus, būsite visapusiškai pasiruošę naujam dviračių sezonui. Beliks tik suplanuoti pirmuosius maršrutus, kuriuos išbandysite vos tik atšilus orams.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: