...

5 atgyvenę mitai apie siuntų pakavimą

5 atgyvenę mitai apie siuntų pakavimą

Kaip atsikratyti pajuodusių ar patinusių paakių
Kaip paruošti kaljaną
Kokios internetinių kazino plėtros tendencijos matomos Lietuvoje 2023 metais?
Kaip išmokti daugybos lentele
MOKEJIMAI.LT – pigiausi mokėjimo pavedimai Lietuvoje ir Europoje

Priešingai nei gali pasirodyti, saugi siuntinių kelionė prasideda ne tuomet, kai siunta atsiduria kurjerio rankose, bet jūsų namuose. Paprasčiau tariant, viskas prasideda nuo siuntos pakavimo. Šis atsakingas procesas vis dar apipintas atgyvenusiais mitais. Visų pirma – jie gali sumažinti jūsų siuntos saugumą ir apsunkinti sklandaus siuntos priėmimo ir pačios kelionės procesus. Antra – neteisingai supakuoti daiktai trukdo kurjeriams atlikti savo darbą. Toliau sužinosite 5 populiarius mitus ir ką apie juos mano siuntų rinkos profesionalai.

 

1. Siuntos pakuotė nėra tokia svarbi – tinka tiek popierius, tiek medžiaginis maišas

 

Pirmasis mitas yra susijęs su pagrindine daiktų pakuote – dar pasigirsta minčių, kad ji nėra tokia jau svarbi. Neva daiktai lygiai tokie pat saugūs tiek suvynioti į popierių, tiek medžiaginiame maiše ar daugiau nei kelis kartus naudotoje dėžėje. Profesionalai primena – pakavimo popierius ir, pavyzdžiui, medžiaginiai maišai, nėra saugios pakuotės. Lygiai taip pat ir pažeistos, sulamdytos dėžės. To priežastis labai paprasta – daiktai neturi tvirtos, stabilios atramos, apsaugos, o popierius ar medžiaga lengvai plyšta, peršlampa. Turėkite omenyje, kad siuntiniai transporto priemonėje neretai sukraunami vienas ant kito.

 

Daugiau apie pakavimo subtilybes skaitykite ir pakavimo pavyzdžių ieškokite čia: https://www.siuskpigiau.lt/.

 

2. Jei skystas gaminys ne stikliniame inde, jo papildomai apsaugoti nereikia

 

Kurjeriai pastebi, kad siųsdami skysčius ne stikliniuose induose, siuntėjai neretai mano, kad to pakanka ir papildomos apsaugos nereikia. Kaip yra iš tiesų? Specialistai skysčius, jei tik tai įmanoma, rekomenduoja siųsti ne stiklinėje taroje. Tuomet, bet kokio tipo ir bet kokiame inde esančius skysto pavidalo gaminius reikėtų papildomai apsaugoti. Tai padaryti galite naudodami burbulinę plėvelę, oro pagalvėles, putplasčio plokšteles ir kitas specializuotas priemones. Jei siunčiate kelis skysto pavidalo gaminius, naudokite tiek šias priemones, tiek kartoninius skirtukus. Vis dėlto, jei kitaip nei stiklo inde siųsti nepavyksta, būtinai naudokite papildomus ženklus ant pakuotės, pavyzdžiui, „dūžta“, „trapus“ ir pan.

 

3. Kuo didesnis sluoksnis lipnios juostos, tuo siunta saugesnė

 

Kartais siuntėjai mano, kad kuo tankiau apvynios dėžę lipnia juosta, tuo saugesni bus daiktai. Kodėl neverta persistengti? Dėžes išties reikia sutvirtinti lipnia juosta, jei ji siauresnė ar šiek tiek plonesnė, galima klijuoti kelis sluoksnius. Vis dėlto, reikia užklijuoti tik tas vietas, kur susijungia uždarytos dėžės kraštai. Per daug lipnios juostos papildomai neapsaugos siuntinio, o jei, pavyzdžiui, muitinėje, reikėtų atidaryti dėžę, pakuotė, tikėtina, būtų sugadinta. Tokiu atveju daiktų kelionė truks ilgiau. Beje, polietileninė juosta arba virvė – netinkamos dėžės sutvirtinimo priemonės.

 

4. Kuo daugiau įspėjamųjų ženklų kurjeriui, tuo geriau

 

Sklando mitas, kad įspėjamuosius ženklus geriau užklijuoti bet kokiu atveju, neva tada kurjeriai labiau saugos siuntinį. Profesionaliose įmonėse dirbančių kurjerių prioritetas – saugiai ir laiku nugabenami daiktai, tad jų tikrai niekas nemėto ir nesukrauna bet kokia tvarka. Tad jei daiktai nėra dūžtantys ar trapūs, tokių įspėjamųjų ženklų papildomai naudoti nereikia. Pastebima, kad tokie ženklai kartais naudojami kaip sprendimas, kai neturima specializuotų apsaugos priemonių arba tinkamos pakuotės. Atminkite – siuntos pažeidimo atveju, jei gaminiai buvo supakuoti netinkamai, neturėsite galimybės gauti kompensacijos ir pateikti skundą.

 

5. Nesvarbu, kokio dydžio yra dėžė, svarbus tik jos turinio svoris

 

Galiausiai, itin dažnai pastebima siuntėjų klaida – nedidelis daiktas gerokai per didelėje dėžėje. Kodėl tai nėra gerai? Visų pirma, siuntinys nėra toks saugus, nes neturi pakankamai tvirtos atramos ir gali lengvai apsiversti dėžėje. Jei norėsite dėžę užpildyti, reikės kur kas daugiau specializuotų apsaugos priemonių (burbulinės plėvelės, oro pagalvėlių ir pan.), taigi, kainos atžvilgiu tikrai nesutaupysite. Antras svarbus niuansas – skaičiuojamas ne tik faktinis siuntinio svoris, bet ir tūrinis. Jis apskaičiuojamas būtent pagal pakuotės matmenis. Taigi, tikėtina, kad tokiu atveju jis bus didesni nei realus. Ką tai reiškia? Už tokio pat svorio daiktų siuntimą mažoje ir didelėje dėžėse galimai mokėsite skirtingas sumas, kadangi kelionės kaina skaičiuojama pagal didesnį svorį (realų arba tūrinį).

 

Nesvarbu, planuojate siuntą Lietuvoje ar į užsienio šalį, tinkama pakuotė – pirmasis žingsnis. Žinoma, labai svarbu susirasti patikimą, atsakingą paslaugos teikėją, kuris pasirūpintu daiktų saugumu ir greitais procesais. Panašu, kad sklandi kelionė priklauso nuo bendrų pastangų – jūsų ir profesionalų.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: